Уряд визначив 6 основних напрямів фінансування аграріїв у 2020 році

Уряд визначив 6 основних напрямів фінансування аграріїв у 2020 році

У бюджеті заплановано 4 млрд гривень на розвиток аграрного сектору

Уряд визначив 6 основних напрямів фінансування аграріїв у 2020 році
Фото shutterstock

Кошти підуть на розвиток тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, розвиток фермерських господарств, розвиток садівництва, виноградарства та хмелярства. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

«Ми виокремили ті напрями, які, з одного боку, є актуальними та економічно-ефективними для аграрної галузі, а з іншого – відповідають запитам самих сільгоспвиробників», – сказано в повідомленні з посиланням на заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького.

До пріоритетних напрямів фінансування також увійшли компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, підтримка сімейних фермерських господарств шляхом доплати єдиного внеску на соціальне страхування, а також підтримка заходів агропромислового комплексу шляхом здешевлення кредитів.

За словами Висоцького, останній напрям увійде до програми підтримки лише після схвалення народними депутатами законопроекту щодо обігу земель сільськогосподарського призначення. 

Як раніше писав Mind, аграрний комітет ВР схвалив поправки до законопроєкту про ринок землі. Згідно з ними питання доступу іноземців до землі вирішуватиметься лише на референдумі.

Нагадаємо, з пропозицією скоротити максимум с\г землі у одного власника до 10 000 га виступив президент Володимир Зеленський. 

Як повідомлялося раніше, 13 листопада Верховна Рада підтримала законопроект, який передбачає скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення з 1 жовтня 2020 року.

Також повідомлялося, що проект закону про референдум буде запропонований до розгляду депутатами на ІІІ сесії Верховної Ради. Він стане першим із низки законопроектів, ухвалення яких має забезпечити народовладдя в Україні.

Детальніше про заспуск ринку землі читайте у матеріалі Mind «Земля зупинилася: чому не вдалося скасувати земельний мораторій. І які шанси запустити ринок сільгоспземель уже наступного року».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті