Захворіло у світі
12,507,849
Померло у світі
560,460
Вилікувалось у світі
6,890,914
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
Росія запланувала нарощування видобування нафти з липня – Bloomberg

Росія запланувала нарощування видобування нафти з липня – Bloomberg

Остаточне рішення про посилення або пом’якшення видобутку буде прийняте під час наступної зустрічі ОПЕК+

Росія запланувала нарощування видобування нафти з липня – Bloomberg
фото www.flickr.com/photos/alexpgp/454792996/

Росія має намір з липня почати пом'якшення обмежень на видобуток нафти відповідно до умов угоди ОПЕК +, укладеної в квітні. Про це вдалось дізнатись агентству Bloomberg від трьох російських чиновників і ще двох джерел в галузі, передає Forbes.

Як відомо, у квітні країни ОПЕК, Росія та інші нафтовидобувні держави домовились знизити видобуток нафти на 9,7 млн барелів на добу в травні-червні. В межах найбільшої угоди про зниження видобутку в історії країни планують скорочувати виробництво протягом двох років – до квітня 2022 року.

Але з тих пір найбільший гравець картелю Саудівська Аравія провела добровільне додаткове скорочення видобутку, її приклад наслідували ще кілька нафтовидобувних країн Перської затоки.

Наступна зустріч ОПЕК + повинна відбутися протягом двох тижнів, і її члени зараз в роздумах, посилювати обмеження на видобуток або пом'якшувати їх, пише видання.

При цьому три джерела видання «Коммєрсант» стверджують, що Росія може зберегти поточний рівень скорочення видобутку нафти в рамках угоди ОПЕК + до вересня. 26 травня російські нафтовики обговорювали майбутнє угоди ОПЕК + з міністром енергетики Олександром Новаком. За даними газети, Росія може піти на продовження умов угоди через тиск Саудівської Аравії, яка незадоволена поточним рівнем цін на нафту.

За словами Новака, з ринку пішло близько 14-15 млн барелів нафти на добу, але профіцит ще становить 7-12 млн барелів на добу, передає «Коммєрсант». Міненерго розраховує, що в червні-липні ринок збалансується завдяки зростанню споживання, додала газета. За її даними, «Роснєфть» зберігає скепсис з приводу продовження угоди ОПЕК +, а «Лукойл» і «Газпром нафта» визнають його необхідність. Росія традиційно вважає за краще обережний підхід і займає вичікувальну позицію перед угодами ОПЕК +, часто приймаючи пропозиції партнерів в останній момент, зазначив Bloomberg.

Нагадаємо: раніше експерти спрогнозували, що Росію чекають багаторічні проблеми з нафтою.

Аналітики консалтингового підрозділу цінового агентства Argus підрахували, що російська нафтова галузь в 2020 році може не дорахуватися мінімум $18 млрд виручки в зв'язку зі зниженням цін на нафту і скороченням видобутку в рамках угоди ОПЕК+. 

Як повідомлялось, днями стало відомо, що маржа російської нафтопереробки при збереженні низьких цін на нафту з травня може знизитися, а влітку і зовсім стати негативною, що може призвести до зупинки окремих НПЗ в РФ.

Варто зазначити, що експерти також прогнозують, що Росію чекають нові проблеми на газовому ринку. Зріджений газ поступово видавлює російський з європейського ринку. За січень-квітень поставки «Газпрому» в ЄС обвалилися на 20%. Приплив СПГ при цьому виріс на 16%, до 39,5 млрд кубометрів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті