Захворіло у світі
11,089,137
Померло у світі
525,400
Вилікувалось у світі
5,888,664
Захворіло в Україні
47,677
Померло в Україні
1,227
Вилікувалось в Україні
21,155
«Роснєфті» не вистачає нафти для поставок зарубіжним клієнтам через угоду ОПЕК+ - Reuters

«Роснєфті» не вистачає нафти для поставок зарубіжним клієнтам через угоду ОПЕК+ - Reuters

Наразі російська компанія намагається «нашкребти нафту на експорт» і не залишити заводи без сировини

«Роснєфті» не вистачає нафти для поставок зарубіжним клієнтам через угоду ОПЕК+ - Reuters
фото www.flickr.com/photos/shok-darvina/14934904735

Як вдалось дізнатись агентству Reuters, «Роснєфть» в червні зіткнулася з дефіцитом нафти для поставок закордонним покупцям за довгостроковими контрактами через скорочення видобутку в рамках угоди ОПЕК +.

Російський нафтогазова компанія поінформувала Міненерго РФ, що не готова до продовження скорочення виробництва на запланованому в травні-червні рівні, оскільки вже відчуває нестачу нафти для виконання необхідних поставок на внутрішній ринок і експорт.

«Вони («Роснєфть») намагаються нашкребти нафту на експорт і не залишити порожніми заводи. У них же зобов'язання по паливу. У травні на НПЗ були ремонти, карантин, а в червні завантаження потрібна. На всіх не вистачає», – сказав один із трейдерів на ринку нафти РФ.

За інформацією джерел, компанія була змушена в червні різко скоротити поставки нафти на адресу найбільших покупців її морських вантажів – торгових компаній Glencore і Trafigura – через нестачу ресурсів.

«Роснєфть», як повідомляється, реалізує майже весь обсяг нафти за довгостроковими контрактами, що не дозволяє компанії легко скоротити експорт. Проте умови угод дають їй можливість переходити до мінімуму обсягів в разі нестачі сировини, що вона і робить зараз, відзначають трейдери.

«Для «Роснєфті» це мука: їм потрібно і заводи забезпечувати, і виконувати зобов'язання за контрактами. А нафти немає», – сказало ще один джерело.

«Роснєфть» скоротила видобуток приблизно на 17% за 26 днів травня в порівнянні з рівнем квітня, повідомило джерело, знайоме з даними добового видобутку.

Нагадаємо: днями стало відомо про наміри РФ наростити виробництво з липня.

раніше експерти спрогнозували, що Росію чекають багаторічні проблеми з нафтою.

Аналітики консалтингового підрозділу цінового агентства Argus підрахували, що російська нафтова галузь в 2020 році може не дорахуватися мінімум $18 млрд виручки в зв'язку зі зниженням цін на нафту і скороченням видобутку в рамках угоди ОПЕК+. 

Як повідомлялось, днями стало відомо, що маржа російської нафтопереробки при збереженні низьких цін на нафту з травня може знизитися, а влітку і зовсім стати негативною, що може призвести до зупинки окремих НПЗ в РФ.

Варто зазначити, що експерти також прогнозують, що Росію чекають нові проблеми на газовому ринку. Зріджений газ поступово видавлює російський з європейського ринку. За січень-квітень поставки «Газпрому» в ЄС обвалилися на 20%. Приплив СПГ при цьому виріс на 16%, до 39,5 млрд кубометрів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті