ДІМ вніс на розгляд Мінрегіону пропозицію позбавляти забудовників права займатися професійною діяльністю
Відповідні сертифікати будуть отримувати й забудовники, і перевіряльники

Державна інспекція містобудування (ДІМ) внесла на розгляду до Міністерства розвитку громад та територій України пропозицію позбавляти забудовників права займатися професійною діяльністю, якщо ті здійснили порушення повторно. Про це голова Державної інспекції містобудування України Юрій Васильченко розповів в інтерв'ю Mind
«Серйознішим аргументом, ніж штрафи та приписи, які накладаються зараз, стане позбавлення за повторне порушення вимог законодавства конкретного фахівця права займатися професійною діяльністю за рішенням суду на рік. Таку пропозицію близько місяця тому ДІМ вніс на розгляд Мінрегіону», – розповідає він.
Також він додає, що отримувати сертифікати повинні не лише забудовники, а й фахівці, які будуть здійснювати перевірки.
«Але сертифікація стосуватиметься не лише виконавців. Для того, аби якісно проводити перевірки, самі перевіряльники зобов’язані мати відповідний рівень компетентності. Тому таку процедуру доцільно запровадити для працівників ДІМ та Держсервісбуду.
Виконавців робіт може сертифікувати Держсервісбуд, а працівників Держсервісбуду та ДІМ – Мінрегіон», – говорить Васильченко.
Наразі за недопущення посадової особи на об’єкт для перевірки накладається штраф (близько 6000 грн) та складається припис. Суб’єкти господарювання розуміють, що їм дешевше не допустити проведення перевірки та заплатити цю суму, ніж вимушено зробити паузу в роботах і усунути наявні порушення. Також це дає змогу не платити більші штрафи за ті порушення, які суб’єкт господарювання сам бачить, але не хоче завчасно виправляти.
«З огляду на ситуацію пропонується два шляхи її вирішення: посилення відповідальності за недопущення на об’єкт будівництва; запровадження кримінальної відповідальності за порушення містобудівного законодавства.
Другий пункт – це питання на перспективу, адже передбачає внесення змін до Кримінального кодексу», – додає голова ДІМ.
Раніше Mind поспілкувався з президентом компанії «Київміськбуд» Ігорем Кушніром про те, яка саме спадщина «Укрбуду» дісталася КМБ, скільки компанія готова ще взяти на себе зобов'язань, чому реформа ДАБІ поки грає проти інвесторів і звідки брати гроші на добудову «проблемки» за іншими.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].