На добудову об'єктів «Аркади» потрібно близько 7 млрд грн

На добудову об'єктів «Аркади» потрібно близько 7 млрд грн

Такими є висновки аудиту, проведеного ХК «Київміськбуд» по об'єктах ЖК «Патріотика», «Еврика» та «Патріотика на озерах»

На добудову об'єктів «Аркади» потрібно близько 7 млрд грн
ЖК "Патріотика"
фото: Kiev Drone/скриншот YouTube

Холдингова компанія «Київміськбуд» (КМБ) провела аудит трьох проблемних об'єктів збанкрутілого забудовника «Аркада», які дісталися КМБ на добудову.  Йдеться про три ЖК: «Патріотика», «Еврика» та «Патріотика на озерах». 8 жовтня ввечері відбулася зустріч представників сільноти постраждалих інвесторів з президентом «Київміськбуду» Ігорем Кушніром для обговорення результатів аудиту, повідомляється на сайті «Об’єднання інвесторів банку «Аркада».

Згідно з повідомленням, за підрахунками КМБ, на добудову всіх об’єктів знадобиться близько 7 млрд грн (цифра уточнюється). При цьому, планові надходження від продажу вільних квадратних метрів становлять 2,3 млрд грн. Таким чином, сума чистого дефіциту на сьогодні складає не менше 4,5 млрд грн.

На добудову об'єктів «Аркади» потрібно 7 млрд грн
Таблиця дохідної частини. Повної версії таблиці (з видатками і дефіцитом) поки що немає.
У випадку покриття даного дефіциту коштом інвесторів, вкладникам доведеться доплачувати наступні суми:
  • ЖК «Патріотика» – 6 тис. грн/кв.м.
  • ЖК «Еврика» – 11 тис. грн/кв.м.

Цю суму може бути зменшено, зокрема, шляхом перекладення обов’язку добудови мереж для ЖК «Патріотика» та ЖК «Еврика» коштом міського бюджету (близько 400 млн грн), а також через відмову від опорядження квартир (близько 1-1,5 млрд грн). За таких обставин, буде знижено і розмір доплат.

При цьому, прибуток від забудови 176 Га на Осокорках не включено в аудит, і його включення не планується. Причина в тім, що горизонт отримання прибутку – близько 10 років, а кошти потрібні сьогодні. Хоча, плановий прибуток від забудови цієї території, за підрахунками КМБ, – не менше 5-5,5 млрд грн.

Також, у розрахунок не включені 1,4 млрд грн заборгованості міста за інфраструктуру, про які вкладникам порадили «забути», оскільки немає прецедентів повернення цих коштів.

«Об’єднаний Актив категорично не погоджується з такою пропозицією варіанту добудови об’єктів та виступає проти доплат. ОА категорично наголошує, що земля Осокорків-Центральних і прибуток від неї має відійти тому забудовнику, який буде нас добудовувати. Саме з прибутку з тієї землі (шляхом залучення попередньої інвестиції) і має відбуватися добудова існуючих об’єктів без доплат!», – заявляють в організації.

На понеділок, 12 жовтня, заплановано розширене засідання в КМДА, на якому планується оголошення результатів аудиту.

Як раніше повідомляв Mind, у вересні Фонд гарантування почав ліквідацію банку «Аркада». Президент банку Костянтин Паливода затриманий на 60 днів. МВС розслідує кримінальні справи з приводу 9 млрд, зібраних у банку «Аркада».

За даними Mind, падіння «Аркади» почалося з ініціативи Вадима Столара.

Як повідомляють «Наші гроші», новим управителем об'єкту пропонують призначити співвласника компанії з орбіти Столара.

Як писав Mind, ХК «Київміськбуд» добудовує понад 20 об'єктів «Укрбуд девелопмент». Як розповів в інтерв'ю президент холдингу Ігор Кушнір, «Київміськбуду» не вистачає для добудови об'єктів понад 2 млрд грн. Ці кошти компанія планує залучити за допомогою державної іпотечної установи (ДІУ).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло