Захворіло у світі
113,025,730
Померло у світі
2,507,803
Вилікувалось у світі
63,747,311
Захворіло в Україні
1,333,844
Померло в Україні
25,742
Вилікувалось в Україні
1,163,555
Анонімні пожертвування на передвиборчу компанію Байдена становили $145 млн – Bloomberg

Анонімні пожертвування на передвиборчу компанію Байдена становили $145 млн – Bloomberg

Це рекордна сума пожертвувань за всю історію США

Анонімні пожертвування на передвиборчу компанію Байдена становили $145 млн – Bloomberg
Президент США Джо Байден
Фото: twitter.com/JoeBiden

Президент США Джо Байден встановив рекорд зі збору анонімних пожертвувань на свою виборчу кампанію. Він зібрав $145 млн. Про це повідомляє Bloomberg.

Попередній рекорд належав передвиборчій кампанії республіканця Мітта Ромні у 2012 році, який отримав від анонімних спонсорів $113 млн. Рекорд Байдена в п'ять разів перевищує збори його суперника експрезидента Дональда Трампа, який зібрав для виборів 2020 року $28,4 млн анонімними пожертвуваннями.

Видання зазначає, що протягом багатьох років Демократична партія США критикувала практику збору анонімних пожертвувань на виборчі кампанії. Демократи стверджували, що подібні внески в передвиборчу боротьбу корумповані, оскільки дозволяють прихильникам підтримувати кандидатів без перевірки й афішування особистості. Демократи навіть пропонували заборонити такий механізм збору коштів на передвиборчі кампанії. Однак, як пише Bloomberg, «прагнучи перемогти Трампа у 2020 році, вони пішли на це».

Як зазначає видання, американське законодавство про фінансування виборчих кампаній в теорії повинно виключати вплив грошей на політиків. Однак в законах є прогалини, якими скористалися анонімні жертводавці, котрі підтримали Байдена.

Наприклад, кошти можна жертвувати в політичні некомерційні організації. Таким чином організація Defending Democracy Together ( «Захищаючи демократію разом») витратила $15,6 млн на кампанію Байдена. Згідно із законом вона не повинна розкривати федеральному уряду джерела свого фінансування.

Mind уже писав про політичний курс президента США Джо Байдена в матеріалі: «Ера Байдена»: топ-7 найочікуваніших політичних змін»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті