Суд постановив стягнути з Медведчука 139 500 грн у справі про заборону книги про Стуса

Суд постановив стягнути з Медведчука 139 500 грн у справі про заборону книги про Стуса

Це сума, яку видавництво Vivat витратило на правову допомогу в апеляційній інстанції

Суд постановив стягнути з Медведчука 139 500 грн у справі про заборону книги про Стуса
Фото: suspilne.media

Київський апеляційний суд постановив стягнути з народного депутата Віктора Медведчука відшкодування витрат видавництва Vivat на розгляд справи щодо заборони поширення книги «Справа Василя Стуса» у розмірі близько 140 000 грн. Про це повідомляє адвокат автора книги В'ячеслав Якубенко у фейсбуці.

«19 березня апеляційний суд на 99% задовольнив апеляційні скарги мого клієнта Вахтанг Кіпіані та видавництва Vivat і зняв заборону на поширення книги «Справа Василя Стуса». Я тоді написав, що касаційної скарги Медведчука не буде. Він ситий цим процесом по горло.

Учора ситуація змінилася. Апеляційний суд задовольнив заяву видавництва Vivat і додатковою постановою стягнув з Медведчука 139 500 грн, витрачених Видавництвом на правову допомогу в апеляційній інстанції. Тепер це спір про гроші. Грошима Медведчук не поступиться: подаватиме касаційну скаргу», – написав адвокат.

Нагадаємо, 19 жовтня 2020 року Дарницький райсуд Києва заборонив поширювати надрукований тираж книги без дозволу Медведчука.

«Заборонити Кіпіані .... поширювати надрукований тираж книги «Справа Василя Стуса»... до усунення порушеного майнового права Медведчука, заборонити Кіпіані та ТОВ видавництво «Vivat» поширення інформації, пов'язаної з книгою ... в пресі, радіо, по телебаченню, в мережі інтернет та ЗМІ», – йдеться в рішенні суду.

Міський голова Львова Андрій Садовий закликав книжкові магазини міста не знімати з продажу книгу Вахтанга Кіпіані про справу українського поета Василя Стуса у зв'язку з рішенням Дарницького райсуду Києва.

Видавництво Vivat повідомило, що всі книги про Стуса розкупили після рішення суду, після чого було прийнято рішення додрукувати ще 3 500 примірників. Новий тираж випустили з рішенням суду про її заборону на форзаці.

Міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що планує особисто закупити частину накладу книги про справу українського письменника Василя Стуса для національних бібліотек.

В Офісі президента (ОП) здивувалися формулюваннями у рішенні Дарницького районного суду міста Києва щодо книги «Справа Василя Стуса» й запевнили, що документальна основа книжки не викликає жодних сумнівів. Там запевнили, що дослідження історії не можуть обмежуватися через емоції учасників.

19 березня 2021 року суд дозволив розповсюджувати книгу «Справа Василя Стуса», однак залишилася лише вимога щодо частини фрагменту, яку суд відніс до інформації, яка не відповідає дійсності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті