Переправа під Білогорівкою може стати однією з найбільших поразок російської армії – WSJ
Автори цієї операції керувалися переконанням, що «снаряд двічі в те саме місце не падає»

Переправа російських військ через річку Сіверський Донець біля села Білогорівка на Луганщині мала забезпечити прорив російських військ на Донбасі і дозволити оточити Сєвєродонецьк перед 9 травня, але стала однією з найбільших військових катастроф цієї війни, пише The Wall Street Journal. Її масштаби стають зрозумілими лише зараз, уточнює видання.
На супутникових знімках видно, що близько 80 російських танків, бронетранспортерів та іншої бронетехніки знищено після того, як українська артилерія та авіація потопили три понтонні мости та обстріляли російський плацдарм у Білогорівці.
Судячи з повідомлень проросійських телеграм-каналів, операція почалася ще 2 травня, а 4-5 травня російська артилерія розпочала «масовану підготовку» вздовж лівого берега Сіверського Дінця. Останній понтонний міст українські війська знищили 13 травня, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
«Ми ніколи не бачили такої тупої впертості, щоб штурмували в лоб і намагалися побудувати понтони в тому самому місці три рази поспіль. Але вони й досі продовжують ці спроби», – сказав голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.
За його словами, перехоплення розвідки свідчать про те, що батальйон російських військових відмовився брати участь у переправі.
Хоча москва офіційно не визнала провал переправи під Білогорівкою, його активно обговорюють російські офіцери та спостерігачі у телеграм-каналах. Вони описують цю подію як одну з найбільших військових поразок російської армії у цій війні та закликають до звільнення та покарання генералів, причетних до операції, пише WSJ.
Видання зокрема посилається на телеграм-канал Reverse Side of the Medal, який пов'язують із ПВК «Вагнер»». У п'ятницю цей телеграм-канал не без сарказму характеризував автора ідеї з переправою як «особливо розумного персонажа», який керувався тим, що «снаряд двічі в одне місце не падає, і якщо ти не бачиш противника, то і він не бачить тебе».
Українській артилерії вдалося знищити як мінімум батальйон російської бронетехніки, тому що вона використовує безпілотники та складні розвідувальні технології, додав канал, пов'язаний із «групою Вагнера».
За даними Інституту вивчення війни, під час переправи було вбито або поранено до 485 російських солдатів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].