Переправа під Білогорівкою може стати однією з найбільших поразок російської армії - WSJ

Переправа під Білогорівкою може стати однією з найбільших поразок російської армії - WSJ

Автори цієї операції керувалися переконанням, що “снаряд двічі в те саме місце не падає”

Переправа під Білогорівкою може стати однією з найбільших поразок російської армії - WSJ
фото ЗСУ

Переправа російських військ через річку Сіверський Донець біля села Білогорівка на Луганщині мала забезпечити прорив російських військ на Донбасі і дозволити оточити Сєвєродонецьк перед 9 травня, але стала однією з найбільших військових катастроф цієї війни, пише The Wall Street Journal. Її масштаби стають зрозумілими лише зараз, уточнює видання.

На супутникових знімках видно, що близько 80 російських танків, бронетранспортерів та іншої бронетехніки знищено після того, як українська артилерія та авіація потопили три понтонні мости та обстріляли російський плацдарм у Білогорівці.

Судячи з повідомлень проросійських телеграм-каналів, операція почалася ще 2 травня, а 4-5 травня російська артилерія розпочала «масовану підготовку» вздовж лівого берега Сіверського Дінця. Останній понтонний міст українські війська знищили 13 травня, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

«Ми ніколи не бачили такої тупої впертості, щоб штурмували в лоб і намагалися побудувати понтони в тому самому місці три рази поспіль. Але вони й досі продовжують ці спроби», – сказав голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. 

За його словами, перехоплення розвідки свідчать про те, що батальйон російських військових відмовився брати участь у переправі.

Хоча москва офіційно не визнала провал переправи під Білогорівкою, його активно обговорюють російські офіцери та спостерігачі у телеграм-каналах. Вони описують цю подію як одну з найбільших військових поразок російської армії у цій війні та закликають до звільнення та покарання генералів, причетних до операції, пише WSJ. 

Видання зокрема посилається на телеграм-канал Reverse Side of the Medal, який пов'язують із «ПВК Вагнера». У п'ятницю цей телеграм-канал не без сарказму характеризував автора ідеї з переправою як «особливо розумного персонажа», який керувався тим, що «снаряд двічі в одне місце не падає, і якщо ти не бачиш противника, то і він не бачить тебе».

Українській артилерії вдалося знищити як мінімум батальйон російської бронетехніки, тому що вона використовує безпілотники та складні розвідувальні технології, додав канал, пов'язаний із групою Вагнера.

За даними Інституту вивчення війни, під час переправи було вбито або поранено до 485 російських солдатів.


Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло