Кількість резидентів «Дія City» під час війни зросла втричі

Кількість резидентів «Дія City» під час війни зросла втричі

Станом на 24 лютого в реєстрі було 79 підприємств, наприкінці червня – 271

Кількість резидентів 	«Дія City» під час війни зросла втричі
Фото: Depositphotos

Що сталося. Від початку війни кількість резидентів «Дія City» зросла більш ніж утричі. Станом на 24 лютого в реєстрі було 79 підприємств, наприкінці червня – 271.

Джерело. Про це повідомляє Опендатабот.

Деталі. За останні чотири дні лютого додалося чотири компанії, у березні – 70, у квітні – 62, у травні – 38, за неповний червень – 20 бізнесів.

Найвідомішими резидентами Дія City є: Samsung, Revolut, Monobank, NIX, SoftServe, Ajax Systems, «Нова Пошта», LetyShops, Luxsoft, «Розетка», EPAM. Більшість цих компаній додалися майже на початку дії «Дія City» – 15 лютого.

Серед компаній – резидентів «Дія City» також опинилися такі бізнеси, як ТОВ «Софтпро-глобал» («Глобинський м’ясокомбінат»), ТОВ з поетичними назвами «Пато де гато» та «Кола де перро», а також компанії з російським власником («ТОВ РУУШ») та  білоруським («Сервер молл»).

Наразі з 271 компанії 37% бізнесів є дочірніми підприємствами – як фізичних, так і юридичних осіб. Зокрема, найбільші компанії з кластера переважно є податковими резидентами інших країн.

Від початку проєкт «Дія City» був презентований як правова та податкова система – тобто така, що дозволяє реєструвати технологічний бізнес в України та розвивати його. Але значна кількість навіть суто українських брендів (TAC, Prom.ua, DeNovo, Ajax) зареєстрували в «Дії» дочірні компанії своїх закордонних холдингів.

Що це означає. «Навіть українці розглядають Україну як місце для роботи операційних компаній, а не країну, де концентруються активи з інтелектуальної власності», – коментує СЕО «Опендатабот» Олексій Іванкін.

Бекграунд. «Дія City» – правовий режим для IT-сфери, якому дав старт відповідний закон №1667-IX, який набув чинності 14 серпня 2021 року. Крім того, вже з 1 січня 2022 року набули чинності зміни до Податкового кодексу, якими регулюється оподаткування резидентів цього правового режиму. Як застосовуватимуться зміни на практиці, чи варто переходити на новий режим роботи, розповів Mind

Нагадаємо: в Україні зареєстрували понад 51 000 нових бізнесів із моменту початку війни, серед них 43 000 ФОПів та 8000 юридичних осіб.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло