США розпочнуть програму ленд-лізу в жовтні: коли використають усі $40 млрд від Конгресу

США розпочнуть програму ленд-лізу в жовтні: коли використають усі $40 млрд від Конгресу

Безпекову допомогу, яку виділив Конгрес, треба витратити до кінця вересня

США розпочнуть програму ленд-лізу в жовтні: коли використають усі $40 млрд від Конгресу
Фото: REUTERS

Що сталося. У Білому домі заявили, що США зараз ставлять у пріоритет надання Україні допомоги, за яку не треба повертати гроші. Лише після використання всіх коштів, які навесні виділив Конгрес для України, Сполучені Штати перейдуть на програму ленд-лізу.

Джерело. Про це поінформували в Білому домі на запит «Голосу Америки» про статус ленд-лізу.

Деталі. Нині адміністрація Байдена використовує для безпекової допомоги Україні $40 млрд, які виділив Конгрес. Ці кошти потрібно витратити до кінця фіскального року в США, який припадає на кінець вересня.

За цією програмою та програмою президентських повноважень США постачають допомогу Україні, не очікуючи на повернення коштів. Проте програма ленд-лізу передбачає повернення грошей за отриману техніку.

«Наразі ми ставимо в пріоритет безпекову допомогу для України, за яку їм пізніше не потрібно буде повертати кошти», – сказали в Білому домі.

Координатор Ради нацбезпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі повідомив, що адміністрація Байдена все ще розглядає повноваження, які надає програма ленд-лізу. Водночас він нагадав, що минулого тижня Байден підписав виділення нового пакету військової допомоги Україні на $400 млн.

«Ми вже маємо багато повноважень і ми їх використовуємо», – сказав Кірбі.

Ленд-ліз – це програма масштабного постачання військової техніки та спорядження союзникам в оренду або в довгостроковий кредит. Штати застосували цю процедуру вперше з того часу, як вона допомогла перемогти Гітлера у Другій світовій війні.

Бекграунд. 6 квітня 2022 року Сенат США одноголосно ухвалив відновлення програми часів Другої світової війни, відомої як ленд-ліз. За часів президента Франкліна Рузвельта програма дозволяла забезпечити країни антигітлерівської коаліції всією необхідною військовою амуніцією та іншими матеріально-технічними засобами на умовах «користування» з постоплатою після перемоги.

Ті самі права Сенат надав президенту Джо Байдену. Йдеться про можливість постачати зброю українській армії, уникаючи зайвих бюрократичних формальностей. 

Mind дослідив, що являє собою ця програма та як вона працювала на поразку нацистського Рейху в 1940-ві роки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло