Новий фінзакон надає НБУ право керувати оборонними рахунками держорганів – аналіз документа

Новий фінзакон надає НБУ право керувати оборонними рахунками держорганів – аналіз документа

Документ закріплює повноваження НБУ використовувати на воєнні потреби кошти з певних рахунків держструктур

This material is also available in English
Новий фінзакон надає НБУ право керувати оборонними рахунками держорганів – аналіз документа
Фото: flickr.com

Що сталося. Закон про функціонування фінансового сектору в умовах воєнного стану перебуває вже на підписі у президента. Цей документ дозволяє Національному банку вести рахунки держорганів, які призначені для забезпечення оборонних потреб держави, для благодійних пожертв та гуманітарної допомоги.

Джерело. Про це йдеться у матеріалі Mind «Воєнні правила для фінринку: депутати вирішили допомогти банкам та кредитним спілкам».

Що це означає. Зазначаться, що ця норма потрібна для законодавчого закріплення права НБУ під час воєнного стану відкривати та вести певні рахунки держструктур. Також документ декларує дозвіл для Нацбанку на використання коштів з таких рахунків на підтримку ЗСУ, на відновлення об'єктів дорожньої та соціальної інфраструктури, об'єктів ЖКГ тощо.

Деталі. Чинна редакція закону «Про Національний банк України» не передбачає можливості Нацбанку курувати такі операції.

«Відповідна законодавча пропозиція фактично закріплює правові підстави для відкриття Національним банком спеціальних рахунків цільового призначення», – каже партнер юридичної фірми Eterna Law Микола Лихачов.

Бекграунд. Більше про те, як цей документ змінює деякі вимоги до роботи кредитних спілок, спрощує механізм інвестування страхових резервів в ОВДП та продовжує право позичальників на реструктуризацію кредитів – у матеріалі «Воєнні правила фінринку».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло