Українська агропродукція принесе найбільше експортної виручки попри війну

Українська агропродукція принесе найбільше експортної виручки попри війну

Через просідання більшості галузей економіки частка АПК може перевищити 40% у структурі надходжень із зовнішньої торгівлі

This material is also available in English
Українська агропродукція принесе найбільше експортної виручки попри війну
Фото: телеграм-канал Володимира Зеленського

Що сталося. Обсяги аграрних постачань морем різко зростають. Це означає, що український агропромисловий комплекс, найімовірніше, збереже лідерство в структурі зовнішньої торгівлі і за підсумками року.

Джерело. Про це йдеться в матеріалі Mind «Головна категорія: АПК зберіг лідерство з експорту, незважаючи на війну».

Деталі. У довоєнний час сільське господарство генерувало до 40% валютних надходжень. У 2022-му, враховуючи просідання більшості галузей української економіки, і насамперед металургії, ця частка може суттєво зрости.

За шість місяців 2022 року аграрний експорт упав лише на 7% (або на $703 млн) проти відповідного показника за перше півріччя 2021 року. Від глибшого падіння показник втримали відносно активна торгівля останніми довоєнними місяцями – у січні – лютому, а також активне переналаштування логістики через залізницю.

Експортні перевезення зернових вантажів за березень – липень 2022 року зросли майже у 2,2 раза – з 0,42 млн тонн у березні до приблизно 0,91 млн тонн у липні.

Зазначається, що цьому сприяло різке зростання обсягів постачань морем.

Бекграунд. Нагадаємо: з 1 серпня експорт морем завдяки досягнутим у Стамбулі домовленостям за посередництва Туреччини й ООН частково розблокований. За дев'ять днів роботи гуманітарного зернового коридору, за даними Адміністрації морських портів України, морем експортували понад 370 000 тонн аграрної продукції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло