Україна планує за 2 роки побудувати нову розподілену енергоінфраструктуру замість теплової генерації
Це буде мікс із сонячних і вітрових електростанцій, накопичувальних систем, газових станцій, станцій на біопаливі

Україна збирається одночасно відновлювати пошкоджену російськими ракетами енергетичну інфраструктуру та будувати нову, розподілену генерацію.
Про це повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький в інтерв'ю «Телеграф».
«Ми не можемо собі дозволити зараз обрати тільки один якийсь шлях. Нам треба і максимально відновлювати пошкоджене, і починати будувати нову генерацію, розподілену територіально. Тільки так», – наголосив Кудрицький.
За його словами, деякі пошкоджені енергоблоки можна відновити швидко, за тижні. Інші потребуватимуть рік-півтора для ремонту. Частина енергоблоків не підлягає відновленню.
Кудрицький повідомив, що міжнародні організації та банки надають допомогу на найнеобхідніші потреби, а все інше має зробити приватний капітал.
«Укренерго» вже залучило понад $1,2 млрд міжнародної підтримки.
Також у планах – будівництво нової розподіленої генерації. Її мета – повністю або майже повністю замінити наявну теплову генерацію протягом двох-трьох років.
За словами Кудрицького, це буде не просто заміна один в один, а мікс із різних джерел: сонячних і вітрових електростанцій, накопичувальних систем, газових станцій, станцій на біопаливі.
Замість 1000 МВт теплової вугільної станції буде 100 маленьких станцій по 10 МВт. Це змінить структуру енергоринку та архітектуру енергосистеми.
Бекграунд. Нагадаємо: раніше Кудрицький пояснював, що в теперішніх умовах світло будуть вимикати, поки не відновиться наявна генерація. Це займе місяці. І це за умови, що не буде нових обстрілів.
«Протягом літа та протягом осені й наступної зими нам треба бути готовими до того, що періодично графіки відключень можуть бути застосовані», – говорив він.
Енергетичний експерт Андрій Закревський зазначає, що повний блекаут в Україні неможливий, адже залишається атомна генерація. Проте її потужності недостатньо для покриття пікових потреб.
Раніше повідомлялося, що Міненергетики схвалило Дорожню карту розвитку «розумних мереж», яка включає автоматизацію та цифрові рішення «на всіх рівнях енергосистеми». Це дозволить зменшити втрати електроенергії в електромережах на 6 млрд кВт-год щорічно. Відновлення пошкоджених росіянами об’єктів здійснюватиметься із застосуванням «розумних» технологій. Зокрема, технології «мікромереж», які є більш стійкими до воєнних факторів та природних лих. Це має зробити енергосистему більш збалансованою та захищеною, а також стійкішою до воєнних факторів та природних лих.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].