WEF 2025: ДТЕК інвестує 450 млн євро в будівництво Тилігульської вітроелектростанції
Це найбільший інвестиційний проєкт із початку війни

На Всесвітньому економічному форумі – 2025 у Давосі обговорювали інвестиції у відновлювану енергетику України як символ стійкості й відновлення країни в умовах війни. Українська влада разом із міжнародними партнерами представили нові проєкти, які сприятимуть зміцненню енергетичної безпеки, розвитку економіки та декарбонізації.
Про це йшлося на WEF 2025 у Давосі.
Україна в умовах енергетичної війни: цифри і виклики
Міністр економіки України Юлія Свириденко наголосила, що з початку повномасштабного вторгнення росія здійснила понад 1200 атак на енергетичну інфраструктуру України, з яких понад 800 припали на підстанції, розподільчі мережі та лінії електропередач, 250 – на об’єкти генерації енергії та понад 30 атак – на газову інфраструктуру.
«Енергетичний сектор дуже постраждав, але цей проєкт – символ нашої стійкості. Незважаючи на виклики війни, будівництво першої черги вітроелектростанції завершено українськими фахівцями. Друга черга стане найбільшим інвестиційним проєктом незалежної України в енергетичному секторі», – зазначила Свириденко.
Інвестиції в «зелену» енергетику: деталі проєкту
Максим Тімченко, генеральний директор ДТЕК, оголосив про будівництво другої черги Тилігульської вітроелектростанції:
- Загальний обсяг інвестицій: 450 млн євро.
- Потужність: 384 МВт вітрових турбін у другій черзі, які разом із першою дадуть 500 МВт.
- Фінансові партнери: данське експортно-кредитне агентство IFO та компанія Vestas.
- Терміни запуску: до кінця 2025 року.
«Сотні тисяч будинків в Україні отримають доступ до «зеленої» енергії, що стане важливим кроком до енергетичної незалежності», – додав Тімченко.
ЄС підтримує Україну на енергетичному фронті
Дан Йоргенсен, комісар ЄС з енергетики, повідомив, що ЄС та країни-члени вже надали Україні понад 2 млрд євро допомоги для підтримки енергетичної безпеки.
«Ми фінансуємо постачання трансформаторів, мобільних газових турбін і ремонт інфраструктури через Фонд енергетичної підтримки України. Окрім цього, ми досягли важливої віхи – синхронізації української енергосистеми з континентальною європейською мережею», – наголосив Йоргенсен.
Данія: «Ми допомагаємо вже зараз»
Мортен Бодсков, міністр Данії, заявив, що країна продовжує надавати гуманітарну, військову та енергетичну допомогу, не чекаючи завершення війни.
«Ми маємо бути з Україною вже зараз. Це питання не лише допомоги, а й спільної відповідальності за енергетичне майбутнє Європи», – зазначив Бодсков.
«Зелене» відновлення як пріоритет
Представники ЄС і України наголосили на важливості переходу до відновлюваних джерел енергії. Ухвалений 2024 року Національний план України з енергетики та клімату надає чітку дорожню карту для декарбонізації.
«Безпека, інтеграція та декарбонізація – три ключові пріоритети для ЄС та України», – підсумував Йоргенсен.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, як цифрові двійники та AI змінюють глобальне виробництво. «Замість восьми днів – лише два»: у Давосі обговорили інноваційні рішення для ланцюгів постачання.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].