The Guardian: для путіна погіршення відносин з Трампом прикре, але його мета номер один – війна проти України

The Guardian: для путіна погіршення відносин з Трампом прикре, але його мета номер один – війна проти України

Для путіна вторгнення в Україну є екзистенційним, стверджує джерело у кремлі

The Guardian: для путіна погіршення відносин з Трампом прикре, але його мета номер один – війна проти України
фото DR

путін, схоже, не збентежився першим відчутним розривом Дональда Трампа з москвою – це ознака того, як кажуть аналітики та джерела в кремлі, що російський правитель давно очікував такого повороту подій.

Про це пише The Guardian.

Хоча москва вважає погіршення відносин із Трампом прикрим – президент США різко змінив тон, оголосивши про озброєння України та пригрозив масштабними санкціями проти росії – джерела кажуть, що для путіна завжди війна була на першому місці.

Він залишається впевненим, що російські війська успішно просуваються і що опір України слабшає.

«москва розчарована й засмучена тим, що з Трампом не склалося, – сказав колишній високопоставлений кремлівський чиновник на умовах анонімності. – Але якими б не були очікування путіна щодо добрих стосунків із Трампом, вони завжди мали бути на другому місці після його максималістських цілей в Україні. Для путіна вторгнення в Україну є екзистенційним».

Трамп був обурений тим, що його особисте звернення до путіна, зокрема шість телефонних дзвінків, не дало жодних результатів, що американський президент, відомий своїм марнославством, вважає особистою образою, пише видання.

Колишній кремлівський посадовець назвав демонстративні бомбардування українських міст після розмов двох лідерів «стратегічною помилкою», стверджуючи, що путін неправильно зрозумів відповідь Трампа.

«путін не намагався принизити Трампа, але він точно не вчинив мудро», – сказав співрозмовник The Guardian.

Однак після ультиматуму Трампа багато провоєнних російських чиновників і блогерів зітхнули з полегшенням – погрози Трампа виявилися м’якшими, ніж очікувалося, і більше схожі на надання путіну 50-денного карт-бланшу.

«За 50 днів може статися багато чого – і путін це знає. Він вважає Трампа емоційним і вразливим до впливу», – сказало інше джерело в кремлі.

50-денний ультиматум Трампа, ймовірно, підштовхне путіна подвоїти інтенсивність воєнних дій, вважають аналітики.

«російське керівництво не реагує на тиск. Можна сказати, що перший етап відносин між США та росією за часів Трампа, який тривав близько шести місяців, завершився», – сказав Федір Лук’янов, російський аналітик, який очолює раду, що консультує кремль.

Колишнє офіційне джерело кремля заявило, що путін був «одержимий» тим, щоб не мати вигляд слабкого, і навряд чи він пом’якшить свою позицію перед погрозами Трампа.

«У цій війні загинуло понад 100 000 росіян. путін просто не може повернутися додому з чимось меншим, ніж те, що можна вважати справжньою перемогою», – заявив співрозмовник видання.

Бекграунд. Тим часом Британія і Німеччина вирішили «озброїти Україну за 50 днів», надати нові ППО в рамках 50-денної «акції». Вони вважають, що це спонукатиме путіна до переговорів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло