Сезонне загострення чи «битва павуків»: що відбувається в Луганську?
Конфлікти у «вищих ешелонах влади» самопроголошених «республік» вже стали осінньою традицією

На вулицях Луганська 21 листопада можна було спостерігати прояви чергового напруження відносин в середовищі окупаційної адміністрації окремих районів Луганської області. Минулого і позаминулого року приблизно в цей же час відбувалося майже те саме: виникало протистояння між «главою» самопроголошеної «ЛНР» Ігорем Плотницьким і силовими «міністрами республіки».
У 2015 році це була так звана справа Ляміна, коли «вугільний міністр» Дмитро Лямін став причиною відкритого конфлікту «лідера» недореспубліки з «міністром безпеки» Леонідом Пасічником. Тоді Плотницький теж усував з посади «міністра», але на цьому все і завершилося.
Як виявилося, конфлікт було залагоджено всього на рік – восени 2016-го в Плотницького почалися проблеми з «міністром внутрішніх справ» Ігорем Корнетом. Знову-таки тоді виходив указ «глави» про відсторонення Корнета, але «міністр» йти відмовився – і указ через півроку нишком скасували.
Влада в руках Ігоря Плотницького у 2016-му втрималася лише завдяки допомозі іншого «республіканця» – «лідера ДНР» Олександра Захарченка. Останній у терміновому порядку направив на допомогу «колезі» батальйон «Спарта» на чолі з відомим на той момент бойовиком Моторолою, якого невдовзі після цього благополучно підірвали в ліфті. Збройних формувань, які б відкрито підтримали «лідера ЛНР», тоді не знайшлося – надто вже показовим було усунення «польових командирів», вельми популярних серед бойовиків і таких, що претендували на владні повноваження.
Однак цього разу протистояння впритул підійшло до точки відкритого збройного конфлікту. На початку листопада оточення Плотницького за його командою розгорнуло далекосяжну кампанію: спочатку пройшла «показове пороття» Ігоря Корнета в «Народному Совєті» за численними скаргами на роботу «МВС республіки», потім – демонстративне виселення «міністра» із захопленого ним будинку однієї авторитетної родини. Після цього було оголошено рішення «Народного Совєта» про вотум недовіри «міністру». А фіналом стала відставка Корнета з посади «міністра внутрішніх справ» за рішенням суду і призначення нового «міністра» – такого собі Володимира Черкова.
Уранці 21 листопада бойовики так званого «МВС ЛНР» і горезвісного Луганського ОМОНу заблокували деякі центральні вулиці Луганська, біля урядового кварталу була помічена бронетехніка.

Першим по ТБ виступив власне Ігор Корнет, який заявив про інсценування «державного заколоту» і про діяльність серйозної «української диверсійної групи», через що «поліцію» і вивели на вулиці «столиці». І навіть анонсував арешти впливових осіб з оточення Плотницького.
Майже одночасно «глава Луганської народної республіки» Ігор Плотницький опублікував на своєму сайті звернення «з приводу ситуації, що склалася в Луганську». Плотницький заявив, що «міністр внутрішніх справ» Ігор Корнет відсторонений від посади, і спростував заявлені тим арешти «глави адміністрації ЛНР», «начальника служби безпеки» і директора «державної телекомпанії ЛНР».
Цей виступ було підтримано прибуттям до Луганська зведеного загону «окремого батальйону спецпризначення» з «ДНР». Уже по обіді на вулицях з'явилися донецькі бойовики і БТР-80, хоча до прямого протистояння справа не дійшла.
Станом на вечір 21 листопада жодної абсолютно достовірної інформації немає. Є тільки велика кількість різноманітних чуток, які циркулюють як на окупованій території, так і поза її межами. Вочевидь, Ігор Плотницький, як і раніше, знаходиться в облозі, незважаючи на прибуття «допомоги з ДНР» і показовий нейтралітет «армійських» формувань.
Увесь зв'язок, радіо і телебачення на окупованих територіях Луганської області відключено. Заяви від імені Ігоря Плотницького публікуються лише на його сайті. При цьому жодних заяв від «прокуратури», «Народного Совєта» й інших «органів», які буквально кілька днів тому спільними зусиллями викривали Корнета, – немає.
Події в Луганську до останнього моменту демонстрували небажання Кремля втручатися в розбірки колаборантів. Згодом, за інформацією джерел, наближених до російської влади, Кремль встав на бік Корнета, а Плотницький втік на територію РФ. При цьому цілком очевидно, що Москва не дасть «павукам» з'їсти один одного хоча б тому, що підпис Ігоря Плотницького стоїть на документах Мінських домовленостей (інша справа, що як приватної особи, але це окрема тема), і в разі його «відставки» мінський процес втрачає навіть видимість легітимності.
Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.
Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.
Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.