Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
Технології vs люди: топ-5 рекомендацій для пошуку ріелтора

Технології vs люди: топ-5 рекомендацій для пошуку ріелтора

І три «контрольні» запитання фахівцеві з продажу нерухомості

Цей матеріал також доступний російською
Технології vs люди: топ-5 рекомендацій для пошуку ріелтора
Фото: pixabay

Експерти відзначають зростання середньої вартості квадратного метра новобудов у III кварталі 2019 року. Так, на первинному ринку житлової нерухомості Києва в липні – вересні 2019 року вона склала $1388/1 кв. м, що на 15% більше, ніж наприкінці 2018 року. При цьому за вказаний період на ринку не з'явилося жодного ЖК класу «еліт» і «преміум».

Тому, незважаючи на те що інтернет рясніє вигідними пропозиціями, покупцеві стає все складніше вибрати потрібний варіант, особливо якщо є обмеження щодо вартості.

На що потрібно звертати увагу, обираючи об'єкт інвестування, чому варто звертатися до ріелтора і як його правильно вибрати, Mind розповів керуючий партнер компанії ARTA Property Management Михайло Артюхов.

Технологія блокчейна прискорює усунення посередницьких професій завдяки алгоритмам з формування, контролю та надання інформації про володіння нерухомістю. Багато хто пророкує кінець епохи ріелторів у найближчі 5–10 років. Але продавці нерухомості часто першими впроваджують у свою практику сучасні технології. І хоча це з першого погляду нелогічно (навіщо рубати сук, на якому сидиш?), ріелтори впевнені в додатковій цінності, яку створюють виключно люди: покупець отримує кращу нерухомість, а власник продає за максимальною ціною і в необхідний термін.

Тому ось декілька рекомендацій про те, як знайти ріелтора і купити той об'єкт, який підійде саме вам.

  1. Уникайте конфлікту інтересів. Не питайте рекомендацію у ріелтора, юриста, нотаріуса, оцінювача, іпотечного брокера, банкіра чи фахівця зі сфери послуг, залученого в процес продажу або покупки нерухомості.
  2. Підготуйтеся морально. Вибудувати відносини з агентом або брокером (тим, хто наймає на роботу агентів) непросто, оскільки попит на якісні послуги високий, власників нерухомості багато, тому вибирати будуть вас. Будьте гранично відверті з брокером під час першої зустрічі, не соромтеся зізнатися, що ви чогось не знаєте або що у вас не вистачає грошей, які потрібні для вирішення вашого завдання з нерухомістю. Кращі брокери діють в першу чергу в ваших інтересах. Якщо немає відчуття партнерства – продовжуйте пошук свого брокера.
  3. Фокусуйтеся на спеціалізації. Навіщо потрібен продавець дорогого житла, якщо вам необхідні інвестиційно-привабливі недорогі квартири? Навіщо потрібен міжнародний досвід брокера, якщо ви продаєте майже зруйнований майновий комплекс або базу відпочинку? Без активних операцій у своєму сегменті брокер втрачає відчуття ринку за рік на 50%, за три – на 80%.
  4. Інвестуйте в стосунки. Чесні та прозорі відносини з брокером окупаються в один день – день вашої угоди. Надалі ви придбаєте надійного радника з питань нерухомості.
  5. Спирайтеся на рекомендації. Рекомендації клієнтів – найважливіше в роботі ріелтора. При цьому мало хто звертає увагу на рекомендації колег, які беруть участь в угоді. А це лакмусовий папірець для будь-якого успішного в довгостроковому періоді брокера.

Щоб визначити, чи знайшли ви для себе потрібного фахівця, поставте ріелтору три перевірочні питання:

  1. Яка спеціалізація ріелтора (житло/комерційна нерухомість, ціновий діапазон, територія, продаж/оренда)?
  2. Який відсоток спільних угод з іншими агентами?
  3. Де в режимі онлайн можна вивчити відгуки колег ріелтора про спільні угоди?

Якщо фахівець відкрито йде на діалог, ділиться інформацією про себе і не приховує відгуки про свою роботу, серед іншого й негативні, то, ймовірно, цей той ріелтор, який може вам підійти.

Раніше Mind писав про те, яких помилок припускаються власники об'єктів нерухомості в процесі продажу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті