Бізнес-ідеї: як вигідно доглядати за дітьми

Бізнес-ідеї: як вигідно доглядати за дітьми

Про 10 успішних проектів та їхні інноваційні ідеї

Цей матеріал також доступний російською
Бізнес-ідеї: як вигідно доглядати за дітьми
Фото: pixabay

Сьогодні штучний інтелект вже вміє допомагати нам навіть у догляді за дітьми, наприклад, медична компанія, пов'язана з Google, пропонує батькам скористатись розумними підгузками.

Проте лишаються послуги, які може виконувати винятково людина. Так, попит на виховання, догляд, годування чи трансфер – досі в тренді.

Mind пропонує дізнатися про інноваційні стратегії у цій сфері, які можуть наштовхнути вас на власну бізнес-ідею у сфері догляду за дітьми, із наступного матеріалу циклу «10 успішних бізнес-ідей, реалізованих у різних галузях».

Публікації за матеріалами Entrepreneur підготовлено Mind разом з бюро перекладів «Профпереклад». Про ідеї, втілені у сфері харчування, у проектах з обслуговування будинків і квартир, та про послуги персонального тренера ви можете прочитати в попередніх публікаціях.

Іноді батькам потрібна допомога з дітьми будь-якого віку. Маєте досвід у галузі розвитку, виховання дітей та молоді або кваліфікацію з догляду за ними? Вас може зацікавити одна з цих бізнес-ідей. 10 наведених нижче прикладів підкажуть, як розпочати власну справу.

1. Послуги няні

Якщо ви вже колись сиділи з дітьми, але ще не маєте професійної кваліфікації, ваш варіант – послуги няні. Але спочатку дізнайтеся, що пропонує ця компанія. Можливо, ви знайдете якісь корисні задуми для власної справи.

Jackson Hole Babysitting з 2004 року спеціалізується на індивідуальних послугах з догляду за дітьми: від немовлят до підлітків. Вас запросили на весілля? Або ви вирушаєте до подорожі? Спеціалісти компанії посидять із вашими дітьми. Також вони пропонують послуги няні, що проживає разом із родиною.

Крім того, працівники Jackson Hole Babysitting виїздять за викликом, можуть доглянути дитину вночі, протягом усього дня або якогось певного часу, супроводжують дитину в подорожі та працюють із дітьми з особливими потребами та будь-якого віку.

Інноваційна ідея

Оскільки компанія доглядає за дітьми гостей країни й туристів, то логічно, що вона також здає в оренду дитячі товари батькам, що подорожують. Так вона обслуговує не лише батьків, які потребують послуги няні, але й тих, кому просто потрібен візок або переносне ліжечко на час поїздки.

2. Оренда товарів для дітей

Також працювати у цій галузі ви можете, здаючи в оренду дитячі меблі та аксесуари батькам, що подорожують країною або світом. Але спершу дізнайтеся, що пропонує ця успішна компанія. Так ви матимете переваги на конкурентами.

Babylite – першокласна південноафриканська компанія, що займається орендою дитячих аксесуарів з 2006 року. Вона надає послуги сім’ям, що приїздять до країни або подорожують нею. Вона також доставляє дитяче обладнання та аксесуари й забирає їх з аеропортів або будинків клієнтів.

Інноваційна ідея

Babylite надає можливість резервувати свої послуги батькам, які заздалегідь знають, коли вони їм знадобляться, або тим, хто прибуває до аеропорту та потребує дитячого обладнання або аксесуарів. Якщо клієнт бере в оренду автівку, Babylite може наперед залишити обладнання в машині, щоб заощадити замовникові час.

3. Нічна няня

Якщо ви знаєте, як доглядати за новонародженим або кількома дітьми одночасно, молоді батьки можуть звертатися до вас, щоб ви посиділи з їхніми чадами вночі. Перед тим як відкрити власну справу, прочитайте, як свій бізнес розпочала ця нічна няня з Лондону та які послуги вона пропонує.

Рей, засновниця The Night Nanny Service, вже дев’ять років працює нічною нянею, у неї самої троє дорослих дітей. Вона готова поділитися своїм досвідом із молодими батьками, навчити їх та допомогти скоригувати режим новонародженого. Вона з радістю відповість на будь-які питання батьків та підлаштується під їхній графік.

Інноваційна ідея

The Night Nanny Service також пропонує клієнтам довічний й безкоштовний супровід за телефоном, за їхнім бажанням або потребою. Крім того, вона визначає та вирішує проблеми, проводить заняття для тих батьків, у яких діти погано засинають та не привчаються до режиму. До того ж вона допоможе із важливими етапами розвитку, наприклад: як перевести немовля на годування з пляшечки та навчити карапуза спати в окремому ліжечку.

4. Обслуговування дитячих свят

Полюбляєте планувати дитячі свята? Почніть їх обслуговувати. Візьміть за приклад цю компанію, що надає такі послуги. Можливо, ви знайдете для себе кілька корисних порад.

Rainbows and Wishes: Children’s Party Rentals and Events народилася у 2018 році через те, що її материнська компанія Tea-Light Parties почала отримувати все більше замовлень на організацію дитячих свят. Фірма займається плануванням домашніх та виїзних свят для дітей, тематичних вечірок на честь дня народження, заходів для дітлахів і підлітків, а також пропонує готові святкові набори.

Інноваційна ідея

Окрім того, Rainbows and Wishes здає в оренду святкове оздоблення дитячого розміру: меблі, столики, скатертини, хусточки та чохли для стільців. Компанія планує свята під індивідуальні вимоги батьків, які прагнуть чогось особливого для своїх дітей на день народження.

5. Дитячий садок

Маєте освіту в галузі розвитку молоді? Навчали дітей? Ця бізнес-ідея саме для вас. Перед тим як розпочинати власну справу, подивіться, що пропонують конкуренти, щоб вигадати свої унікальні послуги та не забути про все необхідне.

Toddies з 1999 року має програми догляду та виховання дітей віком від 3 місяців до 6 років. Ці заняття допомагають сформувати соціальні навички. Діти вивчають мову, математику, розвивають велику моторику, малюють, створюють вироби, ставлять сценки та займаються музикою. Так вони пізнають основи спілкування.

Інноваційна ідея

Toddies проводить багато занять за межами дитсадочка: плавання, гра в м’яч, гончарство, футбол, уроки математики, музики й танців, щоб діти одночасно навчалися й веселилися. Садок працює цілий рік, окрім двох тижнів у грудні. Це безпечний та надійний навчальний заклад, куди батьки можуть віддавати своїх чад.

6. Уроки плавання для дітей

Бажаєте навчати немовлят і дітей плавати? Тоді сміло беріться за цю бізнес-ідею. Та перед тим як занурюватися у власну справу, прочитайте про цю успішну компанію, щоб мати уяву про основні принципи.

MySwim з 2010 року вчить малюків плавати за методикою, запропонованою Асоціацією професійних вчителів плавання для немовлят (PBSTA). Кожна дитина має змогу навчатися у власному темпі та в межах своїх здібностей. Навчання починається з 6 місяців.

Інноваційна ідея

MySwim також працює з дітьми старшого віку й навіть із дорослими, тож її послугами може користуватися вся родина. Фірма проводить заняття для дітлахів з дитсадків у межах позакласної програми.

7. Дитяче таксі

У дітей так багато додаткових занять і гуртків, що багатьом батькам просто не вистачає часу відвозити та забирати їх. Якщо вас цікавить ідея організації безпечного транспортування дітей зі школи до позакласних занять, а потім додому, цей бізнес може стати вашим.

З моменту своєї появи у 2009 році няня на колесах Cool (kids’) Cabs здійснила 5 млн км перевезень без жодних травм. Засновники прагнули створити безпечний транспорт для дітей. Перевізник також здійснює прямі маршрути, тож батьки можуть не турбуватися, що їхні чада нудьгуватимуть, доки водій забирає або відвозить інших дітей.

Інноваційна ідея

Cool (kids’) Cabs має передові засоби безпеки, у тому числі систему відстеження в режимі реального часу протягом 24 годин, 7 днів на тиждень, камери, розміщені в транспорті, та відповідні сидіння. Всі водії мають потрібну кваліфікацію. Компанія співпрацює із батутним парком Bounce, щоб батьки могли відпочити, доки їхні діти розважаються на веселих та безпечних атракціонах.

8. Школа для молодих батьків

Існують тисячі людей, що стали батьками вперше. Їм не завадять підтримка та настанови з практичних аспектів виховання. Маєте досвід із новонародженими та малими дітьми? А, можливо, у вас є ступінь у галузі розвитку молоді? Мерщій відкривати школу для батьків. Ось приклад успішної компанії, в якої ви можете перейняти досвід, перед тим як розпочати власну справу.

Nanny Options проводить заняття з виховання дітей за багатьма темами: здоров’я немовлят, ідеї для ігор, їжа, режим годування та сну. Фірма також пропонує групові семінари та майстер-класи з практичних питань, що підійдуть для всіх батьків.

Інноваційна ідея

Окрім занять для батьків, Nanny Options надає послуги нянь, медсестер-акушерок, прибиральниць, доглядальниць, гувернанток та репетиторів, а також класи з режиму сну й перебування з дітьми під час вечірок і свят.

9. Денний дитячий центр

Якщо ви не проти доглядати за малечею протягом дня, ви можете відкрити денний дитячий центр. Та спочатку вивчіть пропозиції конкурентів та інформацію, необхідну для відкриття такого закладу.

Babies First забезпечує найкращий догляд, оточення та можливості для фізичного, соціального, емоційного та інтелектуального розвитку дітей. Центр має класи та ігрові зони у приміщеннях, пристосованих для кожного віку, а також відкриті майданчики та сад для пікніків.

Інноваційна ідея

Бізнес-ідеї: як вигідно доглядати за дітьми

Babies First – це не просто центр денного перебування малюків: у нього є засоби для дошкільного навчання, тому він має змогу приймати й карапузів трохи старшого віку. Це робить його безпечним виховним закладом, який діти можуть відвідувати, доки їм не виповниться 5 років.

10. Програма Au Pair

Деякі батьки прагнуть для своїх чад більш комплексного підходу. Гувернантки, що працюють за програмою Au Pair, забирають дітей зі школи, відвозять до гуртків і додому, допомагають із домашнім завданням та наглядають за ними до повернення батьків. Якщо ця бізнес-ідея вам підходить, і ви б хотіли перейняти її, то ось вам приклад успішного бізнесу.

Au Pair Agency знаходить і ретельно перевіряє гувернанток на повний або частковий робочий день, та направляє у відповідну родину, якій потрібні такі послуги. Кожна гувернантка повинна мати досвід роботи з дітьми протягом не менше одного року та пройти курси з надання першої допомоги.

Інноваційна ідея

Окрім гувернанток, Au Pair Agency наймає доглядальниць за дітьми, будинком та домашніми улюбленцями. Так родина може отримати всі послуги (від дорослих до малечі) від однієї компанії.

Матеріал підготовлений у партнерстві з бюро перекладів «Профпереклад».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті