Mind Intelligence: як війна трансформує АПК

Mind Intelligence: як війна трансформує АПК

Розмір збитків, завданих українському сільському господарству, відповідає його довоєнному масштабу і вже перевищив $30 млрд. У процесі відновлення галузь радикально зміниться як у частині структури виробництва, так і у складі основних гравців

This material is also available in English
Mind Intelligence: як війна трансформує АПК
Фото: УНІАН

Попри війну, масштабні руйнування та скорочення обсягів виробництва сільському господарству навряд чи загрожує втрата статусу однієї з провідних галузей української економіки.

Навіть якщо АПК тимчасово поступиться національним лідерством на користь IT або енергетики, то згодом поверне його собі в міру відбудови галузі.

А ось бізнес-ландшафт і розстановка сил в агросекторі в перші роки після війни зміниться безповоротно, і провісники цих змін уже очевидні. Найбільші гравці-агрохолдинги поступово йдуть у небуття чи радикально трансформуються, а на ринку з'явиться і наростить свою присутність новий лідер – держава, яка й отримає максимум бенефітів від інтеграції України та аграрної галузі до Євросоюзу.

Mind Intelligence аналізує, як війна та навколовоєнні чинники трансформують одну з найважливіших галузей української економіки.

Військові збитки

Оцінку впливу військових дій на аграрну галузь і відповідно рівня витрат – часових та фінансових – на її відновлення ускладнює відсутність порівнянних прецедентів. З часів Другої світової війни не було випадку, коли до війни була залучена країна з настільки масштабним і важливим для світового ринку сільськогосподарським сектором, як Україна.

За даними сільськогосподарського підрозділу ООН – ФАО, за

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло