Майте на увазі: головні події 31 липня – 7 серпня

Майте на увазі: головні події 31 липня – 7 серпня

Фестиваль контркультурної музики «Конфіскат», сквош-кемп братів Ашур та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

Майте на увазі: головні події 31 липня – 7 серпня
Рамі Ашур під час тренування зі сквошу для дітей
Фото: Лариса Охтієнко/https://www.squash.ua/

У суботу, 31 липня у Мистецькому Арсеналі (вул. Лаврська, 10-12) можна відвідати виставку «Чутливість. Сучасна українська фотографія». 

Фото змушують віддавати належне швидкоплинному. Незмінною залишається чутливість творця до того, що можна назвати тремтінням світу. Саме вона, ця чутливість, і надає світлині – по суті, технічному образові – його естетичного й символічного вимірів. А отже, фотографія зберігає за собою здатність бути надзвичайно рефлексивним і чутливим до змін часу, тенденцій, технологій та оптики медіумом.

Вторгнення фотографії в середовище класичних образотворчих мистецтв спровокувало революційний процес перегляду багатьох кордонів. Утім, саме фотографічний медіум є найбільш швидкозмінним і залежним від технологічного поступу, він має власну природу, зумовлену взаємодією чутливої поверхні зі світлом – вважають організатори події. Останніми десятиліттями чимало уваги приділяли полярності аналогового та цифрового зображень, плівки та матриці, – вибудовували найпохмуріші прогнози стосовно майбутнього фотографії.

Майте на увазі: головні події 31 липня – 7 серпня
Фото: Укрінформ

Початок об 11:00. Вартість квитків 50-200 грн. Деталі


У понеділок, 2 серпня у клубі «5 елемент» (вул. Електриків, 29а) розпочнеться  кемп від живих легенд, «енциклопедій» зі сквошу братів Ашур. 

Ашур-молодший – Рамі, у 16 років став наймолодшим чемпіоном світу зі сквошу серед юніорів, а згодом – першим в історії двократним чемпіоном світу в цій віковій категорії. У 2014 завоював титул ще раз, обігравши єгиптянина Мохамада Ель-Шорбаді на матчі в Досі. Також на рахунку Ашура перемоги у Canadian Squash Classic, Kuwait Open, Qatar Classic, турнірі ATCO World Series Squash Finals. 

Він створив власну систему підрахунку очок у сквоші «RAM Scoring», що розшифровується як «перегони, мета, управління (race, aim, manage)». Головна ідея та особливість формату полягає в обмеженнях у часі. Позмагатися за цією системою матимуть змогу й учасники кемпу в останній день, 8 серпня. 

Ашур-молодший уже не вперше відвідує Україну. У 2018 він став амбасадором світової програми «Посол WSF 2018», яка того року була проведена у Києві.

Майте на увазі: головні події 31 липня – 7 серпня
Фото: Лариса Охтієнко/https://www.squash.ua/

Початок об 11:00. Квитки та подробиці – за посиланням


У середу, 4 серпня у Кінотеатрі «Київська Русь» (вул. Січових Стрільців, 93) стартує 10-ий фестиваль актуального короткого метру X. Kyiv International Short Film Festival. 

За 10 років ми стали свідками подій, які назавжди залишили відбиток в житті: революція, війна, криза, закриття кінотеатрів, пандемія та життя в онлайні. Кожного року команда фестивалю поринає у всесвіт короткого метру, переглядаючи тисячі фільмів, та створює три десятки нових кінопрограм. 

Як змінився український та світовий короткий метр за 10 років? Глядачі зможуть познайомитись із творчістю першої у світі режисерки Аліс Ґі-Блаше, корейською інді-анімацією та в’єтнамськими стрічками, подивитись кіно під зорями та зістрітись із творцями фільмів віч-на-віч. Джентрифікація, фемінізм, відкритість, кордони, пошук ідентичності, гумор та почуття – у фільмах KISFF 2021.

Майте на увазі: головні події 31 липня – 7 серпня

Початок о 12:00. Вартість квитків 80-500 грн. 


У четвер, 5 серпня у Театрі на Подолі (Андріївський узвіз, 20А) – відкриття 35-го театрального сезону психологічним прем’єрним трилером «Механічний апельсин» у постановці Автанділа Варсімашвілі.

Культовий роман Ентоні Берджеса у постановці визнаного режисера сучасності. 

«Хто не здатен на ненависть, той не здатен і на любов», – говорить монгольське прислів’я. Людина помиляється. Раз, два, десять. Їй подобається шлях сильнішого, дорога насилля і крові.

Людина створює прекрасне, розвивається і еволюціонує. Вона здатна на ЛЮБОВ.

Якими бути нам? Ми робимо вибір щодня.

Майте на увазі: головні події 31 липня – 7 серпня
Фото: https://theatreonpodol.com/

Початок о 19:00. Вартість квитків 200-700 грн. 


У четвер, 5 серпня виходить у вітчизняний прокат романтична комедія «НЕідеальний чоловік». У головних ролях Ден Стівенс та Марен Еггерт.

За сюжетом, Том – втілення ідеального чоловіка для однієї виняткової жінки. Але неординарна Альма не така проста й передбачувана. У Тома є лише три тижні, щоб довести їй свою досконалість та розібратися в тому, що таке справжнє кохання.

Режисеркою виступила лауреатка премії «Еммі» Марія Шрадер  («Неортодоксальна»).

Розклад сеансів шукайте на сайтах кінотеатрів. 


У суботу, 7 серпня на ЮБК (вулиця Труханівська, 1) відбудеться фестиваль української контркультурної музики «Конфіскат», де зіграють 10 незалежних гуртів та артистів. Триватиме подія весь день на двох сценах. Усі учасники фестивалю за 2020-2021 роки випустили знакові для української сцени альбоми. На сценах фестивалю зіграють сучасні українські гурти, чия музика максимально зображує карантинний період для культурної індустрії в Україні. Зокрема, серед них:

  • Курган
  • Стас Корольов
  • Ragapop
  • Паліндром
  • Аппекс
  • Shadazz
  • Джозерс та інші 
Майте на увазі: головні події 31 липня – 7 серпня

Початок о 16:00. Вартість квитків 700-1500 грн. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті