Bloomberg: намір Путіна ввести миротворців – це «Троянський кінь» для України

Bloomberg: намір Путіна ввести миротворців – це «Троянський кінь» для України

Донбас, на ряду з Придністров’ям, Абхазією та Південною Осетією, допоможе створити буферну зону між РФ та Заходом

Bloomberg: намір Путіна ввести миротворців – це «Троянський кінь» для України
Руїни Донецього аеропорту
фото Shutterstock

Ні, президент РФ Володимир Путін не став мирною людиною. Його нещодавнє рішення щодо введення миротворців на територію Донбасу слід розглядати як прагнення просувати свої власні інтереси. Такої точки зору притримується редакція Bloomberg.

Після того, як Путін закликав ввести миротворців ООН на схід України, міністр закордонних справ Німеччини сказав, що «дуже радий» такому «неочікуваному рішенню Кремля», який раніше уникав залучення міжнародних сил. Але ніхто, хто знає Путіна, не може бути настільки легковірним.

В той час як і українська сторона із західними союзниками закликали ООН слідкувати за громадянською війною на Сході, РФ наполягає на здійсненні контролю лише на лінії розмежування, що допоможе сепаратистським повстанцям краще укріпитись на своїх позиціях та продовжити розкол нації. Очевидно, що Путін переслідує мету, щоб сили ООН створили фактично незалежну державу для про-російських сил.

Така стратегія, включно із кримським референдумом у 2014 році, є довгостроковою метою Кремля із створення «заморожених конфліктів» навколо кордону з Росією в якості буферної зони між РФ та, як він вважає, вороже-налаштованим Заходом. До інших «заморожених конфліктів» можна віднеси Придністров’я в Молдові, а також Абхазію та Південну Осетію на Кавказі

Захід має сприймати пропозицію Путіна такою як вона є – це «Троянський кінь», який послужить укріпленням про-російських бунтівників у східній Україні. Якщо мова йде про миротворців ООН, вони мають для початку зрозуміти,що треба патрулювати російсько-український кордон та заборонити будь-яку військову допомогу, яка направляється до регіонів, що відкололись.

На думку видання, США та їх союзники повинні також розглядати заходи, які б надали Україні більше важелів в переговорах для відновлення свого суверенітету, включно із поставкою летального озброєння, такого як протитанкові ракети Javelin. Вони також мають запевнити українську владу у необхідності ліквідації корупції та покарання тих, хто скоїв військові злочини під час військового конфлікту.

Український конфлікт дещо охолонув та зійшов зі шпальт газет, але це насправді не свідчить про покращення, це саме те, чого прагне Путін.  

Нагадаємо, днями президент РФ закликав ООН ввести своїх миротворців на Донбас, але розмістити їх виключно на лінії розмежування, «і ні на яких більше територіях». Крім того, на його думку, поставки летальної зброї до України конфлікт не вирішать, а лише спричинять більше жертв. 

МЗС України вважає ініціативу Кремля черговою спробою Росії як сторони конфлікту спотворити саму ідею й цілі запровадження миротворчої операції.

Як повідомлялось, українська сторона передала на розгляд Радбезу ООН оновлений проект резолюції щодо розміщення миротворців на Донбасі. Його затвердження може зайняти півроку або більше. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло