Аналітики підказують, які сектори економіки будуть найсприятливішими для інвесторів

Аналітики підказують, які сектори економіки будуть найсприятливішими для інвесторів

Зростання світового ВВП в 2018 році прискориться – Credit Suisse

Аналітики підказують, які сектори економіки будуть найсприятливішими для інвесторів
фото Shutterstock

Показники внутрішнього валового продукту в 2018 році зростатимуть в усьому світі, прогнозують аналітики швейцарського банку Credit Suisse, попри те, що центробанки посилюють грошово-кредитну політику.

Сукупний ВВП країн світу в 2018 році зросте на 3,8%, очікують експерти. Це на 0,2% більше, ніж у 2017 році, коли глобальний показник ВВП склав 3,6%.

Інфляція в світі наступного року в середньому складатиме 2,7%, а капіталовкладення компаній виростуть після стриманих показників в останні роки.

Виходячи з цього, від ризикових активів можна очікувати гарної прибутковості, хоча й не настільки високої, як у 2017-му, який Credit Suisse характеризує як «виключно позитивний» для інвесторів.

У США ВВП зросте на 2,5% наступного року. Позитивна динаміка збережеться за рахунок відновлення продуктивності праці, значних інвестицій компаній в розвиток бізнесу й позитивного ефекту від майбутньої податкової реформи.

Єврозона може розраховувати на 2% зростання ВВП, очікуються невеликі ризики політичної кризи або різкого зміцнення євро.

Основним драйвером зростання світової економіки залишаться країни, що розвиваються, з урахуванням обмежених ризиків прискорення інфляції та зростання відсоткових ставок.

На першому місці тут Китай, влада якого докладає усіх зусиль для підтримки стабільності в економіці, банк очікує на безболісний перехід на нову економічну модель, орієнтовану на внутрішнє споживання. ВВП Китаю, як очікується, зросте в 2018 році на 6,5%.

Щодо найбільш перспективних акцій – з точки зору прибутковості в 2018 році акції компаній країн, що розвиваються, можуть принести інвесторам прибуток понад 10%, тоді як серед розвинених економік найбільшим потенціалом володіють папери Японії та Швейцарії.

До перспективних секторів економіки аналітики включають охорону здоров'я, телекомунікації, промислове виробництво і фінансовий сектор. Також хороші прогнози вони дають для акцій компаній, що працюють у сфері нерухомості в єврозоні.

Між тим Британія, як повідомлялося, випала з п’ятірки найсильніших економік світу, її місце зайняла Франція.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло