Аналітики підказують, які сектори економіки будуть найсприятливішими для інвесторів
Зростання світового ВВП в 2018 році прискориться – Credit Suisse

Показники внутрішнього валового продукту в 2018 році зростатимуть в усьому світі, прогнозують аналітики швейцарського банку Credit Suisse, попри те, що центробанки посилюють грошово-кредитну політику.
Сукупний ВВП країн світу в 2018 році зросте на 3,8%, очікують експерти. Це на 0,2% більше, ніж у 2017 році, коли глобальний показник ВВП склав 3,6%.
Інфляція в світі наступного року в середньому складатиме 2,7%, а капіталовкладення компаній виростуть після стриманих показників в останні роки.
Виходячи з цього, від ризикових активів можна очікувати гарної прибутковості, хоча й не настільки високої, як у 2017-му, який Credit Suisse характеризує як «виключно позитивний» для інвесторів.
У США ВВП зросте на 2,5% наступного року. Позитивна динаміка збережеться за рахунок відновлення продуктивності праці, значних інвестицій компаній в розвиток бізнесу й позитивного ефекту від майбутньої податкової реформи.
Єврозона може розраховувати на 2% зростання ВВП, очікуються невеликі ризики політичної кризи або різкого зміцнення євро.
Основним драйвером зростання світової економіки залишаться країни, що розвиваються, з урахуванням обмежених ризиків прискорення інфляції та зростання відсоткових ставок.
На першому місці тут Китай, влада якого докладає усіх зусиль для підтримки стабільності в економіці, банк очікує на безболісний перехід на нову економічну модель, орієнтовану на внутрішнє споживання. ВВП Китаю, як очікується, зросте в 2018 році на 6,5%.
Щодо найбільш перспективних акцій – з точки зору прибутковості в 2018 році акції компаній країн, що розвиваються, можуть принести інвесторам прибуток понад 10%, тоді як серед розвинених економік найбільшим потенціалом володіють папери Японії та Швейцарії.
До перспективних секторів економіки аналітики включають охорону здоров'я, телекомунікації, промислове виробництво і фінансовий сектор. Також хороші прогнози вони дають для акцій компаній, що працюють у сфері нерухомості в єврозоні.
Між тим Британія, як повідомлялося, випала з п’ятірки найсильніших економік світу, її місце зайняла Франція.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].