Білоруський власник бренду Conte подав до суду на український інтернет-магазин
Позивач претендує на домен Conte.net.ua, зареєстрований на українського підприємця

Власник білоруського бренду панчішно-шкарпеткової продукції Conte подав позов до Печерського районного суду Києва проти українського власника домену Conte.net.ua, Андрія Сидоренка, з вимогою припинити порушувати свої права на ТМ і передати йому право на використання зазначеного домену, повідомляє ain.ua.
З точки зору білоруського власника бренду – «Конте Спа», домен повинен належати їм, адже в назві використана їх торгова марка (ТМ). У свою чергу, з точки зору підприємця, у нього відбирають інтернет-бізнес, який він розвивав 5 років. Так, у досудовому порядку вирішити спір поки не вдається.
«З часом ми стали кращим магазином в Україні за представленою продукцією Conte, витіснили з ринку конкурентів – невеликі інтернет-магазини. Весь цей час ми вкладали в розвиток магазину, в SEO, в просування. Суми, які ми вклали в магазин, озвучувати не можу, але середня зарплата становила 7000 грн, плюс ми залучали SEO-компанії, а у них бюджети вимірюються в тисячах доларів на місяць», – розповідає підприємець. Перші 4 роки весь прибуток від магазину реінвестувати в його ж розвиток.
Як зазначається, зараз цей інтернет-магазин в топі Google по ключових запитах. У свою чергу, на перших місцях – Сonteshop, офіційний магазин бренду.
Так, близько року тому власники бренду вирішили розвивати власний інтернет-магазин на домені Сonteshop.com.ua – цей домен працював з 2009 року, але компанія перекупила його у власниці за 18 000 грн.
Як повідомляє видання, кілька років тому Сидоренко почав торгувати в Україні панчохами і шкарпетками білоруського бренду панчішно-шкарпеткові продукції Conte, за згодою представників бренду. Він зареєстрував домен Conte.net.ua і кілька років розвивав на ньому інтернет-магазин. За його словами, проект по запуску інтернет-магазину схвалили в «Конте Україна», але, документального підтвердження цьому не збереглося, оскільки все спілкування йшло по телефону.
«По недосвідченості я не розумів, що мені потрібно було з ними підписати додатковий договір про використання логотипів і ТМ, так званий ліцензійний договір», – пояснює підприємець.
Відтак зараз білоруська компанія хоче сама займатися інтернет-торгівлею на українському ринку, і заперечує право володіння доменом.
Як зазначається, наступне судове засідання у справі відбудеться 20 листопада.
Як писав Mind, згідно звіту дослідницької групи журналу The Economist Україна посіла останнє місце серед країн Європи в Глобальному індексі нелегальної торгівлі.
У свою чергу, Директива про авторські права, прийнята Європарламентом, впроваджує плату за будь-який клік на офіційне джерело новин та посилює копірайтну дисципліну.
Нагадаємо: Президент Петро Порошенко підписав закон «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського і суміжних прав» (№7466), який встановлює правила роботи організацій колективного управління авторськими правами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].