Білоруський власник бренду Conte подав до суду на український інтернет-магазин

Білоруський власник бренду Conte подав до суду на український інтернет-магазин

Позивач претендує на домен Conte.net.ua, зареєстрований на українського підприємця

Білоруський власник бренду Conte подав до суду на український інтернет-магазин
Фото: rau.ua

Власник білоруського бренду панчішно-шкарпеткової продукції Conte подав позов до Печерського районного суду Києва проти українського власника домену Conte.net.ua, Андрія Сидоренка, з вимогою  припинити порушувати свої права на ТМ і передати йому право на використання зазначеного домену, повідомляє ain.ua.

З точки зору білоруського власника бренду – «Конте Спа», домен повинен належати їм, адже в назві використана їх торгова марка (ТМ). У свою чергу, з точки зору підприємця, у нього відбирають інтернет-бізнес, який він розвивав 5 років. Так, у досудовому порядку вирішити спір поки не вдається.

«З часом ми стали кращим магазином в Україні за представленою продукцією Conte, витіснили з ринку конкурентів – невеликі інтернет-магазини. Весь цей час ми вкладали в розвиток магазину, в SEO, в просування. Суми, які ми вклали в магазин, озвучувати не можу, але середня зарплата становила 7000 грн, плюс ми залучали SEO-компанії, а у них бюджети вимірюються в тисячах доларів на місяць», – розповідає підприємець. Перші 4 роки весь прибуток від магазину реінвестувати в його ж розвиток.

Як зазначається, зараз цей інтернет-магазин в топі Google по ключових запитах. У свою чергу, на перших місцях – Сonteshop, офіційний магазин бренду.

Так, близько року тому власники бренду вирішили розвивати власний інтернет-магазин на домені Сonteshop.com.ua – цей домен працював з 2009 року, але компанія перекупила його у власниці за 18 000 грн.

Як повідомляє видання, кілька років тому Сидоренко почав торгувати в Україні панчохами і шкарпетками білоруського бренду панчішно-шкарпеткові продукції Conte, за згодою представників бренду. Він зареєстрував домен Conte.net.ua і кілька років розвивав на ньому інтернет-магазин. За його словами, проект по запуску інтернет-магазину схвалили в «Конте Україна», але, документального підтвердження цьому не збереглося, оскільки все спілкування йшло по телефону.

«По недосвідченості я не розумів, що мені потрібно було з ними підписати додатковий договір про використання логотипів і ТМ, так званий ліцензійний договір», – пояснює підприємець.

Відтак зараз білоруська компанія хоче сама займатися інтернет-торгівлею на українському ринку, і заперечує право володіння доменом.

Як зазначається, наступне судове засідання у справі відбудеться 20 листопада.

Як писав Mind, згідно звіту дослідницької групи журналу The Economist Україна посіла останнє місце серед країн Європи в Глобальному індексі нелегальної торгівлі.

У свою чергу, Директива про авторські права, прийнята Європарламентом, впроваджує плату за будь-який клік на офіційне джерело новин та посилює копірайтну дисципліну.

Нагадаємо: Президент Петро Порошенко підписав закон «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського і суміжних прав» (№7466), який встановлює правила роботи організацій колективного управління авторськими правами. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло