Huawei подала позов проти влади США
У китайській компанії вважають, що обмеження її бізнесу в США є неконституційним

Китайський виробник телекомунікаційного обладнання Huawei подав до суду проти уряду США, заявивши, що закон, який обмежує його бізнес у США, є неконституційним та має на меті усунути його зі світових ринків. Про це повідомляє Reuters.
Компанія заявила, що подала позов до федерального суду в Техасі.
«Конгрес США неодноразово не наводив жодних доказів на підтримку своїх обмежень на продукцію Huawei. Ми змушені подати цей позов як необхідний та останній засіб», – заявив один із директорів компанії Го Пін.
«Ця заборона є не тільки незаконною, але й обмежує участь Huawei в чесній конкуренції, що в кінцевому результаті завдає шкоди споживачам США. Ми з нетерпінням очікуємо на вердикт суду»,– додав він.
Видання наголошує, що ще до прийняття законопроекту Huawei мала дуже невелику долю на ринку США, але компанія є найбільшим у світі виробником телекомунікаційного обладнання і прагне бути в авангарді глобального розгортання мобільних мереж п’ятого покоління (5G).
Нагадаємо: восени минулого року США закликали союзників відмовитись від продукції Huawei з міркувань національної безпеки. Низка країн, серед яких Японія, Чехія та Австралія, до Вашингтону дослухались, ще декілька, включно з Польщею, Норвегією та кількома європейськими країнами – думають над цим питанням.
У січні Сполучені Штати оголосили про порушення кримінальної справи стосовно китайської компанії Huawei Technologies. Міністерство юстиції звинуватило Huawei і фінансового директора компанії Мен Ваньчжоу в змові з метою порушення санкцій США щодо Ірану шляхом ведення бізнесу через дочірню компанію, яку Huawei намагалася приховати.
На початку лютого стало відомо, що Євросоюз розглядає можливість заборонити використання обладнання китайської Huawei для розбудови мереж 5G на території ЄС.
Цього місяця затримана в Канаді фіндиректор Huawei Мен Ваньчжоу подала до суду на федеральний уряд країни, поліцію та агентство прикордонних служб. Ваньчжоу стверджує, що вони порушили її конституційні права. Мен Ваньчжоу є не тільки фінансовим директором Huawei, але й старшою донькою засновника й президента компанії 74-річного мільярдера Жень Чженфея.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].