Захворіло у світі
6,800,604
Померло у світі
396,591
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
Дебати 19 квітня: Порошенко vs Зеленський

Дебати 19 квітня: Порошенко vs Зеленський

Основні тези з дебатів кандидатів у президенти 19 квітня

Цей матеріал також доступний російською
Дебати 19 квітня: Порошенко vs Зеленський
Фото: Facebook Владимира Зеленского, president.gov.ua

Теледебати між кандидатами у президенти Петром Порошенко та Володимиром Зеленським стали подією ще задовго до її початку. Mind вирішив зібрати повну картинку щодо цієї події і розповісти, як все відбувалось після першого туру президентських виборів і на самих дебатах 19 квітня.

19 квітня о 21:09 Президент Петро Порошенко прибув в студію UA:Перший. Модератор дебатів повідомила, що дебати відбудуться за участю одного кандидата, адже шоумен Зеленський на них не з'явився.

Разом з цим, в студію «Суспільного» надійшло повідомлення, що там знаходиться людина, яка може здійснити теракт. Теракт був пов'язаний з дзвінком на 102 і він може бути пов'язаним із замахом на президента.

«Я сьогодні тут, бо цього вимагає закон», – повідомив на це Порошенко і прийняв рішення залишитись в студії.

За його словами – дебати колючовий елемент для того щоб робити свідомий вибір.

Порошенко повідомив, що після дебатів матиме розмову з держсекретарем США Майклом Помпео, тому не зможе затриматись в студії.

В ході дебатів на «Суспільного», чинний президент повідомив, що проти легалізації короткоствольної зброї.

«Я твердо підкреслюю, що сьогодні в Україні величезна кількість нелегальної зброї, пов'язаного з війною. Сьогодні це створює величезну загрозу безпеці на вулиць», -повідомив він.

Наявність короткоствольної зброї на руках українців не покращує ситуацію з безпекою, а реєстрація повинна бути ускладнена. За його словами, ні в одній країні світу це зараз не призводить до зниження рівня злочинності.

Разом з цим Порошенко повідомив, що ніколи не пробачить своєму опоненту те, що під час дебатів Зеленський назвав бойовиків ДНР та ЛНР «повстанцями».

«Коли кандидат в президенти за два дні до виборів говорить про повстанців ЛНР ДНР, тим самим визнаючи, що у нас нібито немає Росії, що у нас нібито громадянська війна, що у нас українці нібито самі себе вбивають. Я хотів підкреслити - був би приречений кожен, хто використовував такий термін стосовно російських найманців, бійців регулярних російських Збройних сил, які прийшли на нашу землю вбивати наших хлопців», – повідомив він.

РФ, за словами Порошенка, цілеспрямовано створює нові проблеми у взаєминах з Україною.

«Сьогодні, ви знаєте, було оприлюднено рішення про припинення поставок російських труб. Це робиться для того, щоб потім, під час переговорів після президентських виборів спочатку створити проблеми, а потім демонструвати, що «ми вже потихеньку щось лібералізуємо», – зазначив він.

Дебати в студії «Суспільного» завершились мирно і за участі одного кандидата – Порошенка. Другий кандидат на них так і не з'явився.  

Раніше, 19 квітня о 19:00 розпочались дебати між кандидатами у президенти на НСК «Олімпійському». За жеребкуванням дебати розпочала команда Володимира Зеленського.

Попри встановлені дві сцени на стадіоні кандидат у президенти Петро Порошенко вирішив перейти на сцену до Зеленського.

«Я голосував (на президентських виборах 2014 році – Mind) за Порошенка, але я помилився. Ми помилились (…) Я не політик. Я просто людина, яка прийшла зламати цю систему. Я результат ваших (Порошенка – Mind) помилок і обіцянок», – наголосив Зеленський у своїй промові.

«Для українського народу, в першу чергу, надзвичайно важливо знати майбутнє, а не обливати один одного брудом. Як перемагати ворога, а не розповсюджувати російські фейки. (…) Як кандидат (Зеленський – Mind) збирається утримувати міжнародну коаліцію, яку ми крок за кроком будували ці п’ять років, як він збирається виконувати функції верховного головнокомандуючого? Хоча так, ваша команда сказала, що почала курс молодого бійця. Це гарна річ. Але варто його було почати 4 роки тому в 14 році, коли країна потребувала зусилля всіх волонтерів та добровольців», – зазначив у своїй промові Порошенко.

На запитання Порошенка, де його опонент бачить Україну за 5 років, Зеленський відповів: «Україна обрала шлях до Європи. Я буду захищати європейський вибір українців. Я тримаю «кулаки», щоб вашого оточення в політиці більше не буде».

Порошенко зазначив, що країна наразі стоїть перед зовнішніми викликами, які потребують мужності і сили і міжнародного досвіду.

«Якби ви знали в якому стані я прийняв державу в 2014 році без грошей на казначейському рахунку, без золотовалютних резервів, а ви в той час намагались виставити україну повією та отримувати гроші з російського бюджету», – наголосив Порошенко.

Крім того, чинний президент зазначив, що сьогодні президент має прибирати всі ризики з українського майбутнього і кожен має знайти для себе що хоче.

Разом з цим Порошенко наголосив, що жоден з його друзів не має і не буде мати жодного відношення до корупції.

«Як тільки буде будь-яка обгрунтована підозра – він перестане  бути моїм другом і понесе покарання», – повідомив він.

Після чого, шоумен Зеленський заначив зі свого боку, що всі люди, які порушують закон – сядуть за грати тоді коли порушать закон. Разом з цим він повідомив, що на його думку президент не може бути олігархом та він (Зеленський) захищатиме європейський вибір українців.

Також Зеленський зазначив, що не був у Росії з початку війни, у відповідь на один з закидів Порошенка, а на запитання стосовно переховування від повісток з військомату, повідомив що в нього було багато зйомок.

«Щодо того, що я ховаюсь. Я був дуже багато разів в АТО. Ви знаєте, що у мене було дуже багато зйомок Вечірнього кварталу. Від кого я ховаюсь? Від яких повісток я ховаюсь? Я публічна людина, мене не змогли знайти і дати мені у руки повістку? Про що ви говорите? Ви знов брешете», – зазначив він.

Серед іншого Зеленський запитав Порошенка, – «Вам не соромно?», на що отримав відповідь опонента, – «ні».

«Володимире Олександровичу, чи готові Ви зробити для того, щоб ваші партнери, пан Коломойський, «збірна» Азарова (…) була відсічена до доступу до державної влади?», – запитав натомість Порошенко і Зеленський відповів «Так».

Наприкінці дебатів обидва кандидати мали можливість зробити останню промову на 1 хвилину.

Першим виступив Зеленський: «Ви хотіли побачити і почути наші принципи – рівність всіх перед законом, то, чого у вас не було. Зняття недоторканості з депутатів, з суддів, з президента, це закон про імпічмент, закон про відкликання депутата», – наголосив Зеленський у своїй заключній промові і прокоментував медичну реформу та стан доріг, зазначивши, – «якщо ліків якісних немає, якщо доступних цін для ліків немає, якщо нормальних умов в лікарнях немає, якщо нормальних зарплат в лікарів немає, яка це реформа?».

Також він додав додав коментар з приводу доріг, – «мені немає, що сказати, бо немає доріг».

«І з приводу війни – ми зоробимо все, щоб її закінчити», – підсумував він.

Наступним виступив Порошенко:

«Вони не бачать, що зроблено за 5 років. Вони намагаються перетягнути це на будь-які інші напрямки. Ми з вами маємо об’єднатися для того, щоб повернути Крим в Україну. Ми з вами маємо об’єднатися для того, щоб захистити український Донбас. Ми з вами маємо захистити країну від популізму і від російських фейків. Ми з вами не допустимо відновлення олігархату і повернення олігархів-втікачів в Україну. Ми з вами спільно продовжимо наш рух вперед бо ми знаємо, що, і ми знаємо, як робити», – наголосив кандидат у президенти у заключній промові.

Дебати на стадіоні відбулись мирно і кандидати протягом всього часу спілкувались під скандування присутніх гостей на стадіоні. Наприкінці заходу, обидва кандидати разом зі всіма присутніми заспівали український гімн.   

За інформацією Міністерства внутрішніх справ України на дебатах на стадіоні були присутні 22 000 громадян

Нагадаємо: Порядок проведення теледебатів затверджений Постановою ЦВК № 472 від 5 травня 2014 року, «Про Положення про порядок проведення Національною суспільною телерадіокомпанією України передвиборних теледебатів між кандидатами на пост Президента України, включеними до виборчого бюлетеня для повторного голосування, за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку та проведення виборів Президента України».

Як зазначається у документі, теледебати між кандидатами, включеними до виборчого бюлетеня для повторного голосування, організовуються та проводяться Національною суспільною телерадіокомпанією України в останню п’ятницю перед днем повторного голосування на суспільно-політичному загальнонаціональному каналі Суспільного телебачення в прямому ефірі з 20.00 до 21.00 години тривалістю 60 хвилин безперервного ефірного часу.

Остання п’ятниця перед другим туром, що відбудеться 21 квітня – 19 квітня.

18 квітня Центрвиборчком переніс дебати між кандидатами у президенти України на «Суспільному ТБ» з 20:00 на 21:00, 19 квітня через запланований того ж дня на НСК «Олімпійському» на 19:00 аналогічний захід.

Нагадаємо: 17 квітня штаб Порошенка підтвердив участь свого кандидата на дебатах на стадіоні. У той ж час пізніше у штабі зазначили, що мають звернутись до ЦВК для внесення змін до порядку проведення теледебатів 19 квітня, щоб Порошенко мав можливість провести дебати і в студії «Суспільного» (НСТУ), і на НСК «Олімпійський».

16 квітня штабам нарешті вдалося домовитись про дебати, що було закріплено у тристоронній угоді між штабами та НСК «Олімпійський». Проте, на цей момент не були узгоджені всі умови їх проведення.

14 квітня, президент Порошенко, як і планував, прибув на стадіон «Олімпійський» для участі в дебатах зі своїм опонентом, кандидатом в президенти України Володимиром Зеленським. Натомість його опонент не з'явився на стадіоні.

Того ж дня спікер штабу Зе з питань ходу виборчої кампанії Дмитро Разумков повідомив, що Зеленський чекає Порошенка на передвиборні дебати 19 квітня на 19.00 на НСК «Олімпійський», а в неділю, 14 квітня, під стадіоном проходив агітаційний мітинг Порошенко.

11 квітня в ефірі телепрограми на каналі «1+1» кандидати мали телефонну розмову, в рамках якої Зеленський озвучував, що запрошує Порошенка на дебати 19 квітня на НСК «Олімпійський». Натомість, чинний президент наполягав на даті 14 квітня. Під час зазначеного спілкування в ефірі телеканалу кандидатам не вдалось домовитись про єдину дату, місце та час проведення теледебатів.
10 квітня адміністрація НСК «Олімпійський» підтвердила отримання запитів від штабів обох кандидатів щодо проведення теледебатів.
7 квітня Порошенко назвав свою дату проведення дебатів із Зеленським – 14 квітня на стадіоні «Олімпійський» у Києві.

Того ж дня ЦВК наголосила, що дебати між кандидатами, згідно із вищенаведеною Постановою №472 за кошти державного бюджету мають відбутись у студії «Суспільного телебачення». Зі свого боку на «Суспільному» (НСТУ) підтвердили можливість їх проведення 19 квітня.

5 квітня Порошенко записав повторне відеозвернення до кандидата в президенти Зеленського із закликом не шукати причин та не встановлювати умов, а прийти на дебати.

Того ж дня, 5 квітня обидва кандидати здали аналізи перед дебатами, що було однією з умов Зеленського щодо їх проведення. Пізніше Порошенко і Зеленський оприлюднили результати досліджень – в обох кандидатів не виявлено наркотичних, психоактивних речовин.

4 квітня Порошенко прийняв виклик і погодився взяти участь на дебатах на стадіоні, що також озвучив у відповідному відео.

Ввечері 4 квітня Зеленський записав звернення в якому запропонував екс-кандидату в президенти Юлії Тимошенко бути арбітром на дебатах.

Раніше, одразу після завершення першого туру голосування 2 квітня шоумен Зеленський розмістив відеозвернення до свого опонента у другому турі Порошенка, в якому запросив його на дебати на НСК «Олімпійський» і висунув низку вимог для їх проведення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті