Захворіло у світі
5,731,837
Померло у світі
356,606
Вилікувалось у світі
2,376,542
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
Росія погодилась компенсувати збитки за поставку брудної нафти

Росія погодилась компенсувати збитки за поставку брудної нафти

Раніше речник Путіна заявляв, що провини «Транснєфть» у інциденті із постачанням забрудненої хлорорганікою нафти немає

Росія погодилась компенсувати збитки за поставку брудної нафти
фото Wikipedia

Компанія «Транснєфть» готова компенсувати збитки через забруднення нафти в трубопроводі «Дружба». Про це в заявив російський віце-прем'єр Дмитро Козак, який керує питаннями паливно-енергетичного комплексу в уряді, передають «Ізвєстія».

 «Транснєфть» займає дуже конструктивну позицію і, зрозуміло, готова реальний збиток, який заподіяно і нашим нафтовим компаніям, компенсувати », – сказав він.

8 травня прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що ніяких невірних дій в керівництві «Транснєфті» щодо ситуації з забрудненням нафти в трубопроводі «Дружба» зафіксовано не було. Такий висновок міститься в доповіді глави Міненерго Росії Олександра Новака.

7 травня Новак повідомив про затримання чотирьох осіб у справі про забруднення нафти в «Дружбі». Увечері того ж дня вони були заарештовані за рішенням Самарського районного суду. Ще двох фігурантів справи Слідчий комітет Росії оголосив у розшук.

Різке погіршення якості палива в трубопроводі 19 квітня помітила білоруська сторона. У компанії «Белнафтохім» заявили, що до них надходить нафта з вмістом хлорорганічних сполук, яке в рази перевищує допустимі значення. 23 квітня Білорусь зупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу та країни Балтії.

АТ «Укртранснафта» станом на 2 травня недоотримало 29,2 млн грн (близько 1 млн євро) виручки через припинення з вечора 25 квітня транзиту російської нафти в напрямку Словаччини, Чехії та Угорщини.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко оцінив суму збитків, яких зазнали білоруські підприємства від попадання брудної нафти в трубопровід «Дружба», в сотні мільйонів доларів. Він вважає, що збитки має компенсувати Росія.

Станом на 14 травня  в українській частині нафтопроводу «Дружба» залишається близько 350 000 тонн забрудненої хлорорганікою нафти, й «Укртранснафта» перекачуватиме цю нафту в Угорщину та Словаччину протягом наступних 4–6 місяців. У зв’язку з цим українська сторона вимагатиме від Росії компенсації.

Угорська компанія MOL задля якнайшвидшого відновлення прокачування нафти нафтопроводом «Дружба» вирішила відкачати 100 000 тонн російської брудної нафти та провести її очистку, «використовуючи новітні технології з додаванням чистої нафти».

За підрахунками Міжнародного енергетичного агентства, європейським НПЗ в ІІ кварталі не вистачатиме близько 250 000 барелів на добу через забруднення нафти в нафтопроводі «Дружба»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті