НБУ погодив низку членів наглядових рад державних банків
Регулятор знову відмовився затвердити 3 незалежних членів наглядової ради Ощадбанку

Національний банк України (НБУ) погодив ще низку членів наглядових рад державних банків за результатами тестувань та співбесід, проведених Кваліфікаційною комісією за участі правління Національного банку. Про це повідомляє прес-служба НБУ.
Протягом останнього тижня НБУ погодив 6 незалежних членів наглядової ради ПриватБанку (Шерон Искья – глава, Еран Кляйн, Надир Шейх, Себастьян Шьонайх-Каролат, Ольга Томаш, Роман Сульжик), а також Юлію Мецгер як представника держави за квотою президента.
Кандидатури членів ради – представників держави Артема Шевальова і Сергія Алексєєнко були узгоджені раніше, тому всі 9 членів наглядової ради ПриватБанку пройшли узгодження Нацбанком, і вона повністю сформована.
НБУ підтвердив призначення 4 незалежних членів наглядової ради Укрексімбанку (Стівен Фішер, Домінік Меню, Сергій Коновець і Дімітрі Чічлі), і ще розглядає кандидатури Алли Шульги як представника держави за квотою Верховної Ради і Оляни Гордієнко як незалежного директора.
Нацбанк раніше погодив членами наглядової ради Вікторію Страхову як представника держави за квотою президента і Юрія Буцу як представника держави від Кабміну, але відмовив в узгодженні кандидатури незалежного директора, голови наглядової ради Торстена Пауля.
В Ощадбанку НБУ затвердив кандидатури 3 незалежних директорів (Байба Апіна, Пітер Бріггс і Міхаель Вайнштейн), а також представника держави за квотою президента Юрія Храмова.
Регулятор знову відмовився затвердити 3 незалежних членів наглядової ради Ощадбанку (Шевки Аджунер – глава, Олексій Грінченко – заступник голови, Олексій Резніков) і членів наглядової ради за квотою Верховної Ради Дмитра Власова і за квотою Кабміну Даніеля Білака.
«НБУ очікує заміни п'яти відхилених кандидатур членів наглядової ради цього банку», – наголошується в релізі.
Перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова в повідомленні вказала, що регулятор особливу увагу приділяє оцінці колективної придатності наглядових рад банків – наявності у всіх членів ради необхідних банку компетенцій і їх злагодженої спільної роботи, так як саме неякісне корпоративне управління заклало основи для банківської кризи, що почалася в 2014 році.
Нагадаємо: НБУ відхилив кандидатури більшості членів ради Ощадбанку. Регулятор зазначив, що призначення голови правління має відбуватися за результатами конкурсу, відповідно до запровадженої реформи корпоративного управління у держбанках. Натомість, наглядова рада Ощадбанку без проведення конкурсу прийняла рішення продовжити контракт із нинішнім головою правління на 5 років.
До цього, 23 травня цього року, Кабмін призначив нові наглядові ради ПриватБанку, Укрексімбанку та Ощадбанку.
Члени наглядової ради Ощадбанку, кандидатури яких відхилив Нацбанк, планують відстоювати свою репутацію в суді.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].