НКРЗІ схвалила проєкт уряду щодо розвитку мобільного широкосмугового доступу

НКРЗІ схвалила проєкт уряду щодо розвитку мобільного широкосмугового доступу

Наразі проект розпорядження направлено на погодження до заінтересованих державних органів

НКРЗІ схвалила проєкт уряду щодо розвитку мобільного широкосмугового доступу
Фото: pixabay.com

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) схвалила проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів щодо створення умов розвитку мобільного широкосмугового доступу». Про це повідомляє прес-служба НКРЗІ.

Проєкт розпорядження Кабінету Міністрів підготовлено відповідно до пункту 3 рішення НКРЗІ від 29 жовтня 2019 року № 510 та з урахуванням пропозицій операторів телекомунікацій «Київстар», «Vodafone Україна» та lifecell, які стосуються умов користування радіочастотним ресурсом.

Виконання розпорядження сприятиме реалізації указу президента та Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України та мобільними операторами підписаного 29 жовтня 2019 року. Наразі проект розпорядження направлено на погодження до заінтересованих державних органів.

Згідно з проєктом до Податкового кодексу буде внесено низку змін. А саме, встановлення мораторію для виду радіозв'язку «стільниковий радіозв’язок» у діапазонах радіочастот 800 МГц, 850 МГц, 900 МГц, 1800 МГц, 2100 МГц та 2600 МГц на підвищення ставок рентної плати за користування радіочастотним ресурсом (на строк 48 місяців з дати видачі нової ліцензії), підвищення коефіцієнтів за фрагментацію та/або концентрацію спектру, а також індексацію ставок рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (на строк не менше 48 місяців з дати видачі нової ліцензії).

Окрім того, один з пунктів проєкту має на меті розробку та внесення на розгляд Кабміну законопроєкту, яким буде передбачено встановлення відповідальності за невиконання вимог законодавства про доступ до об'єктів будівництва,транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж.

Також, планується внести зміни у закон «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» в частині скасування збору за послуги стільникового рухомого зв'язку.

Раніше повідомлялося, що Інтернет асоціація України оприлюднила Відкрите звернення до української влади щодо загрози знищення ринку послуг доступу до інтернету. 

Нагадаємо: нещодавно Кабінет міністрів підписав Меморандум з чотирма найбільшими мобільними операторами України про перерозподіл частот.

У серпні цього року мобільні оператори «Київстар», «Vodafone Україна» і lifecell домовилися про перерозподіл радіочастот в діапазоні 900 МГц для забезпечення ефективного використання РЧР.

До цього у липні президент Володимир Зеленський підписав указ №497/2019, який повинен вирішити проблему цифрової нерівності між містом і селом.

Детальніше про запровадження 4G в Україні читайте у матеріалах Mind «Мобільність четвертого покоління: як «Київстар», «Vodafone Україна» і lifecell просувають 4G»«Інтернет від Зеленського: як «роздати» його по всій Україні» та «4G для всієї країни: як адміністрація Зеленського пропонує поліпшити мобільний зв'язок».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло