Захворіло у світі
5,837,541
Померло у світі
360,919
Вилікувалось у світі
2,437,965
Захворіло в Україні
22,811
Померло в Україні
679
Вилікувалось в Україні
8,934
Уряд прив'язав ціну газу для населення та ТКЕ до котирувань на нідерландському хабі TTF

Уряд прив'язав ціну газу для населення та ТКЕ до котирувань на нідерландському хабі TTF

Відповідна постанова була ухвалена Кабінетом Міністрів 24 січня 2020 року

Уряд прив'язав ціну газу для населення та ТКЕ до котирувань на нідерландському хабі TTF
Фото: УНІАН

Кабінет Міністрів змінив Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу. Про це йдеться у постанові уряду від 24 січня 2020 року № 17 «Про внесення змін до Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу», оприлюдненій на офіційному сайті уряду.

Змінами до даної постанови, зокрема, передбачено, що «з 1 січня 2020 року ціна придбання природного газу не може бути вищою за ціну продажу природного газу, визначену відповідно до пункту 13 цього положення, за вирахуванням торговельної надбавки (націнки) НАК «Нафтогаз України» на рівні 1,917 відсотка зазначеної ціни».

Також до положення вносяться зміни до пункту 13, відповідно до яких «з 1 січня 2020 року НАК «Нафтогаз України» здійснює продаж/постачання природного газу відповідно до пунктів 7, 8 і 11 цього положення за цінами, що встановлюються продавцем (постачальником) і покупцем (споживачем), але не вище рівня, який, зокрема, враховує середньоарифметичне значення фактичних цін (End of Day) природного газу на наступну добу поставки газу (Day-Ahead and Weekend) на нідерландському газовому хабі (ТТF) за період 1 – 22 числа місяця постачання газу відповідно до інформації біржі Powernext/EEX, різницю (спред) між ціною на хабі TTF та кордоні України і тариф на послуги транспортування природного газу для точки входу в Україну на міждержавному з’єднанні з Польщею/Словаччиною/Угорщиною».

Як пише «Інтерфакс-Україна», таким чином «ціна НАКу за спецзобов'язаннями формуватиметься виходячи з котирувань на TTF плюс різниця у рівні цін між TTF і кордоном України плюс плата за вхід до української ГТС плюс торговельна націнка».

Раніше «Нафтогаз» попереджав про загрозу зриву опалювального сезону в 30 містах, адже газопостачання 37 тепловиків може бути припинене через борги.

Нагадаємо: компанія «Укртрансгаз», яка до завершення анбандлінгу відповідала за газотранспортну систему України,  заявила 21 січня, що арешт її майна і рахунків «може негативно вплинути на стабільність роботи по забезпеченню сталого проходження опалювального сезону».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті