Уряд прив'язав ціну газу для населення та ТКЕ до котирувань на нідерландському хабі TTF
Відповідна постанова була ухвалена Кабінетом Міністрів 24 січня 2020 року

Кабінет Міністрів змінив Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу. Про це йдеться у постанові уряду від 24 січня 2020 року № 17 «Про внесення змін до Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу», оприлюдненій на офіційному сайті уряду.
Змінами до даної постанови, зокрема, передбачено, що «з 1 січня 2020 року ціна придбання природного газу не може бути вищою за ціну продажу природного газу, визначену відповідно до пункту 13 цього положення, за вирахуванням торговельної надбавки (націнки) НАК «Нафтогаз України» на рівні 1,917 відсотка зазначеної ціни».
Також до положення вносяться зміни до пункту 13, відповідно до яких «з 1 січня 2020 року НАК «Нафтогаз України» здійснює продаж/постачання природного газу відповідно до пунктів 7, 8 і 11 цього положення за цінами, що встановлюються продавцем (постачальником) і покупцем (споживачем), але не вище рівня, який, зокрема, враховує середньоарифметичне значення фактичних цін (End of Day) природного газу на наступну добу поставки газу (Day-Ahead and Weekend) на нідерландському газовому хабі (ТТF) за період 1 – 22 числа місяця постачання газу відповідно до інформації біржі Powernext/EEX, різницю (спред) між ціною на хабі TTF та кордоні України і тариф на послуги транспортування природного газу для точки входу в Україну на міждержавному з’єднанні з Польщею/Словаччиною/Угорщиною».
Як пише «Інтерфакс-Україна», таким чином «ціна НАКу за спецзобов'язаннями формуватиметься виходячи з котирувань на TTF плюс різниця у рівні цін між TTF і кордоном України плюс плата за вхід до української ГТС плюс торговельна націнка».
Раніше «Нафтогаз» попереджав про загрозу зриву опалювального сезону в 30 містах, адже газопостачання 37 тепловиків може бути припинене через борги.
Нагадаємо: компанія «Укртрансгаз», яка до завершення анбандлінгу відповідала за газотранспортну систему України, заявила 21 січня, що арешт її майна і рахунків «може негативно вплинути на стабільність роботи по забезпеченню сталого проходження опалювального сезону».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].