Скорочення нафтодобування в РФ під загрозою – FT

Скорочення нафтодобування в РФ під загрозою – FT

Російські нафтовики не можуть дійти згоди щодо того, хто і наскільки має скорочувати обсяги

Скорочення нафтодобування в РФ під загрозою – FT
фото www.flickr.com/photos/avdeev/11606795506/

У зв’язку з укладенням нової безпрецедентної угоди ОПЕК+ між російськими нафтовими компаніями виникли суперечки щодо того, як розподілити необхідну скорочення видобутку. Це ставить під сумнів виконання Росією своїх зобов'язань за угодою – зменшити виробництво на 2,5 млн барелів на день, стверджують джерела газети FT, передає Forbes.

Джерела зазначили, що деякі виробники наполягають на відмові від пропорційних кіот і просять для себе менші обсяги скорочення. Кожна компанія хоче захистити свої проекти і уникнути дорогого припинення виробництва.Для деяких родовищ пауза означає кінець видобутку: через геологічні умови на частини свердловин відновити її вже не вийде.

У переговорах бере участь російський уряд, але дискусія ще не завершена і консенсусу немає, хоча угода ОПЕК + вступає в силу 1 травня – вже через два тижні, відзначили співрозмовники видання.

 «Їм (нафтовим компаніям – ред.) доведеться знайти вихід – так чи інакше», – заявило один з джерел.

Якщо буде застосована пропорційна система, то «Роснєфті» доведеться скорочувати видобуток на 600 000-630 000 барелів на добу, а найбільшій приватній нафтокомпанії «Лукойлу» – на 240 000-270 000 барелів на добу, пише FT з посиланням на розрахунки аналітиків.

Встановлена для Росії мета щодо скорочення приблизно у вісім разів більша, ніж найбільше скорочення нафти, на яке йшла країна в рамках минулої угоди ОПЕК +. Навіть менші обсяги приводили до розбіжностей між компаніями, які не бажали зменшувати виробництво. Наприклад, керівник «Роснєфті» Ігор Сєчін в минулому був одним із найзатятіших противників будь-якого скорочення видобутку, вказала газета.

Суперечки в Росії сприяють побоюванням, що укладена 12 квітня угода між ОПЕК, Росією та іншими великими виробниками нафти не зможе досягти заявленої планки по скороченню видобутку на 9,7 млн барелів на день, вважає видання. Це при тому, що багато експертів вважають навіть цей рівень недостатнім для відновлення балансу на ринку.

Нагадаємо: днями стало відомо, що російські нафтовики, готуючись до наймасштабнішого в історії скорочення видобутку в рамках обмежувальної угоди, вибирають активи, на яких доведеться законсервувати свердловини. Компаніям треба дуже акуратно вибирати активи, оскільки низькі температури, особливо в Східному Сибіру і в північних широтах, означають, що якщо свердловина буде законсервована, нафтопроводи, що підводять, також замерзнуть. Таким чином, частина активів може бути втрачена назавжди.

У США влада розглядає можливість фінансової підтримки приватних виробників нафти за те, що ті відмовляться від її видобутку. Так Білий дім хоче пом'якшити наслідки надлишку палива на ринку, який призвів до падіння цін і наблизив деяких нафтовидобувальників до банкрутства.

Як повідомлялось, 12 квітня країни ОПЕК, Росія та інші нафтовидобувні держави домовились знизити видобуток нафти на 9,7 млн барелів на добу в травні-червні. В межах найбільшої угоди про зниження видобутку в історії країни планують скорочувати виробництво протягом двох років – до квітня 2022 року. Країни, що входять до «Великої двадцятки», також стануть частиною угоди, що разом з ОПЕК + дозволить прибрати з ринку близько 20 млн барелів на добу.

У Кремлі впевнені, що угода допомогла уникнути хаосу на нафтових ринках.Між тим, експерти вважають, що нова безпрецедентна угода між Саудівською Аравією, РФ та іншими великими виробниками нафти є болючою поразкою для Москви.

Як повідомлялось, у зв’язку з обвалом цін на нафту та істотним зниженням попиту на «чорне золото» російські нафтові компанії почали стикатися з тим, що їм стало не вистачати ємностей для зберігання нафтопродуктів. 

Згідно з останнім прогнозом МЕА, попит на нафту цього року впаде на рекордні 9,3 млн барелів на добу, ліквідувавши накопичене зростання за майже десять років. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло