Викиди CO2 по всьому світу в першому півріччі рекордно знизилися на 8,8%
Найсильніше зниження викидів було зафіксовано в квітні, коли в багатьох країнах діяв карантин

Викиди вуглекислого газу (CO2) в першому півріччі, коли в багатьох країнах діяли карантинні заходи, виробництво припинялося і зменшився трафік, скоротилися на 8,8% – цей показник відповідає зниженню на 1,55 млн тонн.
Це дані дослідження, підготовленого групою вчених з Китаю, Франції, Японії та США і опублікованого в середу в науковому журналі Nature Communications, передає Коммерсант.
Як відзначають автори дослідження, масштаби зниження виявилися значнішими, ніж в попередні економічні кризи або під час Другої світової війни.
Вчені проводили спостереження в режимі реального часу і порівнювали щоденні, щотижневі та сезонні дані щодо викидів CO2. Найсильніше зниження викидів було зафіксовано в квітні, коли в багатьох країнах діяли найжорсткіші карантинні заходи. Наприкінці квітня і в травні викиди стали знову зростати.
«До 1 липня вплив пандемії на викиди по всьому світу знизився, так як карантинні обмеження були ослаблені і деяка економічна активність відновилася, особливо в Китаї та деяких європейських країнах», – йдеться в дослідженні. Однак зберігалося значне зниження викидів у деяких країнах, наприклад в США.
Крім того, все ще на більш низькому рівні, ніж до початку пандемії, залишалися викиди, пов'язані з транспортом.
Нагадаємо, МЕА передбачає, що у 2030 році попит на нафту вийде на плато, а потім почне знижуватися. Сонячна енергія може стати «новим королем світових ринків електроенергії».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].