Захворіло у світі
142,733,068
Померло у світі
3,043,955
Вилікувалось у світі
121,252,385
Захворіло в Україні
1,961,956
Померло в Україні
40,367
Вилікувалось в Україні
1,499,752
Скільки в Україні вегетаріанців та веганів – дослідження

Скільки в Україні вегетаріанців та веганів – дослідження

І які перспективи в українського ринку рослинних продуктів

Скільки в Україні вегетаріанців та веганів – дослідження
фото Pixaby

Серед українців 11% вегетаріанців (людей, які не вживають м'ясо) та 2% веганів (не вживають будь-які продукти тваринного походження, в т.ч. молоко і яйця). Такі дані випливають з дослідження, яке у жовтні минулого року провів Київський міжнародний інститут соціології на замовлення кампанії UA Plant-Based. Про це пише shotam.info.

Згідно з соціальним опитуванням, дедалі більше українців зацікавлені у зниженні споживання м’яса на користь альтернативних продуктів, виготовлених з рослин. Ідеться про так зване рослинне м'ясо, яке вже з’явилося на українському ринку, рослинне молоко (виготовлене з вівса, рису, гречки тощо) та ін.

В результаті цього дослідження було визначено, що 14,8% населення України включають у свій раціон рослинні альтернативи м’ясу, 13,9% – молоку.

Готовність українців вживати рослинні альтернативи у разі доступної ціни проявили 65,3% респондентів.

Як зазначає видання, цей ринок стрімко росте, рослинні котлети чи фарш, навіть українського виробництва, вже можна придбати в супермаркетах. Навіть такі гіганти, як кондитерська компанія АВК, почали виробляти рослинне м’ясо. Ціни на такі продукти стають все доступнішими.

За даними дослідження, 50% з опитуваних вмотивовані переходити на альтернативи заради користі для здоров’я. Далі голоси про причини вибору порівну розділились між варіантами: ціна нижча за ціну на м’ясо тварин, смак ідентичний або кращий за смак м’ясних продуктів та бажання пробувати нові продукти.

Також близько 14% учасників опитування вживають рослинне молоко. Оскільки в Україні з’явились й власні виробники альтернативного молока, то ціни нього також стали доступнішими – близько 30 грн за 1 л порівняно з 60-100 грн за літр імпортних напоїв. Причини такого вибору називалися різні: індивідуальна непереносимість лактози, різноманіття та доступність рослинного молока, користь для здоров’я (рослинні напої часто збагачені вітамінами, не містять антибіотиків та гормонів) чи бажання куштувати щось нове.

Нагадаємо, в Україні запустили виробництво власного рослинного м’яса Eat Me At.

Також повідомлялося, що в Україні почнуть продавати рослинну «рибу» американського бренду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті