Суд постановив стягнути з Медведчука ще близько 300 000 грн у справі про заборону книги «Справа Василя Стуса»

Суд постановив стягнути з Медведчука ще близько 300 000 грн у справі про заборону книги «Справа Василя Стуса»

Кошти мають бути сплачені на користь видавництва Vivat

Суд постановив стягнути з Медведчука ще близько 300 000 грн у справі про заборону книги «Справа Василя Стуса»
Фото: Прядко Денис/УНІАН

Київський апеляційний суд прийняв рішення стягнути 297 300 грн з народного депутата Віктора Медведчука (фракція «Опозиційна платформа – За життя») на користь видавництва Vivat, яке Медведчук раніше намагався змусити видалити всі згадки про нього з книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса». Про це повідомляється на сторінці Вахтанга Кіпіані у фейсбуці.

«Можна вічно дивитись на три речі – як співають птахи, як тече Дніпро і... як Медведчук програє суди. Апеляційний суд вирішив, що колишній адвокат і нинішній проросійський політик має компенсувати коло 300 000 гривень видавництву Vivat витрат на судовий процес щодо заборони книги «Справа Василя Стуса», ініційований ним самим. Раніше апеляційний суд постановив закрити справу і повернути мені 780 грн судового збору. Вітя, де гроші?)», – написав Кіпіані.

Видання «Історична правда» повідомляє, що видавництво Vivat 15 квітня звернулося до Київського апеляційного суду з заявою про ухвалення додаткового рішення: стягнути з Віктора Медведчука на його користь судові витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 271 770 грн та витрати, пов`язані з явкою представників до суду у розмірі 56 800 грн, а також витрати зі сплати судового збору за подачу апеляційної скарги.

19 травня Медведчук скерував до суду заяву, в якій просив відмовити видавництву. Апеляційна інстанція дійшла висновків про часткове задоволення заяви, оскільки «витрати на професійну правничу допомогу та витрати, пов`язані з явкою представників товариства до районного суду є співрозмірними зі складністю цієї справи».

Нагадаємо, 19 жовтня 2020 року Дарницький райсуд Києва заборонив поширювати надрукований тираж книги без дозволу Медведчука.

«Заборонити Кіпіані .... поширювати надрукований тираж книги «Справа Василя Стуса»... до усунення порушеного майнового права Медведчука, заборонити Кіпіані та ТОВ видавництво «Vivat» поширення інформації, пов'язаної з книгою ... в пресі, радіо, по телебаченню, в мережі інтернет та ЗМІ», – йдеться в рішенні суду.

Міський голова Львова Андрій Садовий закликав книжкові магазини міста не знімати з продажу книгу Вахтанга Кіпіані про справу українського поета Василя Стуса у зв'язку з рішенням Дарницького райсуду Києва.

Видавництво Vivat повідомило, що всі книги про Стуса розкупили після рішення суду, після чого було прийнято рішення додрукувати ще 3 500 примірників. Новий тираж випустили з рішенням суду про її заборону на форзаці.

Міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що планує особисто закупити частину накладу книги про справу українського письменника Василя Стуса для національних бібліотек.

В Офісі президента (ОП) здивувалися формулюваннями у рішенні Дарницького районного суду міста Києва щодо книги «Справа Василя Стуса» й запевнили, що документальна основа книжки не викликає жодних сумнівів. Там запевнили, що дослідження історії не можуть обмежуватися через емоції учасників.

19 березня 2021 року суд дозволив розповсюджувати книгу «Справа Василя Стуса», однак залишилася лише вимога щодо частини фрагменту, яку суд відніс до інформації, яка не відповідає дійсності.

9 квітня суд постановив стягнути з Медведчука 139 500 грн у справі про заборону книги про Стуса.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті