«Як я провів карантин»: 5 книжок для себе

«Як я провів карантин»: 5 книжок для себе

Про історію, таємниці, загадки, фантазії щодо технологій, трішки економіки та успішний бізнес-кейс

Этот материал также доступен на русском языке
«Як я провів карантин»: 5 книжок для себе
Фото: pixabay

Mind продовжує разом із бізнесом підбирати корисні та цікаві книжки для читання під час карантину. Так можна зробити дві добрі справи одночасно – знайти корисне для себе і підтримати українських книговидавців.

Сьогодні свої топ-5 книжок рекомендує CEO PR-агентства PointeR Agency Олександр Селін.

Раніше своїми уподобаннями ділились партнер Esquires Опанас Карлін, директор агентства маркетингових сервісів TWIGA'GO Світлана Гукова, засновниця PR-агентства Direct Communication Тетяна Харчова.

Карантин – хороша нагода виділити трохи часу, щоб розім’яти голову читанням. Незважаючи на просто фантастичні технології візуалізації, які зараз доступні кінотворцям, найкраща «фабрика мрій» – у нашій уяві.

Відколи з’явився Google Books, відтоді я здебільшого купую літературу там. Так сталось, що основним вендором українських книжок (включно з перекладами) на цьому майданчику є «Клуб сімейного дозвілля». Тому останнє прочитане, здебільшого, від цього видавництва. 

«Залишенець. Чорний ворон» Василь Шкляр

Видавницво: «Клуб с​імейного дозвілля»

Художня обробка подій 20-х років минулого століття. Мене спонукала перечитати цей твір минулорічна екранізація, яку я переглянув напередодні. Фільм сподобався. Звісно, що книжка значно глибша, події значно розгорнутіші.

Для мене найцікавішим моментом стало розчарування повстанців у боротьбі. Їхнє ірраціональне бажання видавати бажане за дійсне – віра в амністію, в прощення більшовиками бійців Холодноярської республіки. Часом повстанці навіть не вірячи пропаганді, але стомившись боротись, йшли здаватись. Звісно, що усі вони були знищені або заслані. У цілому варто прочитати, щоб краще розуміти свою історію, країну, людей. А головне – щоб ще раз переконатись, що історія нічому не вчить.

Твір написаний дуже добре. Автор отримав за нього Шевченківську премію, яку, проте, відмовився приймати з рук російського посіпаки Табачника. Але, як це в нас буває, силами волонтерів та меценатів було зібрано таку ж суму і нагороджено нею автора «від імені народу».


«Цифрова фортеця» Ден Браун

Видавництво: «Клуб сімейного дозвілля»

Перша книга любителя загадок і таємниць, культового письменника Дена Брауна. Сюжет закручується навколо Агентства національної безпеки, суперкомп’ютера, шифрування і криптографії та тотального нагляду за усім населенням землі.

У цілому цікаво було почитати після «Криптономікона» – ще однієї книжки про шифрування, математичні алгоритми, теорію ймовірностей і таке інше.

Вивчаючи тему шифрування для написання «Цифрової фортеці», Ден Браун достатньо захопився, щоб продовжити її у своїх наступних книжках «Код да Вінчі» та «Ангели і демони» – що стали культовими.

Загалом тема криптографії та шифрування надзвичайно цікава, але надто складна для якісного висвітлення, тому мало хто береться за неї. Хоча ці речі дуже тісно пов’язані з винайденням комп’ютерів та інформаційними технологіями загалом.

«Батько інформатики» Алан Тюрінг сконструював перший механічний комп’ютер «Бомбу» саме для зламу кодів німецької шифрувальної машини «Енігма».


«22/11/66» Стівен Кінг

Видавництво: «Клуб сімейного дозвілля»

Ще з дитинства я фанат фантастики. Особливо люблю якісну наукову фантастику та подорожі в часі. Оця книга про останнє. В центрі сюжету вбивство президента Кеннеді та спроба завадити цьому. Стівен Кінг ставить дуже цікаві сцени з життя жителів США 50–60-х років.

Оскільки для здійснення задуманого головний герой повинен прожити в минулому кілька років – ми можемо спостерігати побут тодішніх американців у найменших деталях.

Мене особисто вразило, як тодішнє життя відрізнялось від сучасного. Загалом твір вчить, що все має йти своїм шляхом, ми ніколи не знаємо заздалегідь, чим вистелена дорога до добра чи до зла. Також нещодавно знятий однойменний серіал, який дуже близький до тексту книжки, тому читання можна замінити переглядом.


«Наркономіка. Як працює економіка картелів» Том Вейнрайт

Видавництво: «Клуб сімейного дозвілля»

Нестандартний погляд Том Вейнрайта на закони економіки. Автор розказує, як працює і як влаштований бізнес наркоторговців.

Питання, на які можна отримати вичерпну відповідь після прочитання цієї книжки: чому наркодилери живуть з батьками? Як влаштовані наркокорпорації? І оскільки в назві поєднані два слова «наркотики» та «економіка», то основна відповідь – скільки ж коштують насправді наркотики?

І наскільки близькі до реальності цифри з рапортів про сотні мільйонів втрат наркоторговців при перехопленні поліцією тонн незаконних поставок?

Корисно для загального розвитку і для розуміння, що різні системи часто працюють за одними й тими ж принципами.


«Продається все» Бред Стоун 

Видавництво: «Наш формат»

Книга про початок Amazon. Журналісти часто полюбляють історії «самородків», які роблять себе самі, добиваються вражаючих висот і визнаються геніями ще при житті. Це з одного боку.

З іншого – ми пам’ятаємо про братів Вінклвоссів, яким Цукерберг заплатив гігантський штраф за крадіжку ідеї Facebook. А з цієї книги ми дізнаємось, що Amazon, скоріш за все, був би не таким успішним (але скоріше – взагалі був би банкротом) без $100 000 підтримки від батьків його засновника – Джеффа Безоса.

Словом, такі книги нас вчать бути побільше реалістами і поменше романтиками. Бо що забагато – то не здорово. Попри це основним моментом книги є відображення великої працездатності творців Amazon, їхньої гнучкості в ухваленні рішень на грані нових технологій.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті