Соціальна дистанція з користю: 5 книжок для продовження саморозвитку
Про відповідальність, щастя та історію

Поки всі в очікуванні, як буде розвиватись ситуація із карантином, Mind продовжує публікацію добірок книжок від бізнесу.
Сьогодні про свої топ-5 уподобань ділиться віцепрезидент зі стратегії та технологій GlobalLogic Андрій Яворський.
Раніше своїми рекомендаціями ділились – партнер Esquires Опанас Карлін, директор агентства маркетингових сервісів TWIGA'GO Світлана Гукова та засновниця піар-агентства Direct Communication Тетяна Харчова. Також про свої вподобання розповідали CEO PR-агентства PointeR Agency Олександр Селін, керуючий партнер івент-агентства Ant@Hill Олексій Куликов, директор Tez Tour в Україні Олександр Новиковський, директор Luxoft Ukraine Віталій Кармазінський та президент Міжнародного благодійного фонду Parimatch Foundation Катерина Білоруська.
Кожна з цих книг розглядає різні аспекти сучасного життя: сприйняття інформації, відповідальність та асиметрію ризику, епоху постправди та поширення фейків, феномен лідерства західної культури, а також те, як у цьому вирі подій зберегти гармонію та бути щасливим.
1. «Шкура у грі» Насім Талеб
Видавництво: «Наш формат»
«Шкура у грі» – це п’ята книга Насіма Талеба із серії «Невизначеність», куди також увійшли відомі «Чорний лебідь» та «Антикрихкість». У свої книзі Талеб розмірковує над асиметрією ризику в сучасному світі. Щоденно ми можемо бачити, як люди, ухвалюючи ризиковані рішення, не несуть персональної відповідальності за наслідки, а навпаки, неявно перекладають ризики на інших людей чи суспільство в цілому.
Антидотом до цієї проблеми автор бачить принцип «Шкура у грі», коли люди, які щось вирішують, також особисто залежать від результату і наслідків своїх дій.
Ця книга буде корисною для тих, хто не боїться ухвалювати рішення та брати на себе відповідальність, а також хоче навчитися вигравати в світі, що постійно змінюється.
2. «Трамп і епоха постправди» Кен Уілбер
Видавництво: Terra Incognita
Президентські вибори у США, на яких переміг Дональд Трамп, порушили низку питань щодо впливу новин на суспільство, використання великих даних та поширення фейкової інформації для формування свідомості громадян. Водночас вони показали, наскільки неоднорідним, поляризованим стало сучасне постмодерністське суспільство.
У світі, де у кожного своя правда, де вчинки стають заручниками контексту, а принципи і цінності – не більше ніж особисті преференції, правлять релятивізм і нігілізм, які призводять до тотального розшарування суспільства, втрати діалогу і взаєморозуміння.
Кен Уілбер, відомий філософ та один із засновників інтегральної теорії, намагається проаналізувати фактори, завдяки яким стала можлива перемога Трампа на президентських виборах. Його роздуми як ніколи актуальні у світлі сьогоднішніх подій у США. На тлі масових протестів і погромів, які заполонили вулиці великих мегаполісів, такі проблеми, як розкол суспільства, втрата сполучних принципів та ідей, стають помітними як ніколи.
Ця книга буде корисна тим, хто хоче краще розібратися в сучасній суспільно-політичній ситуації та побачити можливі способи виходу із кризи.
3. «12 правил життя. Як перемогти хаос» Джордан Пітерсон
Видавництво: «Наш формат»
Джордан Пітерсон – відомий канадський психолог та один з найяскравіших феноменів останнього десятиліття. Суперечливий, виражено консервативний мислитель, який послідовно протиставляє традиційні цінності сучасному моральному релятивізму, він несподівано знайшов відгук у мільйонів людей різного віку і національності. Одночасно з цим ставши мішенню багатьох організацій лівого спрямування.
Пітерсон стверджує що: «чесноти не можна підмінити толерантністю, а відсутність чітких моральних ідеалів пояснити повагою до думки інших». Він пропонує 12 правил для побудови системи цінностей, що допоможе впоратися з тривогою та хаосом, наголошуючи на тому, що кожна людина мусить взяти на себе відповідальність за своє життя та суспільство.
«12 правил життя» буде корисна тим, хто цікавиться саморозвитком та знаходиться в пошуках нових для себе систем координат.
4. «Потік. Психологія оптимального досвіду» Мігай Чиксентмігаї
Видавництво: «Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля»
Мігай Чиксентмігаї, американський психолог, один з перших дослідників стану щастя і суб'єктивного благополуччя. Його фундаментальні ідеї ви можете зустріти чи не в будь-якій сучасній книзі з особистісного розвитку та самомотивації.
«Потік» – це книга про щастя, життя та оптимальні переживання. У ній автор дає відповідь на питання, як зрозуміти себе та біологічну природу розуму людини, знайти шляхи до самореалізації і досягти внутрішньої гармонії. Потік – це стан, близький до щастя, коли людина настільки поглинена своєю справою та ситуацією, що не відчуває плину часу, втоми та інших фізичних перепон. Проте, на відміну від абстрактного щастя, стан потоку в наших руках і досягти його зможе кожен.
Це книга буде корисна всім, хто прагне досягти внутрішньої гармонії та шукає шляхи для реалізації свого потенціалу.
5. «Цивілізація. Як Захід став успішним» Ніл Фергюсон
Видавництво: «Наш формат»
Ніл Фергюсон, британський історик і журналіст, відомий своєю суперечливою інтерпретацією історичних подій, яка, тим не менш, викликає величезний інтерес серед широкого кола читачів.
У книзі автор описує цілісну історію світу та феномен успіху західної культури за останні 500 років. Аналізуючи події, Ніл Фергюсон розповідає, як за допомогою розвитку науки, медицини, конкуренції та інших факторів Захід розширив вплив на весь світ. Також він робить прогноз щодо того, чи довго західна цивілізація зможе утримувати лідерство та як цей успіх позначиться на світі загалом.
Ця книга буде корисною для тих, хто цікавиться історією, культурою та соціополітичними процесами у світі.
Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.
Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.
Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.