«Як я провів карантин»: 5 книг про себе та навколишній світ

«Як я провів карантин»: 5 книг про себе та навколишній світ

Про всесвіт, генетику, власне життя, нестандартне мислення та успішний бізнес

Этот материал также доступен на русском языке
«Як я провів карантин»: 5 книг про себе та навколишній світ

Mind продовжує разом із бізнесом знаходити цікаві книжки для читання під час карантину. Це спосіб зробити дві корисні справи одночасно – знайти потрібне для себе і підтримати українських видавців.

Сьогодні своїми уподобаннями поділився директор Luxoft Ukraine Віталій Кармазінський.

Раніше свої топ-5 книг представляли партнер Esquires Опанас Карлін, директор агентства маркетингових сервісів TWIGA'GO Світлана Гукова та засновниця піар-агентства Direct Communication Тетяна Харчова. Також своїми уподобаннями ділились – CEO PR-агентства PointeR Agency Олександр Селін, керуючий партнер івент-агентства Ant@Hill Олексій Куліков та директор Tez Tour в Україні Олександр Новiковський.

Вимушений карантин приніс українцям безліч незручностей. Але в ньому є як мінімум одна корисна річ (не рахуючи захист від вірусу) – ми не витрачаємо час на дорогу з дому на роботу і зекономлені години стануть у пригоді для цікавих та корисних речей.

Тому, можливо, саме зараз настав час зробити паузу у вирі буденних та невідкладних справ і прочитати (або перечитати) декілька гарних книг.

Хочу поділитися кількома книгами, які відіграли важливу роль у моєму розумінні навколишнього світу та самого себе. Це не бізнес-книги, які спонукають вас ставити цілі та моментально їх досягати. Це книги про те, як влаштована природа, бізнес та людина. Вони спонукають замислитись над тим, як все працює в цьому світі. Тож keep calm, carry on, stay home and read books.

1. «Коротка історія часу» Стівен Гокінґ, Леонард Млодінов

Видавництво: «Клуб сімейного дозвілля»

Про автора книги ви, швидше за все, чули. Фізик та дослідник космосу Стівен Гокінґ – особистість геніальна. Це якби Ейнштейн чи Ньютон жили у наш час.

«Коротка історія часу» стала його першою і найвідомішою книгою (було продано понад 25 млн примірників).

У книзі вчений, зокрема, розповідає, як з'явився Всесвіт, як він розвивається, чи потрібен Бог для його створення, яка природа чорних дір, чи можливі подорожі в часі та що таке теорія суперструн.

Спершу можна подумати, що це складна для розуміння наука, але автор розповідає настільки простою і зрозумілою мовою, що від читання неможливо відірватися.

Кумедний момент. Свого часу видавці сказали вченому, що кожна розміщена у книзі формула зменшить удвічі кількість покупців. Тоді він вирішив взагалі обходитись без формул. Лиш наприкінці додав знамените рівняння Ейнштейна: E = mc².

Ця книга про те, як влаштовано все навколо нас: те, що ми бачимо, те, чого ми не бачимо, і навіть те, про що ми й не здогадуємось.


2. «Егоїстичний ген» Річард Докінз

Видавництво: «Клуб сімейного дозвілля»

Одразу скажу, прочитання цієї книги не буде легкою прогулянкою, проте вона більше схожа на гостросюжетний роман, ніж сухий науковий трактат.

Під час читання ви не раз захочете вигукнути: «Так ось воно як!» – і, проявивши трохи терпіння, отримаєте уявлення про те, як влаштовано життя на планеті Земля з погляду генетики.

У своєму бестселері автор на прикладах розкриває суть теорії еволюції та її вплив. Докінз оживляє ген, надає йому людських якостей, намагається зрозуміти його логіку та інтереси.

Як же з'явилося та за якими принципами розвивалося все живе на планеті? Як генетика впливає на нашу поведінку? Чому ми інколи діємо наперекір генам і яке місце альтруїзму у світі невблаганної еволюції?

Ця книга буде корисною всім, кому цікаво зрозуміти місце людини у Всесвіті, і дасть натхнення на пошук відповідей на непрості питання.


3. «Чорний лебідь. Про (не)ймовірне у реальному житті» Нассім Талеб 

Видавництво: «Наш формат»

На відміну від попередніх двох книг, що давали можливість поринути у світ космосу та генетики, ця книга переносить частину ідей, що пояснюють механіку всесвіту, у світ бізнесу. Спираючись на теорію ймовірності, вона також відповість на багато запитань, які ставлять собі бізнесмени щодня.

Головна думка книги: існує феномен «чорного лебедя» – події, яка кардинально змінює ситуацію та яку неможливо передбачити. Автор пояснює, як бути максимально готовим до таких подій, як не опинитися в полоні ілюзій та впорядкувати власне життя.

Кожен знайде в цій книзі щось важливе для себе. Хтось навчиться планувати, а хтось відмовиться від планів, про які думав все життя.


«Як я провів карантин»: 5 книг про себе та навколишній світ

4. «Стратегія блакитного океану» В. Чан Кім, Рене Моборн  

Видавництво: «Клуб сімейного дозвілля»

Це чудова книга, що підштовхує нас мислити нестандартно та знаходити приховані можливості навколо. Для мене вона стала ковтком свіжого повітря серед вельми строкатого розмаїття популярної бізнес-літератури.

Автор вводить поняття «блакитного океану» – незвіданої бізнес-ніші, де немає конкуренції, та вчить підприємців, як ці «океани» шукати. Книга заохочує мислити нестандартно та виходити за межі усталених шаблонів.

Про те, що робити після відкриття свого блакитного океану, я б радив прочитати в книгах Джима Коллінза «Від хорошого до великого» та Фредеріка Лалу «Відкриваючи організації майбутнього».


5. «Доставка щастя» Тоні Шей 

Видавництво: «Видавництво Старого Лева»

У цій книзі розповідається вже реальна історія побудови успішного бізнесу, зі злетами та падіннями, реальними людьми, що роблять прості помилки та ухвалюють геніальні рішення.

В основі книги – історія успіху Тоні Шея, геніального інтернет-підприємця та головного директора одного з найбільш відомих інтернет-ритейлерів Zappos. Компанія стартувала з нуля в 1999 році і спочатку зазнавала багатьох труднощів, проте вже через рік її прибуток досяг $9 млн, а ще через 8 років компанію викупила Amazon за цілих $1,2 млрд (!).

Але ця книга не лише про бізнес. Вона про стосунки між людьми, правильні цінності та щастя. Книга мотивує жити та діяти.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті