Економічний тиждень: огляд найбільш резонансних подій

Економічний тиждень: огляд найбільш резонансних подій

Які держави, інституції та персони «творили історію» з 13 по 19 жовтня

Економічний тиждень: огляд найбільш резонансних подій
Фото: pixabay

Поточний тиждень був насичений як економічними, так і суспільно-політичними подіями. Mind традиційно виділяє найбільш важливі з них.

Світ

У Канаді набрав чинності закон, що дозволяє вільне споживання канабісу. Канада стала лише другою країною у світі після Уругваю, яка легалізувала наркотичну речовину для загального використання.

Великі американські банки відзвітували про значне зростання прибутків у ІІІ кварталі. Валовий прибуток JPMorgan Chase збільшився на 24% у порівнянні з ІІ кварталом, до $8,4 млрд. Також рекордні прибутки показали Bank of America, Wells Fargo, Morgan Stanley, Goldman Sachs та City group.

США готують санкції відносно Саудівської Аравії після вбивства в Туреччині саудівського журналіста Джамаля Хашоггі. При цьому американський президент Дональд Трамп наголосив, що санкції не стосуватимуться існуючих контрактів між країнами в оборонній галузі.

Центробанк Данії відмовив Danske Bank у призначенні нового CEO. Нагадаємо, банк звинувачують в участі у відмиванні 200 млрд євро через невеликий естонський філіал.

Sears – одна з найстаріших роздрібних мереж у США - розпочала процедуру банкрутства. Компанія була найбільшою мережею в Сполучених Штатах з початку ХХ століття до 1989 року, коли її обійшла Walmart. За підсумками минулого року мережа, що об’єднує моли Sears та Kmart займала лише 27 місце за обсягами торгівлі.

Changsheng Biotech – найбільшого виробника вакцин у Китаї було оштрафовано місцевою владою на $1,3 млрд – через маніпуляцію інформацію щодо дієвості вакцини від сказу. Це найбільший штраф, накладений на фармацевтичну компанію в КНР, і другий для неї з початку року, коли Changsheng Biotech було піддано санкціям за дефекти в дитячих вакцинах.

CEO Amazon Джефф Безос вирішив прокоментувати рішення Google зняти свою заявку з тендеру Департаменту оборони США щодо контракту на створення хмарних рішень для департаменту вартістю $10 млрд. Він вважає хибним змінювати «правильні» рішення під тиском співробітників або оточення.

Кіберзлочинці отримали доступ до даних понад 29 млн користувачів Facebook у результаті витоку, про який компанія вперше повідомила наприкінці вересня. В соцмережі вперше розкрили деталі щодо витоку. Хакери отримали доступ до даних через ключі доступу (токени), які дозволяють користувачам залишатися в соцмережі без повторного введення пароля. Атака не зачепила інші сервіси компанії.

Одним рядком:

Ізраїль атакував 20 цілей в секторі Газа після того, як ракета, випущена з цього регіону, потрапила в будинок на півдні Ізраїлю.

Всесвітня організація охорони здоров’я вирішила не оголошувати надзвичайний стан через епідемію віруса Ебола в Конго – вірус вже забрав життя 140 людей зі 181 підтверджених заражень вірусом.

США нанесли повітряний удар по території Сомалі, в результаті чого було вбито 20 джихадистів.

Пройшли вибори в німецькому регіоні Баварія. В них зазнали поразки Християнський соціалістичний союз та Соціальні демократи – патрії, що підтримують Ангелу Меркель. Партія зелених та праворадикальні партії навпаки отримали високі результати.

Офіційна влада Китаюи- представник регіону Xinjang – вперше визнала, що населення уйгурів насильно утримується в перевиховних центрах.

Верховний суд штату Вашингтон скасував смертну кару. Це 20-й штат, що відмовився від вищої міри покарання.

Бюджетний дефіцит США досяг рекордних $779 млрд, що дорівнює 3,9% – найбільша частка з 2012 року.

Facebook видалив понад 800 політично-орієнтованих сторінок та профайлів через зростаючий тиск на мережу щодо боротьби з фейковими новинами.

Uber оголосив про плани вийти на IPO в наступні півроку, з ймовірною оцінкою компанії на рівні $120 млрд.

Американський виробник мікрочіпів Broadcom отримав необхідні схвалення від антимонопольних органів ЄС для укладення $19-мільярдної угоди з придбання виробника програмного забезпечення CA Technologies.

Російська православна церква прийняла рішення про повне припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. Це сталося у відповідь на визнання Священним Синодом Константинопольської церкви незаконною анексію Української церкви російською та припинення дії указу 300-річної давнини про передачу Київської митрополії Московському патріархату.

США ввели санкції проти компаній та банків Ірану. До санкційного списку потрапило понад 20 корпорацій та фінансових інститутів, включно з приватним іранським банком Mellat та великою інвестиційною компанією Mehr Eghtesad.

Найбільший банк Північної Європи Nordea Bank також звинуватили у ймовірному шахрайстві, фальсифікації документів, безчесній поведінці і відмиванні грошей.

Данія розпочинає громадське обговорення альтернативного маршруту газопроводу «Північний потік-2», який Росія будує по дну Балтійського моря в Німеччину, щоб постачати в Європу газ в обхід України. Це обговорення як мінімум затягне будівництво потоку на 1 рік.

Україна

Цього тижня Верховна Рада схвалила проект державного бюджету на 2019 рік у першому читанні. Зростання доходів заплановано до 1,8 трлн грн. Витрати складатимуть 1,94 трлн грн. Кошторис передбачено на рівні 242,1 млрд грн.

Росія з листопада 2018 року заявила про зупинку поставок до Білорусі бензину, дизелю і мазуту. Нагадаємо, між країнами дії безмитний режим для експорту нафтопродуктів. Білорусь використовує їх для внутрішнього ринку, а власне виробництво постачає в Україну. За підрахунками білоруських економістів, на реекспорті російських нафтопродуктів Білорусь заробляє до 5% відсотків свого ВВП.

Всесвітній економічний форум (WEF) опублікував свій щорічний індекс корупції. Найбільш корумповані країни, на думку WEF, знаходяться в Африці, Центральній Америці та на Близькому Сході, в суспільствах із слабкими правовими та урядовими системами та широко розповсюдженими злиднями. Наприклад, найкорумпованішою визнано Ємен, країну, що перебуває в стані громадянської війни. Україна також потрапила до цього списку, на 30 місці з 32 найбільш корумпованих країн.

Бізнесмен Сергій Тігіпко заявив про наміри купити ще один банк. Нагадаємо, перед купівлею у росіян ВіЕс Банку Сергій Тігіпко купив у греків «Універсал Банк», також він придбав кредитні портфелі «Платинум Банку», банку «Новий» і банку «Форум», у «ВТБ Банку» – борги групи Ukraine Minerals.

Одним рядком:

Студент Керченського політехнічного коледжу влаштував стрілянину в своєму навчальному закладі. У результаті загинула 21 людина, ще понад 50 поранено.

З початку року від'ємне сальдо зовнішньої торгівлі України товарами збільшилось на 45,7%, до $5 млрд.

Власник «Сінево Україна» купив український підрозділ російської Invitrо. Сума угоди склала 6 млн євро.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло