11 тез із зустрічі Петра Порошенка з бізнесом

11 тез із зустрічі Петра Порошенка з бізнесом

Петро Порошенко говорив про корупцію, націоналізацію ПриватБанку, впровадження ринку землі та введення ПнВК

Этот материал также доступен на русском языке
11 тез із зустрічі Петра Порошенка з бізнесом

Mind у рамках спеціального проекту «Кандидатська з економіки» розбирався в економічних поглядах кандидатів у президенти. З усіма матеріалами проекту можна ознайомитись тут.

Читайте також: Президент і кандидат: 5 фактів про Петра Порошенка

Читайте також: Петро Порошенко, БПП та джерела фінансування

Читайте також: Петро Порошенко, енергетика та вугільна галузь

Читайте також: Петро Порошенко, транспорт та інфраструктура

Читайте також: Петро Порошенко, промислова політика та приватизація

Читайте також: Петро Порошенко та аграрний сектор

Читайте також: Петро Порошенко, держфінанси і банки

Читайте також: Петро Порошенко, нафта і газ

У понеділок, 15 квітня, Європейська Бізнес Асоціація провела зустріч бізнесу з діючим президентом України Петром Порошенком. 

Глава держави говорив про корупцію, про націоналізацію ПриватБанку і спародіював головного героя «Слуги народу» Василя Голобородька, якого грає Володимир Зеленський.

Mind наводить ключові тези кандидата, що пролунали у відповідь на запитання підприємців.

Про перемогу на виборах

Я сьогодні тут для того, щоб ми поспілкувалися і щоб чітко поінформував вас, що маю твердий намір запобігти негативному сценарію. Маю твердий намір виграти президентські вибори. Роблю для цього все, що можу. Дуже дякую за ту підтримку, яку відчуваю кожен день, кожну годину. Роблю і буду робити все для того, щоб забезпечити політичну стабільність.

Про введення ринку землі

Українська держава і український народ будуть набагато вільнішими, набагато багатшими, коли мораторій на продаж земель буде скасовано. Мораторій на землю служить тим, хто намагається побудувати непрозорий ринок землі. Мораторій має прямий зв'язок з корупцією, і нічого не хочу мати з цим спільного. Контрафакт, контрабанда, сурогат. Що змушує світ споживати нелегальне спиртне.

Про корупцію

За останні п'ять років у рейтингу сприйняття корупції Transparency International Україна піднялася з 145-го на 120-те місце. Трохи, але це прогрес. Нам є над чим працювати.

Я вам чесно скажу: я не вмію садити людей у в'язницю. Я не на це вчився. Це не моє завдання. Цим повинні займатися спеціальні органи... Ми повинні викорінити предмет корупції, щоб чиновникам нема за що було давати хабарі.

Не маю жодної інформації про діяльність Roshen і корупцію в компанії. У мене немає права на це.

Про єдиний податок для бізнесу

Маю меседж малому бізнесу: коли мене переоберуть президентом, гарантую збереження єдиного податку в тому вигляді, в якому він тепер працює.

Відразу після виборів парламент повернеться до законопроекту про податок на виведення капіталу як ключового джерела для внутрішніх інвестицій

Про ризик скасування націоналізації ПриватБанку

Повернення акцій ПриватБанку Коломойському викличе глибоку кризу у відносинах з МВФ. З відповідними ризиками для курсу гривні та можливістю нової економічної кризи.

Про Кодекс України про процедури банкрутства

Є ще одна приємна новина: я сьогодні підписав закон про банкрутство. Незважаючи на те що в нас було кілька питань щодо організаційного оформлення, я думаю, що ми на рівні нормативних документів знайдемо можливість.

Як раніше повідомляв Mind, цей кодекс дає можливість фізособам-позичальникам у разі складної економічної ситуації ініціювати процедуру банкрутства й очиститися від боргового зобов'язання. При цьому кредитор позбавлений такого права.

Про соціальну політику

Свою місію я бачу в тому, щоб гарантувати не тільки незмінність євроатлантичного курсу України, а й продовження відповідальної економічної політики, яка дозволила нам подолати кризу й перейти до стійкого економічного зростання.
Важливо, що і уряд дотримується саме такої позиції, а його роль за часів електоральної турбулентності – особлива, відповідальність – надзвичайна. Тому що дуже важко зараз, коли й до парламентських виборів залишилося трохи більше півроку, чітко захищати країну від популізму.
Незворотність змін в Україні можна забезпечити тільки подоланням бідності, зростанням рівня добробуту.
Перші ініціативи, які були проголошені урядом щодо подолання бідності пенсіонерів, зараз повинні бути поширені на незаможних. Але цей шлях починається з економічного зростання. А економічне зростання починається з ваших інвестицій.
Бідність є загрозою для підтримки популізму. Популізм, як відомо, харчується бідністю та соціальною несправедливістю.

Про те, які сектори вимагають інвестицій

Потужний поштовх нашій економіці дадуть секторальні пріоритети. Серед таких – агропромисловий комплекс, ІТ-сектор, який стає другим за величиною сектором експортних послуг в Україні, індустрія нового покоління, туризм, логістика.
Саме до інвестицій у ці сектори хочу привернути вашу увагу й заохотити до прийняття відповідних рішень. Сюди можна залучити мільярди доларів інвестицій. Їх реалізація створить десятки тисяч малих підприємств, сотні тисяч робочих місць із гідною оплатою.
Створить середній клас, який є гарантом того, щоб ми не відкотилися назад, і гарантом нашого руху до Європи. Це точно не просто знизить рівень робочої еміграції українців, а поверне українців з-за кордону. Це мета нашої команди.
Ці інвестиції наповнять державний і місцеві бюджети, дадуть можливість підвищувати зарплати бюджетникам, пенсії, соціальні виплати. Це зміцнить середній клас, демократію і зробить Україну ще більш привабливою для інвесторів.

Про парламент і вибори

Достроковий розпуск парламенту призведе до тривалої політичної кризи і паузи у відносинах з міжнародними партнерами, що може вплинути на здатність України подолати пікові боргові навантаження.

Не додають стабільності й натяки на дострокову і, до речі, абсолютно незаконну спробу розпуску ВР, українського парламенту.

У разі зміни президента ці заклики вже прозвучали. Це означає тривалу політичну кризу, тривалу паузу в стосунках з партнерами, що поставить під питання нашу здатність подолати пікові боргові навантаження, які лягають на нашу країну цього року. Особливо в травні та вересні.

Про реформування СБУ

Силовики повинні бути відсторонені від будь-якого впливу на бізнес. Не тільки СБУ – і ми проговорили, розробили і зараз повинна бути представлена концепція реформування СБУ, де контррозвідувальний захист економіки, її функції будуть ліквідовані, але тільки разом із зняттям подібних функцій і у МВС, і у прокуратури. Бо нічим вони один від одного не відрізняються. Більш того, скоординувалися і ходять по колу.

Безумовно, що наші зусилля «маски-шоу стоп» та інші сьогодні значно обмежили їхні можливості, але, на жаль, вони не ліквідовані. Тому законопроект про Національне бюро фінансових розслідувань прийнятий до розгляду, і я впевнений, що він також буде прийнятий парламентом.

Про ЄС і НАТО

Країна визначилася ще під час Революції гідності 2013–2014 років. Тільки ті, хто думають, що вони повинні проводити з цього приводу референдум, не помітили Революцію гідності, не помітили, що в країні йде війна, не помітили, що ми захищаємо державу п'ять років, даючи відсіч російській агресії.

Референдум буде, тому що він є обов'язковою частиною процесу вступу в ЄС. Але референдум, присвячений делегуванню частини суверенних повноважень української держави наднаціональним органам Європейського союзу.

Але він повинен проводитися тоді, коли ми забезпечимо досягнення критеріїв, необхідних для вступу в ЄС, критеріїв для підписання Плану дій щодо членства в НАТО. І саме членство в ЄС і гарантуватиме незалежність нашої держави, надійність верховенства права, демократії, свободи слова. Я взяв публічне зобов'язання, що у 2023 році країна буде готова подати заявку на приєднання до Євросоюзу і отримати План дій щодо членства.

У всіх вас є широкі зв'язки в європейських політичних і ділових колах. Упевнений, ви станете нашими українськими лобістами. У вас прямий меркантильний інтерес: наше приєднання до цих двох міжнародних союзів однозначно поліпшить інвестиційний клімат в Україні. Всі люди, які стоять на європейських цивілізаційних цінностях, ніхто з вас не хоче, щоб знову країна повернулася в сумні часи, ставши якщо не частиною, то сателітом Росії. Ми вже відчули повітря свободи.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло