5 тез Петра Порошенка на зустрічі з експертами громадських організацій

5 тез Петра Порошенка на зустрічі з експертами громадських організацій

Про що говорив чинний голова держави та кандидат у президенти – занотував Mind

Цей матеріал також доступний російською
5 тез Петра Порошенка на зустрічі з експертами громадських організацій
Президент Петро Порошенко
Фото: president.gov.ua

Сьогодні, 17 квітня, президент Петро Порошенко взяв участь у публічній дискусії з представниками позапартійної ініціативи «Виборча Рада UA» і коаліції громадських організацій «Реанімаційний пакет реформ».

Про що говорив чинний голова держави та кандидат в президенти – занотував Mind.

Про аудит «Укроборонпрому»

До аудиту допущена одна з чотирьох найбільших компаній, якій довіряють у світі. Я пропоную обговорювати аудит, коли він буде проведений, а не коли його ще немає, коли будуть вироки суду. Моє завдання – не перешкоджати розслідуванню.

Я наголошую, що за три роки у мене не було жодного випадку, коли будь-хто втрутився б у розслідування. Щодо «Оборонпрому»... три роки в розслідуванні не було жодного прогресу. А в рік виборів був організований інформаційний виток.

Реакція президента чітка: по-перше, Гладковського звільнено не тому, що доведена його вина, у нас за Конституцією це виключно через суд, а через підозру, що він може перешкоджати слідству... а також були ініційовані зміни до законодавства.

Під час аудиту з деяких документів знімуть гриф таємності, а також підберуть аудиторів, які матимуть доступ до державної таємниці, щоб зробити чистий і прозорий аудит, який викликає довіру.

Я вважаю, що антикорупційна інфраструктура в умовах, коли вона не дала тих результатів, яких очікували від неї президент і суспільство, підлягає перезавантаженню.

Про війну та співпрацю з НАТО і ЄС

Я думаю, що той прогрес, який ми зараз продемонстрували, у тому числі щодо розвитку ракетних технологій, щодо використання, припинення дії використання ракет середньої дальності... успішні випробування крилатої ракети, якої в нас не було, і абсолютно нові і унікальні ракети, які мають набагато збільшений радіус дій – це те, чого нам дуже не вистачало у 2014-му, і це те, що було розкрадено. 

Проти нас ведеться гібридна війна. Технології гібридної війни, починаючи від фейкових новин і закінчуючи технологіями розбрату і ненависті, які використовуються в тому числі телеканалами олігархів. Ми маємо зберегти єдність держави.

У нас є низка законодавчих фактів: ми співпрацюємо у форматі трастових фондів з НАТО, у двустороньому форматі з США, Великобританією та іншими членами НАТО. Нам не можна дозволити дискредитувати об'єднання з ЄС та НАТО.

Закріплення у Конституції руху до ЄС і НАТО – це чітке зобов’язання для будь-кого на посаді президента України. Він не може рухати країну в іншому напрямку! Така ініціатива – це моя ідея, як певний запобіжник, певна точка неповернення.

Про російські компанії під європейськими брендами

Я стверджую, що європейські компанії зайдуть і будуть працювати навіть під керівництвом людей з Росії. Я не таврую людей з РФ, що вони мають бути вислані, або вони не матимуть можливості працювати.

Діяльність СБУ має бути посилена, бо якщо діяльність цих компаній загрожує нацбезпеці України – у нас є механізм санкцій і мене не зупинить «вовк» російської компанії, покритий овечою шкурою, що намагається так замаскуватись... діяльність компанії, яка загрожує нацбезпеці України, буде заблоковано.

Про податки

Нагадаю, знизилось податкове навантаження на заробітну плату, ми захистили податкове самоврядування за рахунок детенізації. Я не відступлю від податку на виведений капітал, я вважаю, що це є подвійний стандарт по відношенню до моєї держави.

Ми будемо стимулювати розширення повноважень місцевого самоврядування. Сьогодні я пишаюсь, що, враховуючи субсидії і субвенції, у зведеному бюджеті доля місцевих бюджетів складає більше 51%.

Про стратегічний курс та опонента на виборах

Я хочу наголосити, що президент України живе в умовах Конституції 2004 року і я не буду прагнути збільшення повноважень президента, я буду їх зменшувати в частині децентралізації, коли ми будемо ліквідовувати посади голів державних і районних адміністрацій.

Але це у планах Порошенка. Якщо у планах іншого кандидата, опонента, буде повернення до Конституції 1996 року, як робив уже один з попередників, я думаю, що це буде узурпація влади, і ці плани також існують.

Спроба перетворити дебати на шоу не вдалася... ми не дамо уникнути формату дебатів, ми будем наполягати щоб дебати відбувались відповідно до закону.

Читайте також: Кандидатська з економіки. Президент і кандидат: 5 фактів про Петра Порошенка

Читайте також: Кандидатська з економіки. Петро Порошенко, БПП та джерела фінансування

Читайте також: Кандидатська з економіки. Петро Порошенко, енергетика та вугільна галузь

Читайте також: Кандидатська з економіки. Петро Порошенко, транспорт та інфраструктура

Читайте також: Кандидатська з економіки. Петро Порошенко, промислова політика та приватизація

Читайте також: Кандидатська з економіки. Петро Порошенко та аграрний сектор

Читайте також: Кандидатська з економіки. Петро Порошенко, держфінанси і банки

Читайте також: Кандидатська з економіки. Петро Порошенко, нафта і газ

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті