Експерти прогнозують зростання цін на свинину в Україні
Збільшення вартості можливе через ймовірне зростання ціна на світовому ринку

Зростання цін на свинину в Україні можливе, зокрема через ймовірне зростання цін на світовому ринку, адже через внутрішню нестачу свинини Україна змушена її імпортувати по цінах світового ринку, на які наразі впливає Китай.
Таку думку в інтерв’ю SEEDS.org.ua висловив аналітик сільськогосподарських ринків і національний консультант Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Андрій Панкратов.
«В більш довгостроковій перспективі, однак, зростання цін можливе, якщо свинина дорожачатиме на світовому ринку. А такий шанс є. Справа в тому, що через внутрішню нестачу свинини Україна змушена її імпортувати по цінах світового ринку, а світові ціни зараз на підйомі», – пояснив експерт.
Як зазначив Панкратов, головний фактор на світовому ринку свинини зараз це зростання імпорту Китаєм. «Ця країна через африканську чуму свиней (АЧС) втратила велику кількість поголів’я, але, що більш важливо, свинарський бізнес в Китаї втратив інвестиційну привабливість. Через це зменшується внутрішнє виробництво і, відповідно, збільшується імпорт», – зазначив він.
Будь які зміни в активності Китаю на світовому ринку часто стають надзвичайною подією: декілька відсотків китайського імпорту тієї ж свинини – це десятки тисяч тонн м’яса.
У той же час, Панкратов зауважив, що поголів’я свиней в Україні залишається на найнижчому рівні за всю сучасну історію, хоча варто сказати, що його падіння вже припинилося. «Тим не менш, суттєвого збільшення пропозиції вітчизняної свинини в найближчі місяці очікувати не варто», – наголосив він.
За його оцінками, близько 50% поголів’я свиней в Україні тримається саме в сільських домогосподарствах.
Водночас особисті господарства не можуть забезпечити потрібну ефективність у порівнянні з професійними фермами, і, дійсно, з точки зору бізнесу це для них нерентабельно.
Як наслідок, поголів’я свиней в домогосподарствах продовжує скорочуватись, тоді як в промисловому свинарстві воно зростає.
Нагадаємо: Китай призупинив імпорт свинини з Канади на тлі дипломатичного скандалу.
У той же час, українські свинокомплекси отримали менше 1% компенсації за знищених свиней у випадку АЧС. Страх банкрутства спонукає свинарів приховувати випадки захворювань.
Про те як треба діяти в кризовій ситуації, зокрема через зараження поголів’я АЧС і чому ігнорування проблеми – прямий шлях до провалу, читайте у колонці генерального директора ТОВ «Центр підвищення ефективності у тваринництві» Миколи Бабенко, спеціально для Mind.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].