Поза карантином: 5 книг про реальний і вигаданий світ

Поза карантином: 5 книг про реальний і вигаданий світ

Про сучасні технології, команду мрії, історію, людські стосунки і вигадані світи

Этот материал также доступен на русском
Поза карантином: 5 книг про реальний і вигаданий світ
Фото: pixabay

Карантин вже майже закінчився, але це не привід припиняти читати. Тому Mind продовжує ділитись рекомендаціями лідерів бізнесу, топ-менеджерів та відомих людей щодо їх книжних уподобань.

Наразі «п'ятірка» від глава правління ПУМБ Сергія Черненка.

Раніше топ-5 книг представили: партнер Esquires Опанас Карлін, директор агентства маркетингових сервісів TWIGA'GO Світлана Гукова та засновниця піар-агентства Direct Communication Тетяна Харчова. Також своїми вподобаннями ділились CEO PR-агентства PointeR Agency Олександр Селін, керуючий партнер івент-агентства Ant@Hill Олексій Куликов, директор Tez Tour в Україні Олександр Новиковський, директор Luxoft Ukraine Віталій Кармазінськийпрезидент Міжнародного благодійного фонду Parimatch Foundation Катерина Білоруська.

«Як я провів карантин»: 5 книг про реальний і вигаданий світ

1. «Цифрова трансформація» (The Digital Transformation Playbook) Девід Л. Роджерс

Видавництво: Columbia Business School

Раджу до прочитання книгу Девіда Роджерса «Цифрова трансформація». Книга дуже добре ілюструє, що цифрова трансформація компанії – це не тільки інвестування в нові технології, але і перебудова всієї моделі створення вартості та взаємодії з клієнтом.

Події, які зараз відбуваються у світі, ще більше стимулюють проникнення цифрових технологій у всі аспекти бізнес-діяльності банку. Весь наш попередній досвід говорить про те, що розвиток дистанційних каналів обслуговування сприяє підвищенню лояльності клієнтів. Ми вже вийшли на рівень, коли клієнт самостійно, без звернення до відділення, може виконати близько 80% усіх необхідних операцій. Цей тренд посилюватиметься.

Спираючись на багаторічний досвід викладання, дослідження та консультування, Девід Роджерс надає читачеві практичні інструменти, які допоможуть компаніям і бізнес-лідерам будь-якого масштабу адаптувати і впроваджувати інновації і перемагати в конкурентній боротьбі.

На основі тематичних досліджень «цифрових» компаній, таких як Apple і Uber, і «традиційних» General Electric і The New York Times автор наочно показує: цифрові бізнес-моделі здатні не руйнувати традиційний бізнес, але, навпаки, робити його набагато конкурентоспроможнішим.


2. «Найсильніші. Бізнес за правилами Netflix» Патті МакКорд

Видавництво: Бомбора

Зверніть увагу на роботу Патті МакКорд – легенди американського HR, консультанта з питань культури і лідерства, директора з персоналу Netflix.

Netflix – одна з тих американських компаній, що розвиваються найшвидше та мають свій унікальний стиль. У книзі автор відверто розповідає про основні принципи корпоративної культури, особливості роботи в компанії і про її правила відкритості. Я рекомендую цю книгу топ-менеджерам вищої ланки, керівників і всім, хто бажає створити власну команду мрії та підвищити продуктивність праці в компанії.

Netflix – одна з головних розважальних компаній, постачальник і виробник фільмів і серіалів. Колишній директор з персоналу Netflix Патті МакКорд ділиться безцінним досвідом створення команди мрії, націленої на спільну справу. Книга про те, як скористатися уроками Netflix і застосувати розроблені принципи і практики в управлінні компанією.


Розвиток особистості: 5 книг про реальний і вигаданий світ

3. «Гіркота війни. Новий погляд на Першу світову» Ніал Фергюсон

Видавництво: Corpus, АСТ

«Гіркота війни» Ніала Фергюсона рекомендую тим, кому цікаво подивитися на історію з різних боків. У книзі описана історія Британської імперії і те, як вона сприяла початку Першої світової війни.

У автора власний нестандартний погляд і він цікаво описує події Першої світової війни через історію Британської імперії. Ми звикли вважати Другу світову війну найтрагічнішим фактом минулого століття. Для британців же саме Перша світова – чорна сторінка в їхній історії через численні людські втрати і вплив, який вона мала на розвиток Британії.

У «Гіркоті війни» відомий англійський історик Ніл Фергюсон наводить свої міркування з приводу того, що вина за Велику війну лежить на Великобританії і саме через Британію, яка недооцінила цілі Німеччині, військові дії на континенті переросли у світову війну. Він вважає, що цього можна було уникнути, і виною всьому не сукупність обставин, а помилкові рішення, які ухвалювалися різними державними діячами. А те, що це була жорстока, нелюдська війна, відображено в поезії – наприклад, у творах Вілфреда Овена і Зігфріда Сассуна, а також підтверджується сухою статистикою.

Розвиток особистості: 5 книг про реальний і вигаданий світ

4. «Долина совісті» Марина та Сергій Дяченки

Видавництво: Ексмо-Прес

Книга в жанрі «соціальної фантастики» сподобалася мені своєю цікавою психологічної концепцією.

Сюжет книги порушує таку тему, як психологічна залежність і вміння прив'язувати до себе оточуючих. Двоє людей у процесі спілкування починають поступово проростати невидимими узами, розрив яких загрожує смертю. У книзі описані два абсолютно протилежних за типажем персонажи, які по-різному ставляться до стосунків. Один дбайливо зберігає їх, інший готовий маніпулювати і використовувати всю свою владу на зло. У книзі зачіпаються питання етики, моралі, свободи і права вибору людини. Книга з хорошим стилем, гарно написана. На мій погляд, є над чим замислитися.

У 2005 році автори отримали звання кращих письменників фентезі Європи.

У романі описана доля людини, Влада, що володіє дивною владою над людьми: поспілкувавшись з ним деякий час, вони вже без нього не можуть жити. Залежність, майже наркотична, вимагає бути поруч з Владом. Якщо людина вже досить прив'язалася до Влада цим зв'язком, розрив її може призвести навіть до смерті. І ось тепер Влад сам опинився в подібному становищі. Він зустрів Анжелу, жінку з аналогічними здібностями. Влад і Анжела, прикуті один до одного незримими узами, намагаються налагодити спільне життя. Але занадто велика прірва між ними, між людиною, яка готова використовувати свою владу на зло, і людиною, для якої це абсолютно неприйнятне.


Розвиток особистості: 5 книг про реальний і вигаданий світ

5. «Страхи Мудреця. Хроніки Вбивці Короля» Патрік Ротфусс

Видавництво: Ексмо

Трилогія розповідає про життя, розвиток і подорожі головного героя.

Це класичний сюжет про становлення героя. Крім захопливої історії, у автора вийшли цікаві персонажі та незвичайні діалоги. Хороша книга для переключення і відпочинку.

Юний Квоут робить перші кроки на стежці героя: він вбереже впливового лорда від зради, переможе групу небезпечних бандитів, піде живим від майстерної спокусниці Фелуріан. Але на кожному запаморочливому повороті своєї незвичайної долі він не забуде про своє істинне прагнення – знайти і перемогти міфічних чандріан, що жорстоко вбили його родину і залишили його сиротою... А ще він дізнається, яким важким може бути життя, коли людина стає легендою свого часу. І поки скромний шинкар розповідає історію свого минулого, прямо за порогом готелю діється майбутнє.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті