СБУ викрила посадовців КМДА на розкраданні 12 млн грн

СБУ викрила посадовців КМДА на розкраданні 12 млн грн

Бюджетні кошти викрадали з ресурсів на цифрову трансформацію

СБУ викрила посадовців КМДА на розкраданні 12 млн грн
Фото: kyivcity.gov.ua

Служба безпеки України (СБУ) викрила корупційну схему службовців Київської міської державної адміністрації (КМДА), внаслідок якої місцевий бюджет втратив 12 млн грн. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Кошти розкрадали з ресурсів, виділених на оцифровку технічної документації об’єктів нерухомого майна.

За інформацією правоохоронців, схема базувалася на махінаціях із тендерними процедурами. Чиновники віддали перемогу в тендері на 40 млн грн без будь-якого конкурсу. Також фігуранти справи складали кошторис послуг із навмисне завищеними показниками. На цьому вони заробили 20 млн грн для власної кишені. Гроші виводили через банківські рахунки фіктивних підприємств.

Як встановила СБУ, до організації оборудки причетні департамент комунальної власності міста Києва (у структурі КМДА), комунальне підприємство «Київське міське бюро технічної інвентаризації» та приватна «Лабораторія інформаційних технологій».

Наразі в СБУ планують проведення судово-економічної та комп’ютерно-технічної експертиз задля підтвердження завданих державі збитків на 20 млн грн.

Нагадаємо: 12 травня прокуратура проводила обшуки в «Спецжитлофонді», «Київавтодорі» та «Київміськсвітлі». 13 травня правоохоронці прийшли з обшуками до «Київського Метрополітену» та в «Київавтошляхміст».

18 травня СБУ прийшла з обшуками до будинку мера Києва Віталія Кличка. Однак правоохоронці запевнили, що жодного стосунку до Кличка обшуки не мають. Президент України Володимир Зеленський заявив, що в оточенні мера Києва Віталія Кличка було 50 чи 70 обшуків.

19 травня Державне бюро розслідування (ДБР) у Києві провело обшуки у Департаменті з питань державного архітектурно-будівельного контролю та Департаменті з питань реєстрації Київської міської державної адміністрації (КМДА). 21 травня ДФС обшукала «Київтеплоенерго», а 27 травня – у «Дирекції будівництва шляхово-транспортних споруд Києва».

28 травня голова ДФС Вадим Мельник під час пресбрифінгу повідомив, що за попередніми даними, через розкрадання коштів у комунальних підприємствах Києва бюджету міста завдали збитків на близько 158,6 млн грн.

2 червня правоохоронці провели обшуки у київському КП «ГІОЦ». 17 червня з обшуками в «Київавтодор» приходили прокуратура і ДФС. Підприємство підозрюють в ухиленні від сплати податків. 8 липня ДБР прийшло з обшуками у «Київводоканал»«Київавтодор» і департамент КМДА. 9 липня СБУ викрила масштабні оборудки у ритуальній службі спеціалізованого КП «Спецкомбінат ПКПО». Посадовці вимагали хабарі за виділення місць для поховання на кладовищах Києва. 

9 липня повідомлялося, що ДБР перевіряє інформацію щодо привласнення посадовцями «Київводоканалу» коштів під час будівництва першої черги Бортницької станції аерації у Києві та реконструкції комунальних об’єктів Києва. 14 липня СБУ викрила мільйонні розкрадання на фінансуванні охорони транспортних об'єктів КМДА.

ДФС провела обшуки в КП «Київводфонд» через ймовірне привласнення 7 млн грн державних коштів. Наприкінці липня ДФС викрила схему розкрадання коштів на ремонтах київських лікарень. 2 серпня ДФС провела обшуки в «Київзеленбуді».

16 серпня київська прокуратура в рамках розслідування про присвоєння коштів територіальної громади на будівництві Подільського мосту провела обшуки в департаменті транспортної інфраструктури КМДА, а також у замовника робіт і підрядника. Згодом правоохоронці прийшли до Управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної держадміністрації в місті Києві.

17 серпня прокуратура викрила розкрадання коштів на будівництві доріг у Києві та провела обшуки у київському КП «Житлоінвестбуд-УКБ». Також правоохоронці провели обшуки в приміщеннях КП «Київкомунсервіс» і підрядних компаній.

18 серпня правоохоронці провели обшуки у Департаменті освіти КМДА. 19 серпня прокуратура обшуковувала два столичні підприємства через привласнення бюджетних грошей.

9 вересня прокуратура провела обшуки у Департаменті економіки та інвестицій КМДА. 16 вересня правоохоронці прийшли з обшуками до «Київавтодору» та «Київавтошляхмосту» та «Житлоінвестбуд-УКБ».

Також у вересні ДБР викрило посадовців КМДА на привласненні коштів під час реконструкції парку «Кіото».

11 жовтня прокуратура провела обшуки в департаменті молоді та спорту КМДА, 19 жовтня – у «Київтеплоенерго».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті