Успішні до 25-ти: як стати наймолодшим доларовим мільйонером в Україні

Успішні до 25-ти: як стати наймолодшим доларовим мільйонером в Україні

Владислав Уразов — про IT з 13 років і застосунок, у якого зараз 50 млн користувачів

Этот материал также доступен на русском языке
Успішні до 25-ти: як стати наймолодшим доларовим мільйонером в Україні
Владислав Уразов
Фото з особистого архіву

Mind продовжує цикл інтерв'ю з успішними українцями, які попри юний вік вже обрали кар'єрний шлях або справу до душі. Раніше ми вже розповідали про винахідника спеціального «водовідштовхувального» блокнота для військових Владислава Рибку, 14-річного чемпіона Європи зі снукеру Юліана Бойка, засновника ІТ-компанії Андрія Баса, фаундера інтернет-маркетингового агентства Владислава Івченка, творця світлодіодної маски Михайла Чумаченка, а також спілкувалися з Владиславом Бандуриним – співавтором довідкового інтернет-ресурсу для абітурієнтів, Валентином Фречкою, що розробив проєкт перероблення опалого листя на папір, та з Іваном Затварським, який реалізував свої стартапи до 24 років, а нині є волонтером всеукраїнської екомапи Recycle Map та координує проєкти цифрового розвитку як співробітник Міністерства цифрової трансформації України. Також мали бесіду зі співзасновником креативного агентства nudge та анімаційної студії NEED Вадимом Черніковим, а ще – з наймолодшою найсильнішою людиною світу Олексієм Новіковим21-річним Микитою Смотровим – співзасновником і креативним директором незалежної дизайн-студії та технологічної компанії , Єлизаветою Подкопаєвою, яка у 16 років винайшла пристрій для очищення каналізаційних колекторів та юною винахідницею «робота-санітара» Веронікою Подлєсновою.

Тепер наш герой – Владислав Уразов. Ще 15-річним він заробляв близько $10 000 на місяць, а минулого року технології та команду його застосунку придбав Snapchat.

Mind розпитав, із чого починав майбутній мільйонер, де живуть найкращі в світі програмісти і що потрібно для мотивації.

– Наш проєкт передбачає певну частку «ейджизму». Тому змушена запитати: скільки вам зараз років і чим пишаєтеся найбільше сьогодні – яким проєктом?

– Зараз мені 22 роки, і найбільше я, звичайно, пишаюся нашим застосунком Gradient, який відомий у всьому світі та вже налічує понад 50 мільйонів користувачів.

– З якого віку почали цікавитися IT?

– IT я зайнявся доволі рано, можна сказати, з дитинства. Років у 13 завів перший паблік VK, тоді історія з ними лише зароджувалася. Приблизно за рік роботи вже мав два пабліка із загальною аудиторією в 700 000 чоловік. На них вдавалося заробляти по $100 на день, рекламуючи різні CPA-оффери.

Успішні до 25-ти: як стати наймолодшим доларовим мільйонером в Україні
Фото з особистого архіву

Ближче до 15 років я припинив займатися розвитком спільнот і сфокусувався на арбітражі трафіку. Використовуючи накопичений досвід роботи з CPA-мережами, почав розширювати цю діяльність і вже розміщував свою рекламу в сотнях інших спільнот.

Займався тоді рекламою ігор, соціальних сервісів, застосунків, фінансових організацій. На це йшло досить багато часу, але приносило вже близько $10 000 на місяць і починало нагадувати більш-менш серйозний бізнес. Приблизно в цей же час я і вирішив припинити активне відвідування школи і відмовився від ідеї подальшого вступу до університету, вирішивши сфокусуватися виключно на підприємництві. Звісно, з батьками було в цей час непросто, але загалом вони мене підтримували.

– Коли і як народилася ідея Gradient?

– У 2019 ми вирішили створити Gradient – повноцінний мобільний фоторедактор з акцентом на AI-технології. Таке рішення було прийнято виходячи з нашого попереднього досвіду. До цього ми займалися застосунком Teleport, технології та команду якого придбав Snapchat. У випадку з Gradient ми вирішили самі побудувати велику компанію і зробити її лідером щодо застосування AI в мобільних застосунках.

Зараз у нашій команді 40 чоловік – це найкращі й талановиті люди в своїй галузі, я ними по-справжньому пишаюся. За перший рік роботи нашого застосунку вони змогли домогтися приголомшливого результату – понад 50 млн завантажень і понад $10 млн виручки.

Успішні до 25-ти: як стати наймолодшим доларовим мільйонером в Україні
Фото з особистого архіву

Треба сказати, що IT-підприємці з України, Росії, Білорусі – це дуже щасливі люди, адже саме в наших країнах живуть найкращі в світі програмісти. За останні роки мені пощастило попрацювати з великою кількістю фахівців з усіх куточків світу, і я з повною упевненістю можу сказати, що наші хлопці рулять.

Вони мають прекрасну математичну підготовку та працездатність, особливо стосовно AI-фахівців. Це вагома конкурентна перевага перед підприємцями з інших країн. А ось у чому ми їм сильно програємо – в умінні вибудовувати бізнес-процеси, продажі, упаковувати свої продукти. Але нічого, з часом наздоженемо і переженемо!

– IT – це певний шлях і кар'єра, чи розглядаєте альтернативи?

– Я, безумовно, і далі бачу свій шлях саме в IT. Перед нами стоять великі завдання, і знадобиться багато часу на їх розв’язання. Прикладів для наслідування особливих немає, у нашої команди своя картина світу, і ми будемо працювати над її втіленням у реальність. Що стосується моїх порад підприємцям-початківцям, то головне – це, звичайно, не боятися, а починати і робити. При цьому потрібно постійно боротися зі своїм невіглаством і жадібно прагнути до знань, до навчання.

Успішні до 25-ти: як стати наймолодшим доларовим мільйонером в Україні
Фото з особистого архіву

Як на мене, набагато краще вступити в бій і програти його, аніж побоятися і не вступати.

Принадність підприємництва в тому, що ти можеш 10 разів помилитися, але при належному рівні наполегливості та навченості кожна помилка робитиме тебе кращим. І надалі лише одна перемога вже окупить всі твої невдачі!

– Що порадите почитати і які ваші джерела натхнення?

– Рекомендації можуть видатися банальними, але на мене ці книги свого часу дійсно добре вплинули. Це відомі бестселери:

  1. Роберт Кіосакі, «Багатий тато, бідний тато».
  2. Річард Бренсон, «До біса все, берися й роби!»
  3. Марк Аврелій, «Наодинці з собою».

Перша книга вчить основам фінансової грамотності, друга дає мотивацію і безстрашність, а третя – моральний і філософський фундамент.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло