Банки

Ідея Банк

Ідея Банк
Бенефіціари:
ГЕТІН ХОЛДІНГ СПУЛКА АКЦИЙНА (Польща) - 100.00000%
Голова правління:
Михайло Власенко
Сайт:

«Ідея Банк» – один з найперших комерційних банків в Україні.

З 1989 до 1995 працював банк під назвою «Прикарпатлісбанк». З 1995 по 2007 він називався «Прикарпаття», у 2007 – змінив назву на «Плюс Банк». Як «Ідея банк» відомий з 2011 року.

Банк є частиною Getin Holding S.A. – однієї з найбільших фінансових груп Центрально-Східної Європи.

Банк має акредитацію Міністерства фінансів України як банк, через який здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ.

За даними НБУ за три квартали 2022 банк задекларував збитки в розмірі 0,23 млрд грн та увійшов в пятірку найзбитковіших. За аналогічний період 2021 року прибуток банку складав 419 млн грн.

У грудні банк презентував мобільний додаток O.Bank, тобто Online Bank, що має інтеграцію з «Дією» та планує конкурувати з monobank та sportbank.

Протягом 2020–2021 років банк намагалися продати. Остання анонсована угода щодо покупки банку власником «Пумб» також зірвалася. У пресслужбі компанії Getin Holding повідомили, що не продаватимуть банк через геополітичну ситуацію в Україні.

Після повномасштабного вторгення зменшення залишків коштів у гривні в «Ідея Банку» було одним із найбільших у 2022 році.

На початок 2024 року в «Ідея Банку» сконцентровано найбільше проблемних позик серед недержавних банків – 50%. Чисті активи снатовлять 6226,4 млн грн.

У рейтингу життєздатності Mind банк займає 14 місце.

Рейтинг життєздатності
4.0      
Стабільний рівень життєздатності
Весь рейтинг банків
Бізнес-модель банку
Фінансовий аналіз
Рентабельність активів, % 6.91      
Рентабельність власного капіталу, % 28.99      
Миттєва ліквідність, % 14.91      
Адекватність капіталу, % 23.82      
Процентний спред, % 45.94      
Непрацюючі кредити, % 28.57      
Левередж, % 31.27      
Ризики власників      
Брокерська компанія Charles Schwab прогнозує стрімке зростання доходів у 2026 році
16:58
Митна реформа: в Україні починають комплексну атестацію працівників митниці
16:34
WhatsApp впроваджує режим «інкогніто» для розмов із ШІ
16:24
російські газовози регулярно зупиняються біля узбережжя Норвегії, але санкції ЄС можуть це ускладнити
16:24
Іран зняв морську блокаду для китайських танкерів в Ормузькій протоці
15:55
Новий прем'єр Угорщини Петер Мадяр скасував надзвичайний стан, який діяв шість років
15:38
«Сільпо» планує поглинути активи ритейлера «Євротек»
15:33
Експартнерка Єрмака Роза Тапанова заявила, що готова внести 8 млн грн застави за нього
15:24
Укрпошта продає останню велику партію списаних радянських авто – ГАЗи, Жигулі, Волги, УАЗи
14:51
БЕБ викрило підпільне виробництво алкоголю в Києві та на Чернігівщині на 4,7 млн грн
14:32
Всі новини

Архів

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло