«Як я провів карантин»: 5 книг про ставлення до життя та оточення

«Як я провів карантин»: 5 книг про ставлення до життя та оточення

Про різні характери, стосунки, еволюцію, натхнення, захист від маніпуляцій

Этот материал также доступен на русском языке
«Як я провів карантин»: 5 книг про ставлення до життя та оточення
Фото: pixabay

Карантин майже добігає кінця, а книги, що можуть надихати, розвивати та розважати, ще дуже багато. Продовжуємо підтримувати українські видавництва і читаймо разом. 

Сьогодні Mind пропонує ознайомитись із черговою добіркою корисних книжок, які рекомендує президент Міжнародного благодійного фонду Parimatch Foundation Катерина Білоруська.

Раніше про свої топ-5 книг розповідали, партнер Esquires Опанас Карлін, директор агентства маркетингових сервісів TWIGA'GO Світлана Гукова та засновниця піар-агентства Direct Communication Тетяна Харчова. Також своїми вподобаннями ділились CEO PR-агентства PointeR Agency Олександр Селін, керуючий партнер івент-агентства [email protected] Олексій Куликов, директор Tez Tour в Україні Олександр Новиковськийта директор Luxoft Ukraine Віталій Кармазінський

1. «Сила інтровертів: тихі люди у світі, що не може мовчати». Сьюзен Кейн

Видавництво: «Наш формат»

Книга розповідає про те, чому ми робимо величезну помилку, беручи за еталон (ідеал) екстраверта. Багато шедеврів та інновацій, якими всі захоплюються, знайшли свій початок саме в головах інтровертів: від теорії еволюції до «Соняшників» Ван Гога та персональних комп'ютерів.

Автор головним чином пояснює, чому не потрібно вважати інтроверсійних людей дивними, хворими або нудними. До категорії «інтроверт» відноситься третина людей у світі! Це означає, що у вашому оточені точно є такі люди.

Ось що ця книга допомагає зрозуміти:

  1. Якщо ви інтроверт, ця книга допоможе вам зрозуміти, що не варто даремно виснажувати себе в гонитві за відповідністю «екстраверсійному ідеалові». Робіть те, що вам до душі, з тими, хто вам до душі, та не забувайте, що у вас є сильні сторони.
  2. Якщо ви батько дитини-інтроверта, допомагайте в тому, що їй складно, але не намагайтеся переробити. Радійте її досягненням і заохочуйте у захопленнях. Діти-інтроверти особливо чутливі.
  3. Якщо ви вчитель, підтримуйте сором’язливих і небагатослівних учнів: можливо, це майбутні вчені, мислителі або діячі мистецтва.
  4. Якщо ви керівник, організуйте робочий процес так, щоб комфортно було і вашим підлеглим-інтровертам, тоді ви отримаєте найкращий результат від їхньої діяльності. Максимально використовуйте їхні сильні сторони: завзятість, концентрацію, проникливість і чутливість.

2. «П'ять мов любові». Гері Чепмен

Видавництво: «Брайт Букс»

Книга нагадує: всі ми різні. По-різному дякуємо, відчуваємо, любимо та дружимо.

Автор виділив п'ять основних, на його думку, мов любові: слова заохочення, подарунки, допомога, безроздільна увага та фізичний контакт. Я вважаю, що таких мов може бути більше. Проте з головною думкою книги: що у закоханих можуть бути різні «мови» – абсолютно згодна.

Зазвичай ми висловлюємо свою любов способом, який близький нам, і очікуємо такого ж від іншої людини. Проте у відповідь отримуємо почуття, висловлене зовсім інакше. Це й породжує нерозуміння у багатьох сім'ях. Хибне очікування, так би мовити.

Сама теорія проста й очевидна, якщо почати звертати увагу на наші відмінності. Чепмен пропонує визначити свою «мову любові» та мову свого партнера. А потім грати в компроміс, висловлювати почуття мовою партнера, а не так, як хотілося б вам.

Насправді це працює не тільки у стосунках між чоловіком і жінкою, але тією ж мірою й з дітьми, батьками, друзями та навіть вашими колегами. Це про те, що до кожної людини потрібен свій підхід. Будь-які стосунки вимагають кропіткої роботи та компромісу.


3. «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього». Ювал Ной Харарі

Видавництво: книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля»

Блискуче викладена історія про те, як біологія визначає шлях розвитку нашої цивілізації. Як сьогодні на біологічному рівні на нас впливають звички мисливців і збирачів.

Книга відповідає на безліч питань про те, чому склалося так, а не інакше. «Людина розумна» – це вся історія еволюції людини та її вплив на інші види в одному місці. Мені особливо імпонує стиль викладу: Харарі бере до уваги різні теорії навколо одного факту та порівнює їх, таким чином дозволяючи нам прийняти те, що, на нашу думку, має найбільший сенс.


4. «Монах, який продав свій «Феррарі». Робін Шарма

Видавництво: «КМ-Букс»

Якщо ви замислюєтесь про зміну життєвих орієнтирів – почніть з цієї книги.

Але не чекайте, що після прочитання все у вашому житті зміниться, це лише запропоновані методика та поради. Головна мета цієї книги, на мою думку – надихнути на зміни, а шлях до них може бути різним.

Наприклад, з власного досвіду: автор багато говорить про аскетизм і самодисципліну. Я після прочитання все випробувала на собі та можу сказати, що методи самодисципліни працюють, а ось аскези можуть нашкодити.


5. «Психологія впливу». Роберт Чалдині

Видавництво: книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля»

Книга стане у пригоді як тим, хто хоче навчитися впливати, так і тим, хто хоче розпізнавати та захищатися від чужих маніпуляцій. Універсальні принципи, описані автором, будуть корисні і в бізнесі, і в особистих стосунках.

Принцип симпатії, соціального доказу або дефіциту – з цим ми зіштовхуємося щодня, але часто не усвідомлюємо, що хтось може використовувати їх, щоб вплинути на наше рішення або вибір.

Я прочитала цю книгу, ще будучи студенткою третього курсу, а нещодавно повернулася до неї та зовсім по-новому її для себе відкрила. Думаю, це через те, що принципи, які в ній описані, дуже очевидні – ми стикаємося з ними щодня, тому перестаємо ідентифікувати їх як щось, що впливає на нашу поведінку.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло