Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Акценти року: топ-5 найзначніших публікацій Mind у 2020-му

Акценти року: топ-5 найзначніших публікацій Mind у 2020-му

Матеріали, визнані значущими для читачів, редакції та бізнесової спільноти

Акценти року: топ-5 найзначніших публікацій Mind у 2020-му
Фото: pixabay

Остаточно підводячи риску під непростим 2020-м, редакція Mind вирішила згадати, які з публікацій виявилися найбільш затребуваними читацькою аудиторією та/або справили найвідчутніший резонанс серед спільноти тієї галузі, якої безпосередньо стосувалися.

Минулий рік став роком викликів не лише для України та світу, а й для редакції. Адже, окрім випробування на міцність карантинно-коронавірусними реаліями, нам довелося на собі відчути, наскільки хитким наразі є поняття свободи слова в Україні. Підсумком деяких публікацій на Mind.ua стали брудні «антикампанії» проти нашого видання. Разом із тим, такі ситуації лише підбадьорюють до глибших пошуків істини та викриття корупційних схем і непрозорих механізмів у різних бізнесах.

Нещодавно ми вже публікували топ-5 авторських колонок, розміщених у розділі OpenMind протягом 2020-го. Тепер пропонуємо згадати п’ятірку найрезонансніших  тем журналістських матеріалів, опублікованих Mind минулого року.

Вимушена діджиталізація

Перше місце у нашому умовному рейтингу отримала стаття під назвою «Дій вдома»: як (не)працює державний застосунок для контролю самоізоляції» – цей матеріал набрав найбільшу кількість переглядів. Поштовхом до його написання став особистий досвід авторки, яка наприкінці квітня у зв’язку з особистими обставинами спробувала поїхати на непідконтрольну територію. Сталося так, що там авторка перебувала лише півтори години. Але й цього виявилося достатньо, щоби при поверненні до Києва потрапити під моніторинг самоізоляції застосунком «Дій вдома». Користування ним «подарувало» безліч неочікуваних відкриттів, що трансформувалися в запитання не лише до розробників, а й до правоохоронців та юристів. Відповіді не завжди заспокоюють…

Читайте також:

Полювання на мастодонтів

На другій «сходинці» нашої добірки – матеріал «Залишатися на місцях: чому забуксувала боротьба з українськими олігархами». Він також є одним з найвідвідуваніших текстів на Mind за минулий рік. І це не дивно. Бізнес-реальність України є такою, що самопочуття кожної галузі напряму залежить від стосунків із владою найяскравіших її представників. А такими – о, диво! – є власники найбільших приватних підприємств, а заразом і керманичі впливових ФПГ – тобто, по-простому – олігархи. У різні роки держава намагалася різними методами «коригувати» цей вплив – від вмовлянь/домовлянь, податкових і сировинних преференцій до реприватизації та карних справ. Але віз і досі там – головні персони разом зі своїми бізнесами не лише встояли, а подекуди й зміцнили свої позиції. Mind докладно вивчив, як їм це вдалося. (Спойлер: йдеться про Ріната Ахметова, Юрія Косюка та Дмитра Фірташа).

Читайте також:

Справа в камуфляжі

Третє місце ми присвоюємо тексту «Координатор «вагнерівської спецоперації» про її провал: «Це банальна зрада» (ІНТЕРВ’Ю, ВІДЕО, ДОКУМЕНТИ)». Попри меншу кількість переглядів цей матеріал можна обґрунтовано вважати носієм найбільшого резонансу.  Mind першим опублікував деталі операції в анонімному інтерв'ю її координатора. Це запустило цілий маховик розслідувань, в результаті чого було розкрито мережу «інформаторів» і агентів в Офісі президента Володимира Зеленського. А згодом стало відомо про хабар, отриманий головою ОПУ Андрієм Єрмаком за ще один «злив» інтересів України – обмін полковника Володимира Цемаха, причетного до збитття боїнгу «Малазійських авіаліній» (рейс МН17) у липні 2014-го поблизу м.Сніжне. Тепер же американська медіакомпанія Netflix знімає про операцію із затримання бійців ПВК ім. Вагнера в Україні документальну стрічку, використовуючи інформацію з нашого інтерв'ю.

Читайте також:

Банківські реалії

Вибір головного редактора припав на рейтинг надійності банків за підсумками першої половини 2020 року. Результати аналізу показали незначне погіршення показників у переважної більшості установ. Але попри побоювання щодо COVID-19, зміни керівництва НБУ, девальвацію обмінного курсу з початку року майже на 18% та падіння доходів у реальному секторі економіки, основні ринки банківських послуг знаходяться у відносно стабільному стані. Залишки коштів з початку 2020-го збільшилися як у фізичних, так і у юридичних осіб. Як і на пів року раніше, перше місце в рейтингу розділили чотири банки, що отримали «4,5 зірки»: французький Укрсиббанк, австрійський Райффайзен банк Аваль, американський Сітібанк та вперше таку високу оцінку отримав державний ПриватБанк.

Читайте також:

Будуй – а там якось воно буде

Другим «редакційним вибором» став текст «ЖК «Зухвалобуд»: як звести багатоповерхівку з порушенням усіх норм і правил». Це – дещо провокативний проєкт, над яким ми працювали майже чотири місяці. Головна ідея: розписати покроковий план «уявного експерименту» – незаконного будівництва – на підставі існуючих кейсів. Основна мета: показати, що в столиці можна звести новобудову з мінімальною кількістю дозвільної документації, і при цьому забудовник не буде покараний і заробить гроші. А українські інвестори абсолютно не захищені на законодавчому рівні від недобросовісних девелоперів.

Публікація викликала великий резонанс на ринку будівництва та нерухомості, а її автор Оксана Гришина отримала перше місце на конкурсі Presszvanie. Ця стаття – перший матеріал, спрямований на впровадження прозорих правил на будівельному ринку країни. Також Mind зараз завершує роботу над рейтингом надійних забудовників Києва.

Отже, що потрібно зробити, щоби звести будинок без відповідних документів?

Читайте також:

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті