Захворіло у світі
31,880,241
Померло у світі
976,640
Вилікувалось у світі
21,983,692
Захворіло в Україні
188,106
Померло в Україні
3,757
Вилікувалось в Україні
83,458
Велика енциклопедія гаджетів для курців: Iqos, glo, Juul і ще 9 пристроїв
Партнерський матеріал

Велика енциклопедія гаджетів для курців: Iqos, glo, Juul і ще 9 пристроїв

Що пропонує прогрес для зменшення шкоди від згубної звички

Цей матеріал також доступний російською
Велика енциклопедія гаджетів для курців: Iqos, glo, Juul і ще 9 пристроїв

Чистий смак тютюну без горіння, більше жодного запаху в машині та слідів від попелу на білих кросівках – переваги гаджетів перед сигаретами можна перераховувати довго. В епоху усвідомленого споживання, дронів та «інтернету речей» навіть найконсервативніші курці замислюються над апгрейдом своєї звички. Добре, що для тих, хто не поспішає прощатися зі звичкою палити, існують менш шкідливі та більш технологічні альтернативи. Вейпи, glo, IQOS, Juul, Logic compact і ще кілька десятків брендів – як вибрати? У цій статті розглянемо особливості різних технологій, що є альтернативами звичайному палінню, і розповімо про популярні гаджети від різних виробників.

Велика енциклопедія гаджетів для курців: Iqos, glo, Juul і ще 9 пристроїв

Навіщо потрібні гаджети замість сигарет?

Ще в середині минулого століття вчені з'ясували, що головна небезпека для курця – не нікотин, а продукти горіння. У момент, коли людина затягується сигаретою, виділяється понад 6000 різних хімічних сполук (зокрема, смертельно небезпечні аміак, чадний газ і канцерогенні смоли). Як позбавити легені курця і оточуючих від цього неприємного коктейлю? Найлогічніша й найправильніша відповідь – не палити взагалі. Але статистика показує, що більшість курців, навіть розуміючи всі ризики, свідомо продовжують палити і кидати не збираються. У цьому випадку не менш логічним виглядає такий варіант: а якщо зробити сигарету, яка не горітиме? Так вчені почали розробляти перші електронні сигарети, які стали прабатьками вейпів та інших більш сучасних гаджетів.

Однак за всіх своїх переваг (немає продуктів горіння і пасивного куріння, широкий асортимент смаків) повноцінною заміною курінню тютюну е-сигарети так і не стали. За словами користувачів, головний їхній недолік – це не схоже на паління. Багато курців хочуть відчувати аромат і густоту тютюнового диму, насичення, а не просто отримувати нікотин, імітуючи ритуал затягування сигаретою. Так слідом за електронними сигаретами і вейпами з'явилося нове покоління пристроїв – системи нагрівання тютюну та мініатюрні сольові вейпи.

Системи нагрівання тютюну

Система нагрівання тютюну – це технологія, з якою тютюн не горить, а нагрівається до певної температури. Такий процес дозволяє уникнути шкоди від продуктів горіння і при цьому повною мірою насолодитися смаком та ароматом тютюну. Вперше цю технологію представила компанія Phillip Morris International, коли розробила пристрій IQOS.

IQOS 3, IQOS 2.4 Plus (Айкос 3, Айкос 2.4 Плюс)

Велика енциклопедія гаджетів для курців: Iqos, Glo, Juul і ще 9 пристроїв

Це, мабуть, найвідоміша на даний момент альтернатива сигареті. IQOS працює за технологією HeatControl, нагріваючи тютюновий стік до 350 °С, але не спалюючи його. Девайс дуже простий в експлуатації та інтуїтивно зрозумілий для користувача – він складається із зарядного пристрою, де заряджається тримач, і самого тримача, куди вставляється стік. Сеанс використання розрахований на 14 затяжок – як і звичайна сигарета. Є можливість безкоштовного 5-денного тест-драйву і персоналізації свого IQOS за допомогою знімних ковпачків і бокових панелей. Працює зі стіками HEETS.

Плюси:

 • натуральний тютюн;
 • мініатюрний мундштук-тримач комфортно лежить у руці;
 • за відчуттями дійсно схоже на сигарети, тільки шкоди значно менше;
 • першокласне сервісне обслуговування, міжнародна гарантія;
 • безкоштовний тест-драйв.

Мінуси:

 • не можна використовувати два стіки поспіль (потрібна трихвилинна підзарядка тримача).

Ціна: 1499–3499 грн

Офіційний сайт: iqos.ua

IQOS 3 Multi (Айкос 3 Мульти)

Велика енциклопедія гаджетів для курців: Iqos, Glo, Juul і ще 9 пристроїв

Ще один гаджет у лінійці IQOS. Він більш легкий та компактний за рахунок монолітного дизайну – в ньому зарядний пристрій і тримач з'єднані в один девайс. Якщо IQOS 3 і 2.4 Plus потрібно заряджати після кожного стіку, то Multi дозволяє використовувати до 10 тютюнових стіків поспіль без підзарядки. Працює зі стіками HEETS.

Плюси:

 • натуральний тютюн;
 • можна використовувати стіки поспіль без паузи на підзарядку;
 • за смаком і відчуттям схоже на сигарети, тільки шкоди значно менше;
 • першокласне сервісне обслуговування, міжнародна гарантія.

Мінуси:

 • батареї вистачає на 10–12 стіків (тобто запеклому курцеві на цілий день буде замало).

Ціна: 3099 грн

Офіційний сайт: iqos.ua

glo (гло)

British American Tobacco також представили свою систему нагрівання тютюну – glo. Цей пристрій не розділений на тримач і зарядку, а являє собою цілісний девайс із нагрівачем всередині – за зовнішнім виглядом він нагадує модернізований вейп. Але працює також з тютюном, а не рідиною. Гаджет максимально простий у використанні та керується однією кнопкою. Тютюновий стік (у glo свій бренд стіків – neostiks) вкладається в отвір і нагрівається до температури 240 °С по всьому периметру. Сеанс використання одного стіку триває близько трьох хвилин. Можна взяти glo на безкоштовний тест-драйв на п'ять днів.

Плюси:

 • натуральний тютюн;
 • можна використовувати без перерви;
 • батареї вистачає до 30 використань без підзарядки;
 • за смаком схоже на сигарети, тільки шкоди значно менше;
 • безкоштовний тест-драйв.

Мінуси:

 • довжина сеансу вдвічі коротша, ніж у IQOS (три хвилини проти шести);
 • габарити – незручно тримати в руці.

Ціна: 999–2999 грн

Офіційний сайт: glo.ua

glo mini (гло міні)

Велика енциклопедія гаджетів для курців: Iqos, Glo, Juul і ще 9 пристроїв

Більш компактний і легкий варіант glo. Корпус mini виконаний в яскравих кольорах, а заряду вистачає на 15 стіків (стандартний glo розрахований на 30 стіків без підзарядки). Працює зі стіками Neosticks.

Плюси:

 • компактний розмір;
 • натуральний тютюн;
 • можна використовувати без перерви;
 • за смаком схоже на сигарети, тільки шкоди значно менше.

Мінуси:

 • довжина сеансу вдвічі коротша, ніж у IQOS (три хвилини проти шести);
 • батареї вистачає на 15 стіків (тобто завзятому курцеві на цілий день не вистачить).

Ціна: 799 грн

Офіційний сайт: glo.ua

JOUZ 12, JOUZ 20 (Джоуз 12, Джоуз 20)

Jouz – система нагрівання тютюну від японських розробників. У гаджета мінімалістичний дизайн – це легкий, продовгуватий циліндр приблизно 10 см у довжину з однією кнопкою для керування. Його технологія ідентична IQOS: стік вставляється в отвір і нагрівається за допомогою леза. Працює з тютюновими стіками Heets. Моделі Jouz 12 і Jouz 20 відрізняються кількістю використань, на які вистачає батареї: 12 і 20 відповідно.

Плюси:

 • натуральний тютюн;
 • можна використовувати кілька стіків поспіль без паузи на підзарядку;
 • за смаком схоже на сигарети, тільки шкоди значно менше.

Мінуси:

 • громіздкий і неергономічний дизайн, який поступається IQOS і glo;
 • немає офіційного представництва в Україні, немає сервісу.

Ціна: 1800–3900 грн

Офіційний сайт: jouz.ru

HEETS (Хітс)

Велика енциклопедія гаджетів для курців: Iqos, Glo, Juul і ще 9 пристроїв

Це тютюнові стіки для IQOS. Є шість смаків: три тютюнових різної інтенсивності та три освіжаючих: з ментолом, лісовими ягодами і цитрусовий.

Ціна за пачку: 45 грн

Смаки Heets – тут.

Neostiks (Неостікс)

Це тютюнові стіки для glo. Представлені в семи варіантах – від класичного смаку тютюну до цитрусового міксу, освіжаючого ментолу і ягід. Останні два – стіки з капсулами.

Ціна за пачку: 43 грн

Смаки Neosticks – тут.

Електронні сигарети і вейпи

Велика енциклопедія гаджетів для курців: Iqos, Glo, Juul і ще 9 пристроїв

Багато хто вважає, що е-сигарети і вейпи – одне й те саме. Треба визнати, технічно так і є – ці пристрої перетворюють рідину на пар за допомогою електронного нагрівача. Але якщо перші електронні сигарети замислювалися як пристрій для тих, хто хоче кинути палити (і навіть візуально вони копіюють звичайні сигарети), то вейпи – це скоріше про субкультуру паріння, створення красивих хмарин диму. Рідина для паріння складається з гліцерину, пропіленгліколю та води (а також нікотину та/або ароматизаторів у різних смакових лінійках). Більшість електронних сигарет і вейпів спочатку з’явилися в Китаї. Але в останні років п'ять традиційні тютюнові компанії також почали виводити на цей ринок власні електронні девайси.

ELEAF (Еліф)

Бренд Eleaf – дочірня компанія китайського виробника електронних сигарет iSmoka. Пристрої відомі високою якістю збірки: у процесі виробництва кожен виріб проходить тести, аби уникнути фабричного браку. Бренд має широку продуктову лінійку – є гаджети різного дизайну та розміру, з інтегрованим або знімним баком, для початківців і для прокачаних користувачів. Наприклад, стартовий набір Eleaf iStick Pico регулярно потрапляє до списку вейпів, рекомендованих для новачків.

Плюси:

 • великий вибір вейпів і комплектуючих;
 • зручні стартові набори для новачків;
 • ціна (дешевше, ніж у конкурентів);
 • сумісний з будь-якими рідинами-заправками.

Мінуси:

 • може протікати;
 • деякі моделі складні в експлуатації.

Ціна: 315–1500 грн

Офіційний сайт: eleafworld.com

JOYETECH (Джойтек)

Ще один відомий китайський виробник вейпів, що виділяється сміливим підходом до дизайну (чого лише варта модель Joyetech Atopack Penguin, на яку розробників надихнули пінгвіни). Крім впізнаваного дизайну, фішки бренду – простота експлуатації (більшість пристроїв зібрані за принципом «все в одному»), підсвічування бака, USB-порт і можливість використовувати гаджет під час зарядки. А для користувачів, які не хочуть морочитися із заправкою рідини, Joyetech пропонує девайси зі змінними картриджами.

Плюси:

 • більшість вейпів управляється однією кнопкою;
 • змінні картриджі у деяких моделей.

Мінуси:

 • може протікати.

Ціна: 449–1700 грн

Офіційний сайт: joyetech.com

VYPE (Вейп)

Велика енциклопедія гаджетів для курців: Iqos, Glo, Juul і ще 9 пристроїв

Це гаджети для паріння виробництва British American Tobacco (той самий приклад вейпа від тютюнового гіганта). У лінійці бренду є класична електронна сигарета Vype eStick Maxx, стартові набори Vype ePen і потужні вейпи Vype iSwitch з технологією нагріву puretech, яка, за словами виробника, дозволяє отримувати більш густий і ароматний пар. На українському ринку девайси Vype не представлені, але їх можна замовити на офіційному сайті.

Плюси:

 • мінімалістичний дизайн;
 • кілька моделей на вибір.

Мінуси:

 • не продається в Україні;
 • може протікати;
 • недопрацьований користувацький досвід.

Ціна: 9,99–39,99 євро

Офіційний сайт: govype.com

SMOK (Смок)

Теж «китаєць» з широкою лінійкою різних гаджетів. У бренду є моделі і для новачків (наприклад, Smok VAPE PEN), і для досвідчених вейперів (атомайзери типу «танк» від Smok вважаються справжніми монстрами парогенерації). Цікаво, що компанія вийшла за традиційні рамки вейпів як з точки зору дизайну, розробивши Smok Guardian у вигляді трубки, так і за технологіями. Нещодавно бренд презентував свою відповідь IQOS – гаджет для нагрівання тютюну MySmok, який працює зі стіками Heets.

Плюси:

 • великий асортимент вейпів та комплектуючих;
 • зручна система індикації заряду і витрат;
 • незвичайні дизайни гаджетів.

Мінуси:

 • ціна (помітно дорожче, ніж у конкурентів);
 • може протікати.

Ціна: 465–2800 грн

Офіційний сайт: smoktech.com

POD-системи

Велика енциклопедія гаджетів для курців: Iqos, Glo, Juul і ще 9 пристроїв

Pod-системи (под-системи) – це технологія, що зробила паріння комфортнішим, прибравши чинники, які дратували багатьох користувачів: дозаправку рідиною та громіздкі розміри вейпів. Це нове покоління пристроїв працює на невеликих картриджах, які можна легко замінити – подах із сольовим нікотином.

Сольовий нікотин (нікотинові солі) утворюється при з'єднанні нікотину з кислотами. Його молекули менші, ніж у звичайного рідкого нікотину з вейпів, а отже – швидше всмоктуються в кров. За це технологію часто хвалять користувачі: не потрібно нескінченно довго парити, аби відчути, що накурився.

JUUL (Джул)

Велика енциклопедія гаджетів для курців: Iqos, Glo, Juul і ще 9 пристроїв

Цей девайс за зовнішнім виглядом дуже відрізняється від класичних вейпа та е-сигарети – він скоріше нагадує витягнуту флешку. Пристрій працює на знімних подах із сольовим нікотином; один под розрахований приблизно на 200 затяжок – тобто еквівалентний пачці сигарет. Виробник – американська компанія Juul Labs. У США цей девайс дуже популярний (близько 70% ринку електронних сигарет), а в червні Juul офіційно з'явився і в Україні.

Плюси:

 • набагато компактніший за класичний вейп;
 • мініатюрні поди (не потрібно морочитися з рідиною);
 • дуже простий у використанні.

Мінуси:

 • небезпечна для здоров'я концентрація нікотину;
 • поди підтікають, і гаджет «випльовує» рідину в рот;
 • ціна подів (1 под = 85 грн).

Ціна: гаджет – 950 грн, набір подів – 350 грн

Офіційний сайт: juul.com

LOGIC COMPACT (Лоджик Компакт)

Велика енциклопедія гаджетів для курців: Iqos, Glo, Juul і ще 9 пристроїв

Ця новинка від JTI – молодший і, напевно, досконаліший «брат» електронного випарника Logic Pro. Як і всі под-системи, Logic Compact максимально простий і зрозумілий для користувача: потрібно лише з'єднати под із пристроєм – і можна парити. Капсула з сольовим нікотином розрахована на 400 затяжок (у перекладі на звичайні сигарети це близько двох пачок). Девайс доступний у трьох кольорах: сталевий синій, сірий графіт і попеляста троянда.Плюси:

 • набагато компактніший за класичний вейп;
 • мініатюрні поди (не потрібно морочитися з рідиною);
 • можна використовувати без перерви на підзарядку.

Мінуси:

 • за формою і відчуттями не схожий на сигарету;
 • немає в Україні, потрібно замовляти за кордоном.

Ціна: гаджет – $20, набір подів – $5

Офіційний сайт: logicvapes.ru

JOINT (Джойнт)

Велика енциклопедія гаджетів для курців: Iqos, Glo, Juul і ще 9 пристроїв

Ще один девайс американського виробництва з досить симпатичним дизайном і всіма перевагами технології под-системи – компактними розмірами, простотою заміни подів і зручністю у використанні. Є чотири смаки (тютюн, манго, мультифрукт і м'ята), а також три рівні міцності: classic (50 мг сольового нікотину), light (16 мг сольового нікотину) та free (без нікотину).

Плюси:

 • набагато компактніший за класичний вейп;
 • мініатюрні поди (не потрібно морочитися з рідиною);
 • можна використовувати без перерви на підзарядку.

Мінуси:

 • за формою і відчуттями не схожий на сигарету;
 • сеанс необмежений (користувач ризикує спожити занадто багато нікотину).

Ціна: гаджет – 1199 грн, набір подів – 449 грн

Офіційний сайт: join-to-joint.com

MYBLU (Майблу)

Прагнучи не відстати від конкурентів, Imperial Tobacco купує австрійську вейп-розробку My Von Erl і перезапускає під назвою Myblu. Це невелика зручна под-система з мінімалістичним дизайном і приємним на дотик матовим покриттям. З конкурентних переваг варто відзначити швидку зарядку – виробник обіцяє повний заряд за 20 хвилин (проти приблизно 60–80 хвилин у інших вейпів з такою технологією).

Плюси:

 • набагато компактніший за класичний вейп;
 • мініатюрні поди (не потрібно морочитися з рідиною);
 • можна використовувати без перерви на підзарядку;
 • швидка зарядка за 20 хвилин.

Мінуси:

 • за формою і відчуттями не схожий на сигарету;
 • сеанс необмежений (користувач ризикує спожити занадто багато нікотину);
 • поди можуть підтікати.

Ціна: гаджет – 650–750 грн, набір подів – 120 грн

Офіційний сайт: blu.com

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті